Bir Kitap Bu Kadar Eder Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

https://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/mustafa-kemal-ozel-cilt-baski-yilmaz-ozdil-413461383?rcp_action=rcpProductClicked Çok ilginç değil mi? adam 35,850 tl demiş (850 yi neden koymuş anlamadım okunuşu güzel olsun diyemi artık) Bilmiyorum belki çok iyi bir kitap ama. Bir lideri anlatmak için bu kadar pahalıya satılabilinir mi bir kitap. Yani zengin tanısın ama fakir tanımasın demiş galiba. Aramızda bu kitabı alacak tek kişi olarak @Robinson_Crusoe müridi görüyorum. Reis kitabı alda pdf çevirip bizde okuyalım. 

Saygılar.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Bu kitabin normal surumu var piyasada zaten 20 lira civarlari sanirim, bu koleksiyon urunu, bence bi degeri yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

çok aydın bir kişilik oluyorsun bunu aldıktan sonra. daha çok atatürkçü oluyormuşsun.

bu adamın muhteşem islam bilgini olarak tanıtılan züküklerden farkı yok.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

https://seyler.eksisozluk.com/yilmaz-ozdilin-2500-tllik-mustafa-kemal-kitabinin-maliyeti-nedir

Sosyal medya da uzun zaman bu konu üzerine yorumlar yapıldı. Siyasi partilerin din ve milliyetçilik kartları ile insanları kandırdıkları gibi bu adamın da sürekli Atatürk üzerinden para kazandığından bahsedildi.

Hemen hemen her kitabı Atatürk hakkında ve gelirinin büyük kısmını da bundan sağlıyor. Ak parti öncesinde kapitalist yazıları olan, Amerikan yanlısı tutum sergileyen ve hükümeti eleştiren yazar, Ak parti hükümeti sonrası tamamen muhalif olarak Atatürk üzerinden prim yapmaya başladı.

Ülkemdeki muhalif tarafından sevilen bir yazar, sırf ak partiyi eleştirdiği için. Dolayısıyla yağlayıp balladığı bu 1881 adet olan kitapları satıldı. Sonrasında ondan daha aç gözlü olan böyle şarlatanlarda astronomik fiyatlara kitabı satabileceklerini düşünüyorlar. 

Bazı kesimlerin dini sömürdüğü gibi, bazı kesimlerde bu olay gibi Cumhuriyeti ve Atatürkü sömürmektedir.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

koleksiyonerler için bu kitap.canı isteyen alsın diye basılmış bir kitap.dünyada çok örneği var biz de millet alışık değil.

ferarri 37.000 tl'ye satıyor aynı böyle bir kitabı.ayrıca osmanlı sikkelri diye bir kitap hala N11 üzerinde 3.870,00 TL ye satılıyor kimse bahsetmiyor bile.

Osmanlı İmparatorluğu Tarihi (7 Cilt) / Deri Cilt - Özel Kutusunda - Koleksiyon Baskı 12.000 TL

bu kopartılan gürültü tamamen politik.yılmaz özdil'i ve ATATÜRK'ü itibarsızlaştırmaya yönelik.

erblood tarafından 08/Şub/19 10:59 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Koleksiyon urunu hocam bu dunyanin her yerinde bu fiyatlara ve cok daha fazlasina bircok koleksiyon urunu satiliyor. Yok istemiyorum diyorsan 20 25 liraya normal baskisini da alabilirsin. 

25k$a barbie bebek satiyorlar gerilim yapacak bir sey yok limited edition rare collectible diye ararsan bircok sey ucuk fiyatlara satiliyor cani isteyen aliyor iste.

izzmarit tarafından 08/Şub/19 11:10 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Pahalı ile Kıymetli aynı şey değildir.

Pahalıdır, lakin kıymetli değildir.

MuTReFT tarafından 08/Şub/19 11:04 tarihinde düzenlenmiştir

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı

Pahalı ile Kıymetli aynı şey değildir.

