Bios Update Sorunum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

tekrardan ben. overclock  yapmak için biosa girdiğimde ne görüyüm. hiçbişey göremedim doğal olarak. ben şimdi şöyle düşünüyorum HP kendi sitesinden bana bios update için dosya veriyor. ami bios. ben amibiosun sitesinden nasıl biosumun update dosyasını bulurum. çünkü hp yavşağı bios ekranında birçok şeyi gizliyor. benim bu hpnin desteği ile üretilen bios dosyasından farklı bir biosa ihtiyacım var. onu geçtim. farklı bir bios sürümü yüklesem anakartı zikertirmiyim ? yoksa bişey olmaz mı tam olarak anlayamadım. bu işten anlayan biri pm ile msn adresini atarsa ordan derdimi daha iyi anlatabilirim.

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

up.up.up. yardım edin müridler kafayı yiycem. overclock yapmanın başka bir yolu yok mu :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Ankart Modelin nedir ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

kasa hp kasa. anakart modeli olarak foxconn diyor everest. model olarakta 2a8c yazıyor fakat böyle bir model yok. anakartın çipseti g41 foxconnun g41 çipsetli bütün anakartlarının bios dosyalarının boyutuna baktım benim rom dosyasının boyutuyla aynı değil. afuwin ile rom u hdd kaydettim 1024 kb diyor. napıcam bilmiyorum :S başka bilgi istersen hemencik vereyim :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

uplayım yine :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

anarsist_manyaq bunu yazdı:
    -----------------------------

kasa hp kasa. anakart modeli olarak foxconn diyor everest. model olarakta 2a8c yazıyor fakat böyle bir model yok. anakartın çipseti g41 foxconnun g41 çipsetli bütün anakartlarının bios dosyalarının boyutuna baktım benim rom dosyasının boyutuyla aynı değil. afuwin ile rom u hdd kaydettim 1024 kb diyor. napıcam bilmiyorum :S başka bilgi istersen hemencik vereyim :)

sen everste bakma kasanın içinde anakartın üzerinde ne yzzıyor model olarak ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

hiçbirisi değil bunlardan. intel anakartlara benziyor aslında. skimden bişey. çözemedim gitti. :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

hiçbirisi değil bunlardan. intel anakartlara benziyor aslında. skimden bişey. çözemedim gitti. :S

Nasıl bir anakartnış bu merak ettim ? aç şu kasayı bak bi zahmet :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

açtım baktım. marka yok model yok. büyük ihtimal hp foxconna özel olarak ürettirdi. baş bulucaz gibime geliyo şuan :D H-IG41-uATX model yazması gereken yerde bu yazıyor. seri nosu var verebilirim işini görürse :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

açtım baktım. marka yok model yok. büyük ihtimal hp foxconna özel olarak ürettirdi. baş bulucaz gibime geliyo şuan :D H-IG41-uATX model yazması gereken yerde bu yazıyor. seri nosu var verebilirim işini görürse :D

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?cc=us&lc=en&dlc=en&softwareitem=pv-86109-1

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=hr&prodTypeId=12454&prodSeriesId=4162194&prodNameId=4247471&swEnvOID=4052&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=pv-86109-1

Toplam Hit: 6349 Toplam Mesaj: 13