folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bir Dalgıç Hikayesi

Bir Dalgıç Hikayesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

Takıldığım sözlükte bir ara radyoda muhabbeti döndü ve bir yazar anısını anlatmaya başladı sonra radyo kapanıp yarım kalınca devam etmesini istedik ve bir başlık altına yazdı kalanını, az önce tekrar gördüm ve paylaşmak istedim, tek tek birleştirip buraya aktarıyorum.. biraz uzundur ama çok fena bir akıcılığı var üç kere okudum üçündede aynı şeyleri hissetmişimdir ;

buda fon müziğiniz olsun: http://fizy.com/#s/1m66kw

-----

basligi okuyup ne sacmaliyo bunlar diyenler icin özet geçeyim. sanayi dalgiciyim arasira ceset çıkarmak gibi işlere gidebiliyorum. radyoda konuşurken vuvu sordu abi biliyorum biz korkmayalim diye anlatmiyorsun ama hiç ceset falan denk geldi mi suyun altinda? diye. ordan basladik sohbete. zamanin birinde evden cikip uzaga bi yere dalmaya ceset cikarmaya gitmistim. iki kız cocugu kaybolali uzun zaman olmuş bulamamislar en son bize haber verdiler. kışın ortasinda kar yagiyo ben suyun içindeyim---- ( burda eleman suya dalmış ve çamuru yoklamaya başlıyor)----

gozum gormuyo ama ellerimle yokluyorum surekli. bi ara fener actim belki tam karanlikta bulanikliga ragmen iyi secerim diye ama yok gene gozukmuyo hiçbişi.satıhta bi şablon çizmiştik elemanla birlikte. ikimizinde kulaç ölçüleri yakındı. belirledigimiz hatlar üzerinde kulaçlarmızla gidicez ve tabanı tarıcaz. çağırdım yukariya dedim başlayalım yoklamaya.çıkardım ben paletleri falan geçirdim bileklerime başladım yoklamaya. gözlerimi falan kapattim. zaten görmüyorum ama daha iyi konsantre olamamı sağlıyor. üstelik kafamda sürekli hayal ediyorum zemini. yani kaybolma ihtimalim çok fazla.

yoklamaya başladım. baçığın içi sıcak geldi biraz neden bilmiyorum ya o soğukta donmaya başladı ellerim iyice yada ısıyı bi şekilde tutabiliyordu. önemi yok epey bi aradık bişiler bulmak için. arada denk geldik arkadaşla birbirimizle iyi misin diye soramıyoruz bile birbirimize. anca o ok işareti yapıyo ben elini yokluyorum elimle.artık çıkmayı düşünmeye başladım ama sürekli aklıma amca geliyo. diyorum bulmam lazim en azindan ayakkabi bebek falan bişiler bulsam tamam bu bölgede dicem daha sonra tekrar giricem. gene gezmeye devam ediyorum

fenerle işaret ettiler. suyun üstünden çıktım yukarı paletleri bile takmadım. şişirdim bcyi fırladım. dedim buldular heralde. benim eleman elinde bişiler sahile yüzüyo.noldu dedim yok bişi havam bitti sende gel dedi.baktım 40 bar havam var. sen çık ben gelirim sonra dedim indim tekrar homurdanmasını duymadan.şimdi erkekliğe bok sürdürmüyoruz falan ama. iyice tırsıyo insan. sonuçta karanlık bi sudasın yaninda kimse yok. tamam normal insan gibi cesetten kadavradan korkmuyorum ama ne olursa olsun o ilk refleksi atamıyo insan. kaldi ki suyun altında olamanın fazladan verdiği bi stresi var insana. gene kendi kendime motivasyon tekniklerini kullandım. bağırdım çağırdım çığlık attım. kafama göre topladım kendimi.

