folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bir Bilgisayardan İki Printer

Bir Bilgisayardan İki Printer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _honline_
    _honline_'s avatar
    Erkek
    iyigünler
    şirketimizde muhasebe böölümünde bir bilgisayardan iki tane printer kullanmak istiyoruz.
    network bölümüne yazmanın dogru olabileceğini düşündüm.
    bi kaç yere sordum bazıları network üzerinden başka bilgisayara bağlayarak kullanabilirsiniz dedi.
    kimileri kullanamazsınız dedi.
    printerlardan birinde sadece bi çıkış
    diğerinde iki çıkış var...
    önerileriniz nelerdir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEHCAH
    CEHCAH's avatar
    Erkek
    olmaz diye bişe yok. bal gibi olur .

CEHCAH
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    _honline_ bunu yazdı:
    -----------------------------
    bi kaç yere sordum bazıları network üzerinden başka bilgisayara bağlayarak kullanabilirsiniz dedi.
    kimileri kullanamazsınız dedi.
    network uzerinden baska bilgisayarda calistirmak istiyorsan sorun olmaz sayglar..!

Laaaaaan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek
    aslinda networke falan da gerek yok
    bir ucu usb. bir ucu o printer cikisindaki ufak kare var ya ondan olan kablo ile tek bile 2 yazici baglamani saglar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkworld
    darkworld's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ayırıcılar var. mesela bir çıkıştan iki cıkış yapan ayırıcılar var. bunu elektronikçilerde bulabilirsin gelelim network olayına ağdan diğer makinalardanda o printerları kullanmak istiyorsan denetimmasası> yazıcılar bölümğne tıkla yazıcıları paylaşıma aç daha sonra ağdan o makinaya girdiginde C: klasoru gibi o yazıcılar cıkacak onların ustune tıklayıp bilgisayarına tanıtırsan o yazıcıları kullana bilisinn... SAYGILAR:

Bir Duvar Var Sırtımı Dayadıgım Sevgiden Örülmüs Koskoca Bir Duvar Hasretinle Yandigim Kuytusunda Her Gece Ağladıgım Şunu Bil Ki Sevdigim Sen o Duvardaki Gözyaşım Olacaksin Ve Hiç Kurumayacaksın Ellerimi Kanatırcasına Tırnaklarımla İsmini Kazıdıgım O Sevgi Duvarinda Hep Ama Hep Yaşayacaksin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ra_Mu
    Ra_Mu's avatar
    Erkek
    badass bunu yazdı:
    aslinda networke falan da gerek yok
    bir ucu usb. bir ucu o printer cikisindaki ufak kare var ya ondan olan kablo ile tek bile 2 yazici baglamani saglar.

En basit yolu bencede bu.Olayı dallanıp budaklandırmanın alemi yoq.Bu bi yazıcı özelliği...

http://www.tatangalar.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peder
    peder's avatar
    Erkek
    kasanın arasından iki usp girişi vardır..birinci ve ikinci oLarak printerları tanıtman gerek..paylaşım verirken ilk 2.usp'yi tanıt daha sonra 1.'yi tanıt..Bu şekilde bir bilgisayardan iki printer kuLLanabilirsin:)))

TaNRı TüRKü KoRuSuN ve YüCeLTSiN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Beyler muhasebe bölümü diyo muhasebe bölümünde nokta vuruşlu printer kullanılır BAna nokta vuruşlu olup usb den bağlanan printer söylesenize???????? badem birden cok bilgisayar var iki printerı 2 bilgisayara balayın birbirlerini ağ üzerinden gösterin

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek
    hp 5550 var bende ve usb den baglaniyor buyuk bir ihtimalle butun yazicilari baglayabilirsin sonucta soyledigim sey cevirici gorevinde birsey printer in cikisindan usb ye ceviri yapan bir kablo
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shineee
    shineee's avatar
    Erkek
    beyler klasik her bilgisayarda 1 tane paralel port bulunur.
    printer lerde paralel portlara bağlanır.
    dolayısı ile bi bilgisayara birden fazla printer bağlanamaz.

like this
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boran
    boran's avatar
    Erkek
    ağda tanıtmaya gerek yok. auto ya da manuel swich ler var piyasada manueli 8$+kdv onlardan alıp kullan. ben monitör için olanından aldım. 5 makineyi bir monitörde çalıştırıyorum. aynı sistemi yazıcıda da kullanmak uygundur... Saygılarımla...

Albert EINSTEIN
Toplam Hit: 4842 Toplam Mesaj: 13