folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Bir IIS Sunucusu T Anında Gelen N Tane İşlemi Nasıl Sıraya Sokuyor

Bir IIS Sunucusu T Anında Gelen N Tane İşlemi Nasıl Sıraya Sokuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    biri bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

öncelik tanımak için yani iss nin öncelik tanınması için para ödemen gerekir netflix google steam amazon gibi servis sağlayıcılar abd de ve bazı ülkelerde iss lere para ödüyor 

yurtdışı çıkışında sıkıntı yaşamamak için ise önemli ülkelere yatırım yapıyorlar google steam facebook un Türkiye de sunucuları var

bunu bazen bant genişliği satın almak bazende önceliklendirmek için yapıyorlar

fakat başka bir durum var

sen Türkiye den yapılan işlemleri hollandadaki sunucuna giderken önceliklendirmek istersen aradaki tüm aracı firmalara ödeme yapman gerekir

Sen çok yanlış anlamışsın olayı

postu güncellemiş sormak istediğini yazmış dbms ve sql yoktu 

Yalancıyı öpsünler mi karşim :D

Hepsi vardı. Sadece başlığa ISS yazmıştım IIS diye düzelttim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Her birini ayrı değerlendirmeye tabii tutuyor diye biliyorum. SQL Server tarafında bunu LDF (Log Data File) ile yaparsın diye düşünüyorum. Çünkü Sql Server işlemi ilk olarak Log Dosyasına yapıyor. Hata yoksa Asıl Dosyaya yazıyor. 

Bu arada İSS ile İİS farklı şeyler.

Yanlış anlaşılma,anlaşılmayla alâkalı;

bence, kısaltmalardaki bu yanlış anlaşılmaların(yada anlamaların) önüne geçebilmenin kolay Bir yolu var. 

Tüm Kısaltmalar BÜYÜK HARFLERLE yazılsa, karışmaz, yani bence. örneğin, SQL, LDF, İSS, İİS , gibi.

~@~

bir de buna ek olarak, yazıda Vurgulanmak istenen Kelime'lerin ya da Tamlamaların İLK harflerini BÜYÜK yazsak daha kolay anlaşılır, diye düşünüyorum.

(tabî, bunları da abartınca ,m'oka sarıyor. ^^`)

(şahsına algılama @ontedi,) CapsLock ya arkadaşlar C'apsL'ock, bu kadar mı zor Bu tuş'a basmak. olmadı, Shift tuş'una basabiliyor olmamız lâzım(S'hift). ^^`.

Mobil'de de Yukarıya doğru bakan bi Tuş var SanalKlavye'de. Bu tuş'a 1kez veya 2kez seri şekilde basınca, Büyük harflerle yazılabiliyor, yazabiliyorum yani. 

RitmFarbRacourci tarafından 11/Nis/20 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

şurda (https://serverfault.com/questions/374135/asp-net-request-queue-priority?rq=1) IIS tarafını anlatmış dayı özetle mümkün değil diyor. loadbalancer tarafında hile hurda yapabilirsin denmiş.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 3650 Toplam Mesaj: 14
sunucu sunucu