folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bir İşçinin Toplam Gelirini Hesaplamak

Bir İşçinin Toplam Gelirini Hesaplamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Merhaba,

Başlıkta yazdığım gibi bir işçinin toplam kazancı nasıl bulunur.

yada şöyle sorayım,

diyelim ki 2500TL net Maaş alan bir işçi

ikramiye, prim yok, yol parası hiç bir ek ödeme yok

burada işçinin kazancı 2500 + Agi olmuş oluyor

Peki bu işçi çalışmaz ise kaybı ne oluyor?

Maaş 2500 kayıp + 150 Agi kayıp, + Sigorta ödemesi bir kayıp oluyor değil mi

yani Totalde SGK Dökümünde gözüken Brüt geliri kazanmış gibi görebilir, çalışmazsa da kaybetmiş oluyor doğru mu?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

elinde 30 tane limon var diyelim. sen bunları otuz liraya sattın. otuz liran oldu.

ama devlet geldi dediki "kardeş, sattığın şeyin üçte birini bana vereceksin". 20 liran olmuş oldu.

eğer satmasaydın otuz limonun olacaktı.

çalışmakta aynı : her ay 30 günün var, istersen gidip maaşlı çalışıyorsun ve devlet diyor ki "kardeş çalıştığının üçte birini bana vereceksin". eğer gidip çalışmasaydın kendine ait istediğin her şeyi yapabileceğin bir otuz günün olacaktı elinde.

"iyi de birader bu otuz günle napıcam ben" diyorsan da biraz farm frenzy oynamanı öneririm. baya baya hayatı öğretiyor oyun

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

elinde 30 tane limon var diyelim. sen bunları otuz liraya sattın. otuz liran oldu.

ama devlet geldi dediki "kardeş, sattığın şeyin üçte birini bana vereceksin". 20 liran olmuş oldu.

eğer satmasaydın otuz limonun olacaktı.

çalışmakta aynı : her ay 30 günün var, istersen gidip maaşlı çalışıyorsun ve devlet diyor ki "kardeş çalıştığının üçte birini bana vereceksin". eğer gidip çalışmasaydın kendine ait istediğin her şeyi yapabileceğin bir otuz günün olacaktı elinde.

"iyi de birader bu otuz günle napıcam ben" diyorsan da biraz farm frenzy oynamanı öneririm. baya baya hayatı öğretiyor oyun

Önerin için sağol, anlaşılan oyunda bölümleri geçmek zor oluyor ))

anlıyorum seni, bana da anlattıklarının rakamsal hali lazım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Biz hayatı çiftlik banktan öğrendik kardeş. Farm frenzy neymiş. Şaka bi yana oyunda vergi mi ödüyoruz nasıl bişey

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Firsat maliyetin kombinasyonlari sınırsızdır.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    italyan bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Biz hayatı çiftlik banktan öğrendik kardeş. Farm frenzy neymiş. Şaka bi yana oyunda vergi mi ödüyoruz nasıl bişey

haci abi şimdi oyunda, tavuktan ördekten yumurta elde edip satıyon.

ilk başta tavuğun var, biraz kasıp ördek alırsan daha çok yumurta satıyon. yumurtayı işlersen daha pahalıya satıyon, araba alırsan yumurtayı pazara daha hızlı götürüyon. kendini geliştirmek için bi şeyler yapmak isteyince, mesela araba almak isteyince önce paran gidiyo biraz parasız kalıyosun ama sonra bu araba seni rahatlatıyo mesela. ya da önce ördek alıp paranı bitiriyosun "haisktir ya param kalmadı" moduna giriyosun ama sonra o ördekler parasını çıkarmaya başlıyor. ama bir yandan da oyun boyunca kendini geliştirmeye olan ihtiyacın hiç bitmiyor. "aha ya harika bir düzen kurdum bu böyle gitsin artık çiftlik kendi başına çalışsın" yapamıyosun tıpkı hayattaki gibi. bence farm frenzy her çocuğa oynatılması gereken bir oyun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

haci abi şimdi oyunda, tavuktan ördekten yumurta elde edip satıyon.

ilk başta tavuğun var, biraz kasıp ördek alırsan daha çok yumurta satıyon. yumurtayı işlersen daha pahalıya satıyon, araba alırsan yumurtayı pazara daha hızlı götürüyon. kendini geliştirmek için bi şeyler yapmak isteyince, mesela araba almak isteyince önce paran gidiyo biraz parasız kalıyosun ama sonra bu araba seni rahatlatıyo mesela. ya da önce ördek alıp paranı bitiriyosun "haisktir ya param kalmadı" moduna giriyosun ama sonra o ördekler parasını çıkarmaya başlıyor. ama bir yandan da oyun boyunca kendini geliştirmeye olan ihtiyacın hiç bitmiyor. "aha ya harika bir düzen kurdum bu böyle gitsin artık çiftlik kendi başına çalışsın" yapamıyosun tıpkı hayattaki gibi. bence farm frenzy her çocuğa oynatılması gereken bir oyun

ne kadar da boş zamanınız var arkadaş ya hayatı oyunla öğreniyonuz

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

+111111111111

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı

+111111111111

Kazanç fırsatının dinamikliğini aramıyorum, kayıp maliyetini sordum RAKAM olarak.

Şöyle sorayım,  bir işçi ayda kaç para kazanır, iş verenin işçi için ödediği sigorta ödemeleri dahil. 

Kaba taslak hesapladığım işçinin bürüt maaşı + iş yerinde yediği iştiği şeyler. 

Bu doğuru mı yanlış mı, bu kadar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    siyahbereli bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı

+111111111111

Kazanç fırsatının dinamikliğini aramıyorum, kayıp maliyetini sordum RAKAM olarak.

Şöyle sorayım,  bir işçi ayda kaç para kazanır, iş verenin işçi için ödediği sigorta ödemeleri dahil. 

iş yerinde yediği içtiğini niye sayıyon ki ?

yıpranma payını sayabilirsin ama

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı

+111111111111

iş yerinde yediği içtiğini niye sayıyon ki ?

yıpranma payını sayabilirsin ama

Çalışmayan bir insan, iş yerinde yediği yemeği evinde yada dışarıda yemeyecek mi aç mı duracak

Toplam Hit: 1441 Toplam Mesaj: 13
i̇şçi gelir