folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Bıosa Konulan Şifre Nasıl Kırılır ???

Bıosa Konulan Şifre Nasıl Kırılır ???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moonspell
    moonspell's avatar
    Erkek

slm

şirket bılgısayarlarına genelde kurmamı ıstedıklerı tek sey bıosa şifre koymak ıstemeleri...  yanı onların deyımıyle bılgısayar daha acılır acılmaz sıfre sormaları....

bu bıos şifresını kırmanın kaç yolu var ??? şifrenın kaç haneli oldugunu nasıl anlarsınız ???  bıos takı sıfreyı kırmak için kasada nasıl bı tezgah kurarsınız ???

evet tahribatın bilgi seviyesını olcelım bıraz nede olsa burda bosuna zaman harcamıyoruz oyle degılmı ???

heh işte oyle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tiAgO
    tiAgO's avatar
    Erkek
    basit pili çıkarır ve biraz beklersin. şifre mifre kalmaz. ya da asm ile yazılmış bios şifresini resetleyen programlar var. biraz araştırısan bulursun

-_tiAgo_ -
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

tiAgO bunu yazdı:

basit pili çıkarır ve biraz beklersin. şifre mifre kalmaz. ya da asm ile yazılmış bios şifresini resetleyen programlar var. biraz araştırısan bulursun

tiagoya katılıyorum kasanı aç ana kart var onun üzerinde saat piline benzer bi pil var onu çıkar tak sıfırdan xp kur bukadar basit ama sen diyiyorsansa benim makinamda iki kullanıcı var ben birini kullanıyorum digeri şifreli onun içine girecem bak onu tam hatırlamıyorum ama windovs dizininde bi klasör vardı onun içinden diger kullanıcı hesaplarına baka biliyorsun

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    sadece bios pilini çıkart tak xp kurmaya fln gerek yok...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek
    pI 166mmx kullanıyoken işe yarıyodu ewet..bios pilini çıkarıyorum..ohh ne ala diodum...şuan p4 3.1'li asus p5 serisi anakart war makinede...çıkarıyorum pili...bekleyip takıyorum....şifre ekranı gülücükler saçıyo sonra bana..hizmette kusur etmiyo:)) bi boka yaramıyo anlıyacağınız...ama her makinede bu olurmu derseniz pil olayıyla düzelen yeni sistem wardır mutlaka...

fasist kaynıyo ortalık yaa..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yuxel666 bunu yazdı:

pI 166mmx kullanıyoken işe yarıyodu ewet..bios pilini çıkarıyorum..ohh ne ala diodum...şuan p4 3.1'li asus p5 serisi anakart war makinede...çıkarıyorum pili...bekleyip takıyorum....şifre ekranı gülücükler saçıyo sonra bana..hizmette kusur etmiyo:)) bi boka yaramıyo anlıyacağınız...ama her makinede bu olurmu derseniz pil olayıyla düzelen yeni sistem wardır mutlaka...

tabiki var o pilin yanında bi jumper var cmos yazar orda üç tane iğne var ikisine bağlı jumper çıkar diğer ikisine tak yani    | | |   bunlar tırnak sol ve ortadadır büyük bi ihtimal çıkar sağ ve ortaya tak bi kaç kere power ver PC ye sora çıkar jumper i eski yerine tak hı bu arada pil i çıkardıktan sora kısa devre yaptırıp power verince şifreyi geçmesi lazım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    pili çıkarıp takmak la olmaz bazı anakartlarda 1 saat e yakın beklemen lazım..

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arahman
    arahman's avatar
    Erkek
    nickimyok bunu yazdı:

yuxel666 bunu yazdı:

tabiki var o pilin yanında bi jumper var cmos yazar orda üç tane iğne var ikisine bağlı jumper çıkar diğer ikisine tak yani    | | |   bunlar tırnak sol ve ortadadır büyük bi ihtimal çıkar sağ ve ortaya tak bi kaç kere power ver PC ye sora çıkar jumper i eski yerine tak hı bu arada pil i çıkardıktan sora kısa devre yaptırıp power verince şifreyi geçmesi lazım

ewet oradaki jumperlarla reset attır

Agrasif miyim neyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bioslar piç çıkarılarak sıfırlanmaz...

Bios romları üzerindeki bilgileri Anakart üzerinde dolaşan elektrikten, alet kapalı olduğu zamanlarda ise anakart üzerindeki pilden alırlar. Fakat anakart üzerindeki güç kaynakları sadece bunlar değildir. Anakartta elektrik olduğu zamanlarda Elektrik ile Dolan Kondansatörler anakartın elektrik bağlantısı kesildiği ve piç cıkartıldığı zaman bile bir süre daha biosu besleyerek üzerindeki yazılabilir verilerin silinmesini engellerler...