ellerimle yokluyorum balçığı ama yani ufak taş parçalarını iyice sıkmadan bile hissedemiyorum o derece uyuştu ellerim. hipotermiye girer miyim diye de düşünüyorum arada. böyle bi garip tat geldi o sırada ağzıma. önceden söylemiştim suyun içinde kokusunu almanız gereken şeyin istermeden tadını alıyorsunuz diye. girdiğim suyun tadi çürümüş leş gibiydi böyle çok kötü. ama bu tat daha da farklıydı.ya diyorum acaba buldum mu buralarda mı kokusu mu geliyo ama mümkün değil yani o derece bi koku çıkması. farkında olmadan kabullenmek istemiyorum ama diyorumda buralarda bi yerde. ararken bileklerimden biraz fazlasını sokuyorum balçığın içine. bizden önce arayanların hepsi ama hepsi sivil savunma vb artık kimi çağırdılarsa fenerle üstten bakarak aramış. dip yapısı hiç bozulmamış yani. ben tarla kazan traktör gibi altını üstüne getiriyorum balçığın.

elime bişi takıldı böyle ama çıkaramıyorum. kazmaya başladım sert sert kazıyorum parmak uçlarımla. allahım nası bi tat geliyo ağzıma. böyle iğrenç bi tat olamaz. yemek yemiş olsam çıkarıcam öğürüyorum sadece mide suyum geliyo. kazıyorum koku dahada beter. diyorum allahım elime sert bişi gelsin çıkıcam gidicem.artık dayanmadım yaktım feneri. baktım bi parça elbise var böyle gözüküyo. adı ne bilmiyorum penyeden rengi gitmiş artık balçık renginde gri gibi olmuş zamanında renkli bişi. aha dedim buldum galiba. kazdığım yere doğru bi getirdim feneri. görmez olaydım. meğer elime gelenler küçük kızın kendi etiymiş. artık o kadar uzun süre kalmışki suyun altında. bedeni tahmin edemeyeceğiniz bi hal almış ki onu anlatmıcam size

ufak ufak nazik nazik kazmaya başladım etrafını ama dökülüyo resmen. daha önce bulunamamasının tek sebebi kumun kaldırılmamasıydı yani biraz olsun elinin ucuyla bile ince toz gibi örtüyü kaldırsaydı önceden arayanlar hiç bu hale gelmeden önce bulabilirlerdi. çıkardım ulan diyorum kolundan tutayım tutulmuyo. elinden tutayım yok oda olmuyo. en son saçlarından tuttum yavaş yavaş çıkardım yukarı.bi şekilde kimseye göstermeden bulamadım çıkmadı falan diyerek ışıkları yaktırmadım. çağırdım botu bide dedim battaniye getirin. verdim kızı bota dedim siz kızı çıkarın ben yüzerek gelirim. arkadaş sen nerden gördün o karanlıkta ben kendimi bulamıyorum. kadının biri başladı feryat etmeye. ah kızım seni bu hallerde mi görecektim diye

çıktım sudan donuyorum. leş gibi kokuyorum. yetmiyomuş gibi bide soğuktan altıma işedim.duş alıcak yer bile yok. oturdum bi taşa bi sigara yaktırdım. içiyorum. kızın pederi geldi gözleri kan çanağı gibi borcumuz ne kadar demez mi? nası diyecektim abi buraya gelişimiz işçilik hariç sadece benim masrafım 700 lira 1 teklik ver mi deseydim? allah rahmet eylesin bey baba bana borcun yok yanlış arkadaşlara bi milyar verdim demene rica ediyorum dedim? sadece dudaklarinin arasindan bi sağol evladım çıktı burukça bakamadı yüzüme. bende bakamadım ona. çekti gitti ötekilerin yanına.

hikayenin özetine gelirsek: bi hafta su bile içmeme engel olacak damaktan sökülüp atılamayan kadavra tadı
    ceset arayacak kadar paraya ihtiyacın olduğu halde cepten para çıkması
    gece yarısı çıkıp günler sonra yüzünü gördüğün kadının sana hayatını zindan etmesi
    asla unutulmayacak hatıralar

bu arada söylemeyi unuttum otopsi yapılamadı doğru düzgün. ama tecavüz zanlısını aynı suda buldular.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

