folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Bir Minecraft Serveri Arıyorum (Alabilirim)

Bir Minecraft Serveri Arıyorum (Alabilirim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

bir server kurmak istiyorum minecraftta arkadaşlarla oynamak eğlenmek için öncelikle satanlar veya elinde olanlar PM atarlarsa sevinirm 

server server diyorumda ne olacak bu serverdaki insanlar gelsin diye sorarsanız öncelikle gerçekten güvendiğim kişileri almayı planlıyorum sonrası kefillikle olabilir böylelikle düzenli ve seviyeli bir oyun olur kanaatindeim 

serverda düşündüklerim ;

temelde 3 köycük olacak 

bir köy oyunun gerekli yapıları için bi markettir ve bileyim bi toplanma merkezi yeni başayanlar için bir eğitim öğretim yeri gibi 

bir köy ise androidcilerin köyü diğeri ise ios cuların bu köylerin sınırlarını biz belirlicez kalanı size kalmış yani köyü oynayanlar inşaa edecek 

köylerin savaş günleri olacak köye zarar gelmemesi için her köyün bir kalesi ve tabiki bir bayrağı olacak ve savaşacaklar belli aralıklarla

bir dğer nokta ise server bir yerden sıkmasın diye serverın görev koymayı planlıyorum yani söyle bu hafta papatya toplama görevi olacak isteyenelr toplayacak papatyalarını biriktirecekler sonra birinciye ödül verilecek falan 

gerçekten zor olan engebeli labirentler v.s yani düşüncelerim var eğlenilecek bir server olacak 

NOTCUKLAR: 

- serverda para olacak ama sadece yer almak için ( belkide olmaz takasla veririz arazileri) 

- diğer bi nokta ise pluginleri abartmayı planlamıyorum temel oyun için gerekli olanalr yeterli öyle aman aman oyunu bozmamaya çalışıcaz 

FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek

hocam bu işlerden __HsYn__ anlıyor pm at kendisine

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    SiyahBeyaz bunu yazdı

hocam bu işlerden __HsYn__ anlıyor pm at kendisine

adam okuldan arkadaşım zaten haberi de var yardım da edecek 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Kurarsan oyuncu olarak ilk gelenlerden ben olurum herhalde :D senin düşündüklerini biz farklı senaryolarlar deneme yaparak kurmaya çalıştık ama hiçbir zaman sorunlar bitmedi. Ben oyandığımda gördüğüm kadarıyla sorunları buraya yazmaya çalışim:

Düzenli ve seviyeli bir oyun olmasını istiyorsan babana bile güvenmicen ne kadar antihile plugini varsa kurmalısın kefille bile alsan millet kesin hile kullanacaktır ya da kullanmaya meğilldir.

3 köy olacak demişsin sorun şu ki köyleri sınırlamak için kullnılan pluginler. Biz faction ve wg denedik. Faction diğer pluginlerin özellikelrini kısıtlayıp sinir bozucu olabiliyor. wg yide manuel olarak yapman gerekicek online olması gereken admin olması gerekir ki buda sıkıntıya yol açabiliyor. Başka pluginler var mıdır bu duruma uygun bilmiyorum.    

Androidcilerin ve ioscuların köyü :D güzelmiş önceki servarlardan birinde android robotunun schematic i vardı köyün kapısına onu, iosun başınada Yarım elma koyarak belki sembolleştirelebilir. Burda sorun ya herkes androidci çıkarsa ? :D androidci olmak isterse geçen 2 mapte olduğu gibi bütün güçlüler bir köye toplandı karşı köy bir süre pasif kaldı buna önlem almanız lazım. Fantastik olarak bir devre yapılabilir butona bastığında random olarak hangi köye gidleceğini belirleyen bir makina.

Köylerin savaş günlerini zamnını nasıl olcak? belli bir süre kale korumasız mı kalcak yoksa pvp mi açılcak ? bu korumayı aktifleştirmek yada kaldrımak sorun olabilir otomatik olarak korumayı kapatma ya da aktifleştirme gibi bir şeye rastlamadım.

Tbt de minecraft oynıyanların bir çoğu oyunun düzenini, ne yapması, ne yapmamsı gerektiğini biliyor ve bu oyuncular agresif değil pasif yani barışçıl oluyor bu sebepten çabuk gelişme oluyor oyunda yapılacaklar listesi bitiyor kısa süre sonra oyun durma noktasına geliyor sonra sıkılıyor hile kullanmaya, grief yapmaya başlıyor, sağa sola sataşıyor, oynama isteği olanlar kaçıyor, küfürler başlıyor oyuncu sayısı düşüyor öldü bitti gitti server :| hep bu duruma geliyor :D görevler bu durum için iyi olabilir ama çiçek toplama gibi görevler cazip değil gibi geldi bana :D  

Para olayı sorun değil arazi verme meselesi sorun olacak wg ya da faction felan

Her zaman derim oyunu kolayştırıcı pluginler olmasın temel olanlar sadece diye en iyisi teleport olayı bile olmasını istemiyorum ama 2 köy olacağı için mecbur olması gerekecek.