Pili çıkartıp anakartın elektrik bağlantısını kesdikten ve kondansatorlerdeki elektriğin boşalmasını bekledikden sonra(ki bunu beklemek yerine çıkartılan pilin yuvasındaki + ve - ucları kısadevrede yaparak kondansatörleri boşaltabilirsiniz) biosu sıfırlayabilirsiniz.

Fakat bu Tamamen İşi Bilmeyenlerin Uygulayacağı Bir Yöntemdir!!!

Hemen hemen bütün Anakartlar üzerinde biosun resetlenmesi için bir jumper bulunmaktadır. Bilgisayar kapatılır. 1 ve 2. bacakları birleştiren clear cmos jumperı sökülür(1. resim) ve 2 ve 3. bacağın üstüne takıldıkdan sonra alete elektrik verilir ve kesilir.(2. resim) Sonra jumper eski haline getirilir ve işlem bitmiş olur... 3. resimde ise bu jumperın ortalama bir anakartta nerede olduğu gösterilmektedir...

--

--

Tabiki burada şunuda göz ardı etmemek lazımdır....

Elemanların "evet tahribatın bilgi seviyesını olcelım bıraz nede olsa burda bosuna zaman harcamıyoruz oyle degılmı ??? " yazdığı gibi armup piş azıma düş taktiği uygulamak yerine biraz daha araştırma yapılırsa;

Bu Konuyu ayrıntıları ile sayfalar dolusu en ince ayrıntısına kadar anlatan bir dökümanın; tarafımdan taa 2 sene önce Tahribat.Com İçin Yazıldığını ve Tahribat.Com'a eklendiğini görebilirsiniz...

Biosların her zıkkımını anlatan bu dökümanı bu linkten okuyabilirsiniz...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

İşte yine pek karşınıza çıkmayan bir konuda sizlere bilgi vermekteyiz. Bilgisayarınızın bios şifresini unuttuğunuzda

artık korkmayın sizlere verdiğimiz bu şifrelerden birisi mutlaka işinize yarayacaktır. Board pilini çıkarmak bir

çözüm değildir, bu şifrelerlede sorunlarınıza hızlı çözümler bulabileceksiniz.

AWARD BIOS:
    AW
    AWARD
    AWARD_PS
    AWARD_PW
    AWARD_HW
    AWARD SW
    AWARD_SW
    Award SW
    AWARD PW
    _award
    awkward
    alfaromeo
    J64
    j256
    j262
    j322
    01322222
    589589
    589721
    HLT
    SER
    SKY_FOX
    Syxz
    aLLy
    CONCAT
    TTPTHA
    aPAf
    HLT
    KDD
    ZBAAACA
    ZAAADA
    ZJAAADC
    djonet

AMI BIOS:
    AMI
    ami
    bios
    setup
    cmos
    AMIDECODE
    A.M.I.
    AMI SW
    AMI_SW
    BIOS
    PASSWORD
    HEWITT RAND
    Oder
    A.M.I.
    AMI!SW
    AMI?SW
    HEWITT RAND
    alfarome
    efmukl

Phoenix:
    phoenix

Compaq:
    compaq

Tinys:
    Tiny

Other known defaults:
    LKWPETER
    lkwpeter
    BIOSTAR
    biostar
    BIOSSTAR
    biosstar
    ALFAROME
    Syxz
    Wodj
    PASS
    PASSOFF
    CONDO
    J64
    BIOS
    SETUP
    CMOS
    admin
    system

Bios Ayarlarına Girme:

AMI, Award: Boot sırassında DEL tuşuna basın
    Toshiba: Boot sırasında ESC tuşuna basın
    Toshiba; Phoenix; Eski modellerde boot esnasında F1 tuşuna basın
    NEC: Boot sırasında F2 tuşuna basın
    Compaq: RH Logosu ekranın köesinde çıkınca F 10 tuşuna basın
    IBM PS/2s w/ Reference Partition: Boot Sırasında INS tuşuna basın
    Dell: İki kere ALT ENTER
    Some PS/2s: Alt ?
    AST Advantage, Award, Tandon: Ctrl Alt Esc.
    Phoenix: Ctrl Alt S veya Ctrl S.
    Zenith, Phoenix: Ctrl Alt Ins.
    Tandon 386: Ctrl Shift Esc.
    Olivetti PC Pro: Shift Ctrl Alt + Num Pad Del.
    Diğer: Ctrl-Esc, Ctrl Alt +

Eğer makineyi açabildiyseniz ve bios şfresini elle silmek
    isterseniz aşağıdaki leri yapın. (Dikkat bu işlem rsikli
    olabilir. Sonuçta Bios üzeridne oynama yapılıyor.)
    MSDOS komut isteminde debug yazın gelen ekranda ;

o 70 17
    o 71 17
    q

yazın.

Aşağıdaki sitede Bios Password Crack programlarını bulacaksınız.
    http://home.t-online.de/home/Guys-Underground-Files/frcrack.htm
    Alıntı

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek
    madem kıracan niye koyuyon  =)

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
Toplam Hit: 10497 Toplam Mesaj: 20