BIOS Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

hacı abi sana bu günlük idare edecek çok basit bi yöntem söyliyim;

pili çıkar, 9 volt pil bul ve kutuplarını doğru şekilde birbirine değir ve yaklaşık 3-5 saniye bu şekilde tut.

Ama önerim hemen ardından bir voltmetre ile de pilin voltajına bak 3,3 voltun üzerine pek çıkmasın. bios'un o kısmının dayanacağı voltaj kaç volt bilmiyorum belki 3.3'tür, Güç kaynağındaki 3.3v belki bu kısım içindir.

Bu yöntem seni  bugünlük idare eder.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Çalıştı ama her an gidebilir resetlemeye korkuyorum şuan :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Zfr321 bunu yazdı:
    -----------------------------

Çalıştı ama her an gidebilir resetlemeye korkuyorum şuan :D 

la fark etmez F1'e basar devam edersin.

bi ara benim ihtiyarın da pili bitikti hep F1 ile açıyodum, ben yokken yan komşu gelmiş nete girip bişeye bakacakmış,yarım saat başında dönüp durmuşlar açamamışlar,bazen çok işe yarayan bi yöntem, millet anlamayınca F1'e basmaya korkuyo :))

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

bırak öyle kalsın bişey olursa suçu arkada at :D çok kastın ısındırdın falan bahane çoook..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

yanak bunu yazdı:

bırak öyle kalsın bişey olursa suçu arkada at :D çok kastın ısındırdın falan bahane çoook..

hatta facebooka çok takılıyosun davetleri kabul ediyosun ondan olmuş de :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Değişik bir alet bu ya çok kurcalandı alındığının ilk haftası içi açılmış falan bende elimi sürmezdimde küçük cocuk cok üzüldüm dayanmadım alıp yapayım dedimde ahı gitmiş vahı kalmış denk geldi banada sağ sağlim teslim edeyimde şunu F1 dende açılmıyor hacı :D içini açtım işte hddnin kablosuyla falan oynadım biraz pili dürttüm öyle çalıştı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

aga alet çalışıyosa hemen eve git bişey olursa uğraşmak zorunda kalırsn..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

antivir-US bunu yazdı:

yanak bunu yazdı:

hatta facebooka çok takılıyosun davetleri kabul ediyosun ondan olmuş de :))

Aynen çok güzel bir bahane :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    Zfr321 bunu yazdı:

Ee düzeltme gibi bir şansım yok mu komşunun şimdi pc dicem pili bitmiş ben bozmuşum gibi gözükecek iyilik yapalım dedik. Formatı attım driverlardan sonra böyle yaptı aksi melet

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

korkmana gerek yok ben de de aynı sorun 2-3 sefer oldu pili çıkarıp 3-5 dk bekliyip takıyorsun sonra yine devam.. bişey olmaz...

Toplam Hit: 1594 Toplam Mesaj: 21