folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bios Güncelleştirmesi İçin Yardım Edecek ?

Bios Güncelleştirmesi İçin Yardım Edecek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ewildewil
    ewildewil's avatar
    Erkek

disket bulmak zor ama halen piyasa var.

anakartın usb den boot etme özelliği varsa flash disk ile de yapabilirsin.şu sitedeki adımları yap.

http://www.programlar.com/egitim/usb-bellek-ile-ms-dos-boot-diski-olusturmak.7p.o.1.html

sonra da verdiğim linklerden indirdiğin program ve dosyayı flash diskinin içine kopyala ve bilgisayarını yeniden başlat.gerisi biostan First boot USB seçip kaydet ve çık.gerisi siyah dos ekranı.ordan indirdiğin bios flashlama programı olan .exe uzantılı programı çalıştırıp bios dosyası olan .bin uzantılıdosyayı göstermek.

imza yok,barnak bassam olur mu?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hacılar usb den boot etme öyle isoyu veya dosyayı içine at flashdan başlat olmaz.boot dosyları oluşturmanız lazım.Genelde bu tür işler için pratik programlar vardır.Veya dos dan bazı komutlar ile sizde yapabilirsiniz.

Neyse konuya gelelim,bende 1 yıl önce biosu güncelledim.HP sitesine girdim ürün sayfasında güncel bios sürümü vardı eski sürüm bazı driverlarda sorun yapıyordu.Destek ekibinin anlattığı yönergeler eşliğinde driver kurar gibi kurdum.Tabi kapanıp açılmalar siyah ekranlar falan oldu.Seninde bu şekilde rahatlıkla yapabilmen lazım diye düşünüyorum.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuz_ruhu_03
    tuz_ruhu_03's avatar
    Erkek

Power isoyla dene.Araçlar altından create bootable usb drive de.

Toplam Hit: 2052 Toplam Mesaj: 14