folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bir İnsan Bu Kadar Şansız Olurmu

Bir İnsan Bu Kadar Şansız Olurmu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    okyanus
    okyanus's avatar
    Erkek

NaZi_ bunu yazdı:
    -----------------------------

Kendini kandırıp durma sevgili arkadaşım.

Yaşayıp, uğursuzluk olarak nitelediğin olaylar o kadar basit ve umursanmayacak derecede gereksiz ki, şans konusunda kategorize etmen dahi psikolojik bir sorunun belirtisi.

Çok yönlü düşünce denen bir olay vardır ki, eğitimi veya ulaşım stratejisi bile yoktur.

Buradaki amaç, senin başını ve sonunu gördüğün olaylara tek değil, farklı ihtimallerle yaklaşmandır.

Bilgisayarını alırsın, 3 ay sonra bozulur. Bu bir şanssızlık veya kara büyü olabilir elbette, lakin benim aklıma gelen türlü sebebpleride sana sıralayayım.

1) Hor kullanılmıştır.

2) Ev ortamın sistemin çalışmasına uygunsuzdur ( Rutubet, aşırı nem vs.. )

3) başka bir şahıs, pişmanlık sonucunu doğuracak bir eylemle, aletine zarar vermiştir.

4) Elektronik cihaz seçiminde, güvenilir marka taktiğini es geçip, sadece düşük fiyata aldanıp, kötü bir alışveriş yapmış olabilirsin.

Sadece bilgisayar aldım, 3 ay sonra servise yolladım demekle bitmiyor iş.

Demem o ki, dudak yaladığın o güzel hayatlar, kötü tecrübelerin yansımasıdır.

Kolay gelsin...

Kardeş çekmeyen bilmez ucuz mal alacak kadar zengin değilim ben ev 5. katta eğer 5. kattada rutubet olurmu hiç sanmıyorum. O kadar para verdiğim bi cihazı neden hor kullanıyımki kardeş evde ailemden başkası yok ürün seçiminde televizyon gibi elektronik ürünler sony ve samsung ilk sıralarda alırım buz dolabı fırın gibi ürünlerde hep arçelik tercih etmişimdir. Yinede ilgin için çok sağol kardeşim hayata pozitif baktıkca hep negatif olaylarla karşılaşıyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

FoKMaN bunu yazdı:

tanıdık kutup ayısı varsa bi el atsın sana hacı :)

hoca naptın yaa iyi güldürdün beni :D

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

ajan1111 bunu yazdı:

FoKMaN bunu yazdı:

tanıdık kutup ayısı varsa bi el atsın sana hacı :)

hoca naptın yaa iyi güldürdün beni :D

aynen bende  aksam aksam baya güldü  hocam saol :D:D

hocam bu şans çok enteresan bir şey bi anda hiç belli olmayan bi yerde tersine dönüyor bi bakıyorsun ulan ne şanslıyım falan demeye basliyorsn :D

Nev-i Şahsına Münhasır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

din bilgisi sağlam olan bi mürid arkadaşımıza gusul abdesti nasıl alınır falan filan bi anlatsın diye düşündümde..

hacı senin başına gelenler 3ay cenabet gezenlere gelmiyor :D

vardı forumda biri 3ay gezmiş :|

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam , başına bir kötü iş gelirse ; bilki vardır bir hayır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo
    İstediğin olmuyorsa üzülme, olmaması gerektiğinden ya da daha iyisi olacağındandır. Demiş Mevlana

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheGoFReT
    TheGoFReT's avatar
    Erkek

göbek deliğini yıkamayı unutuyosun abdest alırken bence:P 

http://tikla.net/ durma tıkla =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Gusül Abdesti Nasıl alınır?

http://1.bp.blogspot.com/-bvXDaWtEifs/Tdd-aJo_KQI/AAAAAAAAAFA/ZpGaEJ3zGM8/s400/gusul.jpg

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Merhaba kardeşim:)

Bu postumu bir mektup edasıyla yazasım var. Öncelikle mahallenin bakkalı hasan amcadan balıkçı nuri abiye kadar herkeŞin çok selamı var..:) <neyse geyiği uzatmadan devam edelim..

Okyanus kardeş demişsin ki;

Şanssızım!

Orda bi dur bence.. 

Hemen sana şanssız olmadığını ispatlıyor asıl konuya geçiyorum.

1: Geçenlere internet kacafeye gittim biraz işim vardı daha masaya oturur oturmaz internet hatları kesildi kafede bi sorun vardır dedim başka bi kafeye gittim orada elektirikler kesildi sinşr kırızi geçiyordum az kalsın

Eğer sen o gün internete girebilseydin es kaza haberlerde çok yakın sevdiğin bir arkadaşının vefat haberini okuyacaktın (ki bu tamamen yanlış anlaşılma olacaktı bir isim benzerliği mesela) ve o ruh haliyle o kafeden çıktığında dikkatsiz bir sürücü seni sakat bırakacaktı.