Hepsini okudum, gece gece insan garipsiyor.. Gidip bir yüzümü yıkayım yatayım ardından..

http://yigitdemirag.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Bu saatlerde yazıları, hayal ederek okumasam kendim için iyi edicem sanırım. Ağzımda kötü bir tat kaldı.. Hikayeden daha çok, insanoğlunun boktanlığından olsa gerek...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sonunda çok kötü oldum.. Tecavüz edenide buldular diyor.Ölüm nasıl gerçekleşmiş..Kızı tecavüz edip öldürmüş mü ? O şerefsizin de ölmesine çok sevindim.Bide 2 kız çocuğu diyordu başında, ikincisi bulunmuş mu ? Onunda ölümü de aynı şekilde mi olmuş ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    Okudum ilginç. Bu dalgiclarin parasini devlet vermiyor mu ona takildim yalniz. Yakininin cesedi denizden cikan biri dalgica para vermeyle mi ugrasir.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

varmı böyle baska olaylar hikayeler okuyalım severim ben öyle hikayeleri az biraz bizimde 1 yıldızımız var :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Cradle-Of-Filth bunu yazdı:
    -----------------------------
    Okudum ilginç. Bu dalgiclarin parasini devlet vermiyor mu ona takildim yalniz. Yakininin cesedi denizden cikan biri dalgica para vermeyle mi ugrasir.

Oluyor hocam özel olarak çalışanlar. Devletin dalgıçları günlerce uğraşmıyorlar.

Bizim memlekette eskiden çok olurdu. Çoruh nehrine araba falan düşünce cesetleri günlerce hatta aylarca bulunamayan insanlar oluyodu. Hatta bazen hiç bulunamayanlar bile çıkıyordu. :( Onların aileleri artık öyle bi duruma geliyo ki, bir keresinde birinin babasıyla karşılaşmıştım. Adam sadece dua edecek bi yer olsun, oğlumun bir parçasını bulsam şükür edecem diyodu. Düşün yani artık oğlunun cesedini bulduğu zaman şükür edecek. :(

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

zaten hikaye diyor sivil savunma örgütleri üstten lambayla bakıp geçmişler diye.

bu arada hacı keşke baştan düzenleseymişin artık bi daha okucam fon müziğiyle okumak için 

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

Bazen kiralama gibi durumlar olabiliyor, aynı şeyi bizde merak edip madem kiraladılar neden parasını geri çevirdin dedigimizde cevabı şu oldu aynı başlık altında;

o insanlar beni kiralamadı hikayenin başını özet geçtim gelen bi telefonla çok sevdiğim bi insanın isteği üzerine gittim çıkarmaya. duygusallık olayına gelince sadece olayın içinde anlatamayacaklarım çok fazla olduğu için normalde bu işten para aldığımda çok oldu.

@CyberAngel  diger kızın mevzuunu açan olmadı hiç çünkü eleman zaten birini bulmak için bu kadar olayı yaşıyor, ikincisiyle ben de olsam bende uğraşmam.. nasıl öldürüldüğünü bilmiyoruz çünkü doğru düzgün otopsi yapılamamış ceset dağıldığı için, ama olay tecavüz vakasını barındırıyor içinde tabii.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

güzel hikaye, normalde bu tarz şeylerden kolay etkilenirdim, fakat hiç etkilemedi desem yeridir

ALLah kimsenin başına vermesin böyle bişeyi, ne böyle ölümü ne de arkada bırakılanları.

birisi ilginç işler falan filan diye konu açmıştı, al sana dirty job

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Mc_cO_By bunu yazdı:

Bu saatlerde yazıları, hayal ederek okumasam kendim için iyi edicem sanırım. Ağzımda kötü bir tat kaldı.. Hikayeden daha çok, insanoğlunun boktanlığından olsa gerek...

aynı şeyleri hissettim bir an bende. insanlıktan nasibi almamış bu kişininde yaşamaması en büyük tesellim.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 3477 Toplam Mesaj: 12