Pahalıdır, lakin kıymetli değildir.

wow aydınlandım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Atamın yazdığı Nutuk'un koleksiyon hali yok ama onu anlattığını iddaa eden bir kitabın koleksiyon hali mevcut.. Bir de bunu savunan insanlar var ki onların yeşil bağnazlardan bir farkı yok..

Ne Mutlu Türk Doğana..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Bazı arkadaşların saçma sapan bir "ee bu koleksiyon ürün, dünyanın her yerinde var siz alışık değilsiniz" açıklaması olmuş neden saçma sapan peki? Çünkü düşünülmeden ve araştırılmadan önce yapılmış bir açıklama.

Bu ülkede din üzerinden para kazanan allahsız atatürk üzerinden para kazanan cumhuriyet sevdalısı olmuştur her zaman asıl sizler yeni bir bakış açısına alışık değilsiniz bu yüzden size normal geliyor :)

Aynı mantıkla cübbeli de yanmaz kefen satıyor inanmıyorsan alma kardeşim ? Hayırdır, fark nedir??? Özdil kitabın parası çok konuşulduktan sonra geliriyle okullara yardım yapılacağını açıklamak "zorunda" kaldı.

Özetle bu ülkede yanmaz kefen satılması da Atatürk ü anlatan bir kitap satılması da (bu fiyatla) dışarıdan ne kadar aptal göründüğümüzün bir ispatıdır. Konuyla ilgili Efe Aydal ın yorumunu bir dinlerseniz belki ufkunuz açılır.

https://youtu.be/vzJ_mUT5xis

Nikoteen tarafından 08/Şub/19 11:41 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tarihçi-kusuncaya kadar okuyan bir Kitap Kurdu olarak yazayım Yılmaz Özdil'in kitabının içerik olarak hiçbir değeri yok

Kaynak-Belge dipnot belirtmeyen kitapları okumayın

Zaten intihalden kitap için dava açılmış

Atatürk hakkında çoğu kaynak kitabı okumuş,konunun uzmanlarından size anlatılmayan yönlerini derslerde dinlemiş,ders anlatmış,ders kitabı yazmış tüm  hayatını-sözlerini ezbere bilen biri olarak bir kaç kitap tavsiye edeyim en iyiden başlayarak...

Atatürk-Andrew Mango

Atatürk Bir Milletin Yeniden Doğuşu-Lord Kinross

Tek Adam-Şevket Süreyya Aydemir

en son Nutuk'u okuyun yalnız tarih bilgisi sağlam temellere oturmayan biri ince ayrıntıları anlamayacaktır. (Bende anlatmam burada :) )

Babanız Atatürk-Falih RIfkı Atay ...okuması zor bir kitap lakin gene çok ince,kıymetli ayrıntılar var

Bozkurt-Armstrong

İllaki unuttuklarım vardır ama en önemlileri bunlar,son yıllarda Atatürk hakkında yazılan kitapları okumadım çünkü içerik olarak yeni bir şeyler sunacaklarına dair bir güvenim yok

Yukarıdaki kitapları okuyunca Yılmaz Özdil gibi popülerlerin yazdıklarını okumanıza lüzum kalmayacak

Yılmaz Özdil'in kitaplarının çok satmasının sebebi Atatürk'ün çok seviyorum,hayranıyım diyenlerce Atatürk'ün bilinmemesi.Türkiye'de dini-tarihi veya diğer bilim dallarını,otu boku herşeyi ideolojiler üzerinden değerlendiren eğitilmez bir kitle var.Bunlara kaynak göstersende düşüncelerinde milim gelişme olmuyor...Yapacak bir şey yok...

Ben mesleğin tarihi bilmemekle çokca suçlanıp çok linç yemişimdir hahaha

Bilgiyi kendiniz inşa edin,eleştiri süzgecinden geçirin,abuk subuk ideolojilerin kölesi olmayın,ideolojilerin çıkış kökenini kimlerce desteklendiğini nasıl ortaya çıktığını iyi araştırın,,,herkese başarılar !

Acaip derecede agresifim !
Toplam Hit: 3502 Toplam Mesaj: 40
kitap atatürk