2: Kullanmak için bi Lg cep telefonu aldım 2 ay felan oldu bozuldu fabrika hatasıdır dedim garantiye gönderdim sıfırı ile değişmiş yapılamaz bi sorunmuş neyse sıfırını kullandım oda iki ay sonra bozuldu onuda garantiye gönderdim yine bu kezde ana kartı felan bir çok parçası yanmış yine sıfırı geldi onuda 3 ay felan kullandım oda bozuldu ulan dedim bendeki şansın taa a.q telefonu yere vurdum gittim bi nokia aldım ne varsa nokia'da varadır diye 3 ay kullandım onunda ekranı kırıldı yine garantiye gönderdim ekranı değişti geçenlerde babamın 2 yıldır kullandığı cep telefonunu aldım  bi bakayım diye 2 yıldır çalışan telefon elime bi aldım 10 saniye sonra vallahi dondu kaldı açıyom kapatıyom yok en sonunda çaktırmadan geri babama verdim ne biçim iş anlamadım.

O babanın telefonunun kullanım süresi dolmuş hacı bu ne senin şansın ne de başka birşey.. Eğer sen o telefonu eline almasaydın ve Allah korusun baban telefon şarjda iken konuşsaydı ve telefon kısadevre yapıp patlasaydı.. Babanı belki de sen kurtardın!.

3: Bankaya para yatırmaya giderim sistemleri çalışmaz atm ye ne zaman para yatırmaya  veya çekmeye gitsem sorun

Ben bir bankada çalışıyorum cuma akşamı saat 5.30 da 400 küsür şube durdu ve kasa yapamadılar sen bir atm den bahsediyorsun:) işten kaçta çıktığımı söylememe gerek yok..

4: Geçen gün bi kol saati aldım 2 hafta kullandım bozuldu

Eğer o saat bozulmayıp kolunda kalsaydı büyük zincirli bir inşaat aracına Allah korusun es kaza yolda yürürken takılacaktın ve kolundan yaralanacaktın..

5: Okul zamanında hoca herkezin yazılı kağıdını doğru okur benimkini yanlış bi saat hocaya laf anlat sonra

Hoca herşeyin farkındaydı sadece senin sınırda kalan notlarını yükseltmen için sana yaptığı ufak bir oyundu.. Düşün o sınavda itiraz ettiğin soru ve cevapları aynen hatırlıyorsun değil mi? Belki de o dersin en can alıcı bilgisini beynine o hocan bu şekilde yerleştirdi..

6: Bilgisayaar aldım sıfır anakartı yandı 3 hafta garantide bekle netbook aldım 3 ay felan kullandım görüntü gelmedi garantiye gönderdim

hacı iyi ki yanmış yahu:) yoksa sen o ilk heyecanla gidip mit fbi cia ne bileyim bir güvenlik kurumunun sitesine bilerek yahut bilmeden zarar verebilirdin ve seni içeriye atabilirlerdi..  

7: Eve halı yıkama makinesi aldım 6 ay kullanmadan motoru yandı. Aspirator aldım satıcıya abi dedim bak kutuyu açalım bi bakalım ben şansız biriyim diye satıcı adam olurmu yaa dedi bu üründen ben çok sattım bi sıkıntı çıkmaz sen kullan rahat ol dedi bişey olursa geri getir dedi akşam kutuyu bi açtım üst kısım kople ezik gittim satıcıya 1 saat tartışmadan sonra zorunan ikna edebildim.

O halı yıkama makinesi zaten bozuktu ve evinizde yangın çıkaracaktı.. Onun yerine bu şekilde sizden uzaklaştı..

8: Eve digiturk aldım receiver'ı 2 hafta sonra yandı

İnan bana dijiturk un başında geçireceğin boş zaman yerine daha dolu işler kesinlikle yapmışsındır:):) 

Hajım şimdi polyannacılık demeyin işin goy goyu bu.. Ki hanginiz itiraz edebilir yazdıklarımın olabilme ihtimalinin olmadığına!!

Şimdi hajım bi arkadaş daha bahsetmiş sen nasıl bakarsan öyledir... Şans dediğin şey var mıdır? yenir mi içilir mi? kime göre neye göre? bu tüm yazdıkların sana göre kötü şans bana göre hayatının cehenneme dönüşmesini engelleyen olaylar..

Biraz hayatı akışına bırak kafaya takma şapka dışında... Bak çok ciddiyim hayat daha ne enstantanelerle dolu.. Bu hayat çok güzel kodlanmış bir program; herşey her olay sistematik birbirini tamamlayan birer halka.. 

Ondan sonrada matrix yok diyin siz:) Ben inanıyorum hajı o güvenlik açığını bulucam ben...:):)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

din bilgisi sağlam olan bi mürid arkadaşımıza gusul abdesti nasıl alınır falan filan bi anlatsın diye düşündümde..

hacı senin başına gelenler 3ay cenabet gezenlere gelmiyor :D

vardı forumda biri 3ay gezmiş :|

oha 3 ay mı ? 

Toplam Hit: 9848 Toplam Mesaj: 60