folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bir Klasördeki Dosyaları Bozmak

Bir Klasördeki Dosyaları Bozmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Hacılar şimdi bi piçlik var da onu yapmam ama şöyle bişeye ihtiyacım var birden fazla klasör var o klasörlerin hepsine de bayaa bi fazla BMP resim var bunların hepsini bozmak istiyorum silmek istemiyorum elimdeki tek fikir hepsini notepad ile açıp içindeki kodları silmek ama işte her biri 10 mb felan çok kasacaktır pc onun için başka bir fikir arıyorum.

Love is nothing without fucking.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Uzantıları gizle ve hepsinin uzantısını jpg yap. Eğer header kontrolü yapmıyorsa okuyucu resim bozuk diyecektir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Bir tane hex editor ile (Windows için HxD kullanabilirsin) ilk iki baytı değiştir, bmp dosyaları açılmayacaktır.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Uzantıları gizle ve hepsinin uzantısını jpg yap. Eğer header kontrolü yapmıyorsa okuyucu resim bozuk diyecektir.

yok yemedi açılıyor dosyalar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı

Bir tane hex editor ile (Windows için HxD kullanabilirsin) ilk iki baytı değiştir, bmp dosyaları açılmayacaktır.

hacılar bi ton var öyle tek tek yapamam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Aklimda daha seytanca bir sey var ama :P

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

hacılar dosyalar yandex diskte olduğu için öyle klasik şeyler işe yaramıyor o yüzden ben şöyle birşey buldum

*Diyelimki bi klasörde 100tane bmp var klasörün içine girip tüm dosyaları seç sağ tıkla RAR ekle diyorsunuz winrarın ayarlarından her dosyayı tek tek rar'la gibi bişey olması lazım onu seçin bi de rarladıktan sonra sil diye bi seçenek var onu seçin.

*sonra CMD açın ve o klasörü gösterin şu komutu yaz "ren *.rar *.BMP"

*Böylelikle açmaları çok zor olur ha imkansız yapmak isterseniz de rarları şifrelersiniz olur biter :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

hacılar dosyalar yandex diskte olduğu için öyle klasik şeyler işe yaramıyor o yüzden ben şöyle birşey buldum

*Diyelimki bi klasörde 100tane bmp var klasörün içine girip tüm dosyaları seç sağ tıkla RAR ekle diyorsunuz winrarın ayarlarından her dosyayı tek tek rar'la gibi bişey olması lazım onu seçin bi de rarladıktan sonra sil diye bi seçenek var onu seçin.

*Böylelikle açmaları çok zor olur ha imkansız yapmak isterseniz de rarları şifrelersiniz olur biter :D

Güzel yöntem 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    Biyoteknoloji bunu yazdı

Güzel yöntem 

Eyvallah bi de başka manyak bişey daha buldum

şu kodları bat olarak kaydedin çalıştırdığınız klasördeki tüm sub klasör ve içindeki dosyaları rondom olarak isimlendiriliyor 1836198236 98317649183764 193476298346 gibi

@ECHO OFF
    ECHO Random Names
    ECHO Written By: Jason Faulkner
    ECHO HowToGeek.com
    ECHO.
    ECHO.

REM Randomly renames every file in a directory.

SETLOCAL EnableExtensions EnableDelayedExpansion

REM 0 = Rename the file randomly.
    REM 1 = Prepend the existing file name with randomly generated string.
    SET PrependOnly=0

REM 1 = Undo changes according to the translation file.
    REM This will only work if the file "__Translation.txt" is in the same folder.
    REM If you delete the translaction file, you will not be able to undo the changes!
    SET Undo=0

REM --------------------------------------------------------------------------
    REM Do not modify anything below this line unless you know what you are doing.
    REM --------------------------------------------------------------------------

SET TranslationFile=__Translation.txt

IF NOT {%Undo%}=={1} (
    	REM Rename files
    	ECHO You are about to randomly rename every file in the following folder:
    	ECHO %~dp0
    	ECHO.
    	ECHO A file named %TranslationFile% will be created which allows you to undo this.
    	ECHO Warning: If %TranslationFile% is lost/deleted, this action cannot be undone.
    	ECHO Type "OK" to continue.
    	SET /P Confirm=
    	IF /I NOT {!Confirm!}=={OK} (
    		ECHO.
    		ECHO Aborting.
    		GOTO :EOF
    	)

ECHO Original Name/Random Name > %TranslationFile%
    	ECHO ------------------------- >> %TranslationFile%

FOR /F "tokens=*" %%A IN ('DIR /A:-D /B') DO (
    		IF NOT %%A==%~nx0 (
    			IF NOT %%A==%TranslationFile% (
    				SET Use=%%~xA
    				IF {%PrependOnly%}=={1} SET Use=_%%A

SET NewName=!RANDOM!-!RANDOM!-!RANDOM!!Use!
    				ECHO %%A/!NewName!>> %TranslationFile%

RENAME "%%A" "!NewName!"
    			)
    		)
    	)
    ) ELSE (
    	ECHO Undo mode.
    	IF NOT EXIST %TranslationFile% (
    		ECHO Missing translation file: %TranslationFile%
    		PAUSE
    		GOTO :EOF
    	)
    	FOR /F "skip=2 tokens=1,2 delims=/" %%A IN (%TranslationFile%) DO RENAME "%%B" "%%A"
    	DEL /F /Q %TranslationFile%
    )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam merhaba, 

Ufak bişey yazdım işini görsün diye. Programı header bilgilerini değiştirmek istediğin dosyaların bulunduğu klasöre at. Programı çalıştır. c seçeneği headerı bozar resimler açılamaz, r seçeneği geri alır resimler açılabilir.

https://yadi.sk/d/-Ozl6DJZvuqdK

Virustotal: https://www.virustotal.com/tr/file/60520772bb10e9b0b3e4fad4de555c0355108132358998c70c627fc75048fbb7/analysis/1475185408/

Kolay gelsin.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ben de kendi çabalarımla Python'da dosya bozucu bişey yaptım. Aman ha ulu orta çalıştırma dosyaların amına koyar.

!!! Hangi klasörün içine sıçmak istiyorsan bu dosyayı oraya kopyala ve çalıştır. Kendini de imha ediyor. :D !!!

https://paste.fedoraproject.org/438552/87545147/

EK: Kodları biraz düzenledim. Başta veriyi okuyordu sonra baktım ki niye okuyor ne gerek var direkt yazsın. :D Dosya boyutu, türü vs. hiç fark etmez hepsini saniyeler içinde gömüyor hocam test ettim. :)

Python'ın makinaya yüklü olması lazım. Bu kodları not defterine yapıştır ve tırnaklar olmadan "asd.py" diye kaydet sonra başta dediğim gibi hedef klasöre at ve çalıştır. Geçmiş olsun.
    Kodlamam boktan olabilir, vurmayın. :)

!!! TEKRAR UYARAYIM, BAŞKA YERDE ÇALIŞTIRMA !!!

Önce:

Sonra:

Caliber tarafından 30/Eyl/16 01:21 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 2234 Toplam Mesaj: 13
piçlik klasör bombalama