folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Bir Doktor Kanser Olursa"

"Bir Doktor Kanser Olursa"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Okumanızı tavsiye ederim...

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen ''Her Hastalık Bir Hikayedir'' yarışmasına ''Bir Doktor Kanser Olursa'' başlıklı hikayesiyle katılarak meslektaşlarına hastalığı sürecinde yaşadıklarını anlatan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Uzman Doktor Aydemir Yalman'ın vasiyet niteliğindeki hikayesi tıp etiği derslerine konu oldu.

http://iys.inonu.edu.tr/webpanel/dosyalar/1423/file/44.pdf

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

yazık abicim. Hepimiz uzunca yıllar yaşayacakmış gibi planlar kurup, ona göre davrnaıyoruz.

Etrafımızdakileri kırıyoruz. Saçma saçma işler yapıyoruz.

İşin aslı şu ki ; 2 dakika sonrası bile garanti değil. Kimse için.

Allah rahmet eylesin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Farkında olmadan hasta insanları çok üzüyorlar,üzüyoruz.

Özellikle kanser hastaları aldıkları kemoterapi vs gibi tedavilerden sonra hem sinirli hem de yorgun gözüküyorlar.Sabırlı ve iyi davranmak lazım.

Kanser tedavisinde -bilmiyorum bilimsel olarak ne kadar gerçeklik payı vardır- bana göre gerçekten umutlu olmak rahat olmak önemli.Babannemin iki sene öncesinde karnında portakal büyüklüğünde 2-3 tane ur vardı ve doktorlar en fazla 1 ay yaşayabileceğini fazla dayanamayacağını söylediler.Ama babannem kendimi bildim bileli çok rahat insandı hastalığını umursamadı bile.5-6 ay sonra hastalandı doktoruna götürdüğümüzde kadın bile hala yaşadığını görünce şaşırmış.3-4 ay öncede babannem ağırlaştı ve vefat etti.Yani inanıyorum ki o dert edip üzülseydi,kahrolsaydı o kadar yaşayamazdı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

8 gün önce amcamı beynindeki tümör sebebiyle kaybettik. 2,5 aylık gecikmiş bir tedavi süreci yaşadı ve kemoterapiye ancak toplam seansların 3 te 1 i kadar dayanabildi. Kim ne derse desin insan kendi doktoru olacak en başta. En az 2 yıldır yaşadığı bayılmalar halsizlikler vs hiç söylemedi sol kolunun felç olduğunu farkettiğimizde ise her şey için çok geçti. Basit bir bayılma burun kanaması halsizlik tansiyon sorunu vs diyip geçmemek lazım. Ölümü kalp krizinden denildi ancak o krize sebebiyet veren, onun sinirlenmesine sebep olan bazı olaylar yaşanmış ölümünden 5 dakika önce ben orda değildim. kanser gibi hastalıkalrın iyileşmesinde moral ve huzur çok önemli ama ne yazıkki insanoğlu halen bazı şeyleri basit algılıyor, küçümsüyor.. iyi geceler sağlıklı günler mürid(e)ler

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

doktorlar benim için şöyle öleceğin anı bile bile yaşıyorsun. kalp krizin oldu ahanda kronerler tıkandı çabuk bistri getirin falan diyesi gelir adamın (: 

her canlı ölümü tadacak berbat bir şey her sonucunu yorumlayabilmek kötü bir şey.

edit//

yazıyı baştan sona okudum. doktorlardan tiksinmemi tekrar hissettim. onları seviyorum ancak konuşmadıkları sürece.

aslında doktorların yaptığı ne var.

biz bilgisayar mühendislerinin yaptığı makinelerden aldıkları sonuca sadece yorum getiriyorlar.

amelitayı dahi makine yapıyor.

eğer yorum yeteneğini bilgisayara verebilirsek o egoist benliklere ihtiyacımız kalmaz.

zeybekustasi tarafından 17/Eyl/12 23:54 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

çevremde yakın zamanda ölen kişilerin çoğu kanserden. Ya çok arttı yada bizde bir sorun var

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

adam cok haklı bu tip durumlarda destek şart 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

adamın söyledikleri kesinlikle doğru, doktorlar insanların yüzüne bakmıyo, soğuklar, umursamazlar... ama iyileşmek için aracı da umutta onlar. 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    eray bunu yazdı

8 gün önce amcamı beynindeki tümör sebebiyle kaybettik. 2,5 aylık gecikmiş bir tedavi süreci yaşadı ve kemoterapiye ancak toplam seansların 3 te 1 i kadar dayanabildi. Kim ne derse desin insan kendi doktoru olacak en başta. En az 2 yıldır yaşadığı bayılmalar halsizlikler vs hiç söylemedi sol kolunun felç olduğunu farkettiğimizde ise her şey için çok geçti. Basit bir bayılma burun kanaması halsizlik tansiyon sorunu vs diyip geçmemek lazım. Ölümü kalp krizinden denildi ancak o krize sebebiyet veren, onun sinirlenmesine sebep olan bazı olaylar yaşanmış ölümünden 5 dakika önce ben orda değildim. kanser gibi hastalıkalrın iyileşmesinde moral ve huzur çok önemli ama ne yazıkki insanoğlu halen bazı şeyleri basit algılıyor, küçümsüyor.. iyi geceler sağlıklı günler mürid(e)ler

Basin sagolsun hacim. Allah rahmet eylesin.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasv4
    kasv4's avatar
    Erkek

hmm

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

allah kimseye vermesin böyle birşey teyzemide beynindeki mandalina büyüklüğüne ulaşmış tümörden kaybettik..

En başta ihmal di başım ağrıyor derdi sürekli doktora git derdik gitmezdi başını eşarpla sıkar ağrı kesici içer geçmesini filan beklerdi..

Sonra bir gün evin içinde durup dururken bayılana kadar zaten sonra bir daha hiç göremedim uyanık ayakta konuşurken onu..

Beynindeki tümor mandalina büyüklüğüne ulaşmış doktorun dediği ve kafatasına baskı yaptığından dolayı başı ağrıyormuş kim bilir nasıl ağrılar çekiyordu..

Ameliyat olmassa ölür dediler peki ameliyattan sonra % 50 dedi doktorlar..

Sonra ameliyat olucağı gün saçlarını kesmişler.. annem ağlayarak anlattı kendimi zor tuttum annem gel gör dedi..

Hastaneye gidemedim onu öyle görmek istemedim benim hatıralarımda kalan güzelliğiyle kalmasını istedim gitmedim..

Ameliyat oldu yoğun bakımdan bir türlü çıkamadı verilen ilaçlardan bütün dişleri dökülmüş vucudu şişmiş bambaşka bir şeye dönüşmüştü..

Sonra doktorlar yapılacak birşeyin kalmadığını söyledi.. eve götürün dendi..

Eve geldim 2-3 gün sonra yine fenalaştı ama eve geldiğindede gözünü açmıyordu.. uyuyordu devamlı..

o bayılmadan 2,5 ay sonra kaybettik..

Lütfen sağlığımızı ihmal etmeyelim ağrı kesici içeyim geçer demeyelim..

THE BeYaZ
Toplam Hit: 3363 Toplam Mesaj: 12