Son olarak bu bizim hep yaptığmız hata şunu söylüyorum kesinlikle serverın ayarları tam olmadan(plugin kontrolü, yapılar, adminler, kurallar) oynamaya açma oyunun ilk açıldığı gün çekirge sürüsü millet yığılıyor ayarlamadığın bişiler felan oluyor millete bir şey diyemiyorsun sorunlar çıkıyor. İstersen 1 sene bekle ama server tam anlamıyla hazır olsun. Birde tavsiyem hem admin hem oyuncu kişiler olmasın olsada her hareket takip edilsin admin kimseye ayrıcalık tnaımasın gerekirse 1 dirt bile vermesin.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Android vs İos yerine Apple vs Microsoft yapsan daha iyi olur yılların çekişmesi var ortada :D andoid dediğin daha dünkü bok :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

O değilde bu atlar ne zaman gelicek amk.

Senin konuya gelirsek yönetimi iyi ayarlaman lazım öncelikle. Hele ki dışarıdan da insanlar girsin savaş falan olsun dersen işin daha da zor. İnsanları sürekli sıkmadan oyunda tutacak şeyler yapman lazım. Tabi bu da oyuncu sayısının fazla olmasına bağlı.

10 kişiyle fact server oynanmıyo test ettik onayladık :D

Papatya falan bunları geç.

Mesela direk hunger games server ı oluşturabilirsin. Hem az kişiyle bireysel bir oyun yapılabilir hem de sürekli tehlikede olduğundan oyuncu sıkılacak vakti bulamaz.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Senin konuya gelirsek yönetimi iyi ayarlaman lazım öncelikle. Hele ki dışarıdan da insanlar girsin savaş falan olsun dersen işin daha da zor. İnsanları sürekli sıkmadan oyunda tutacak şeyler yapman lazım. Tabi bu da oyuncu sayısının fazla olmasına bağlı.

Mesela direk hunger games server ı oluşturabilirsin. Hem az kişiyle bireysel bir oyun yapılabilir hem de sürekli tehlikede olduğundan oyuncu sıkılacak vakti bulamaz.

haftaya geliyormuş bukkit beklicez birde onun için şimdi :D

http://mcupdate.tumblr.com/post/53355081580/whats-happening-at-mojang

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

haftaya geliyormuş bukkit beklicez birde onun için şimdi :D

http://mcupdate.tumblr.com/post/53355081580/whats-happening-at-mojang

Sokacam scrolls muş bilmemneymiş, adam gibi minecraft üzerine yoğunlaşsalar ya. Resmen mod yapımcıları daha hızlı özellik ekler oldular oyuna. Bu snapshot olayı zaten dangalaklığın daniskası, hiçbir mod uymuyo server olayı zaten local harici olmuyor.

O değil de ugocraft diye bir mod yapmış japon elemanın teki, asıl onu gidip eklesinler oyuna da zevk alalım şu oyundan az.

Ha bide bi zipline modu olayı vardı, notch redditte süper mod vanilla olarak eklemek isterim diyeli kaç yıl oluyor. Madem eklemicen niye söylüyon adam geliştirmeyi de bıraktı.

Hoh rahatladım :D

Hocam minecraft server için şuralara göz atabilirsin. Bu yazdığım siteler sadece minecraft server ı satıyor ve gerekli plugin desteğini falan veriyorlar.

http://www.beastnode.com/

http://www.peak-hosting.com/

http://www.gizmoservers.com/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Kurarsan oyuncu olarak ilk gelenlerden ben olurum herhalde :D senin düşündüklerini biz farklı senaryolarlar deneme yaparak kurmaya çalıştık ama hiçbir zaman sorunlar bitmedi. Ben oyandığımda gördüğüm kadarıyla sorunları buraya yazmaya çalışim:

Düzenli ve seviyeli bir oyun olmasını istiyorsan babana bile güvenmicen ne kadar antihile plugini varsa kurmalısın kefille bile alsan millet kesin hile kullanacaktır ya da kullanmaya meğilldir.

3 köy olacak demişsin sorun şu ki köyleri sınırlamak için kullnılan pluginler. Biz faction ve wg denedik. Faction diğer pluginlerin özellikelrini kısıtlayıp sinir bozucu olabiliyor. wg yide manuel olarak yapman gerekicek online olması gereken admin olması gerekir ki buda sıkıntıya yol açabiliyor. Başka pluginler var mıdır bu duruma uygun bilmiyorum.    

Androidcilerin ve ioscuların köyü :D güzelmiş önceki servarlardan birinde android robotunun schematic i vardı köyün kapısına onu, iosun başınada Yarım elma koyarak belki sembolleştirelebilir. Burda sorun ya herkes androidci çıkarsa ? :D androidci olmak isterse geçen 2 mapte olduğu gibi bütün güçlüler bir köye toplandı karşı köy bir süre pasif kaldı buna önlem almanız lazım. Fantastik olarak bir devre yapılabilir butona bastığında random olarak hangi köye gidleceğini belirleyen bir makina.

Köylerin savaş günlerini zamnını nasıl olcak? belli bir süre kale korumasız mı kalcak yoksa pvp mi açılcak ? bu korumayı aktifleştirmek yada kaldrımak sorun olabilir otomatik olarak korumayı kapatma ya da aktifleştirme gibi bir şeye rastlamadım.

Tbt de minecraft oynıyanların bir çoğu oyunun düzenini, ne yapması, ne yapmamsı gerektiğini biliyor ve bu oyuncular agresif değil pasif yani barışçıl oluyor bu sebepten çabuk gelişme oluyor oyunda yapılacaklar listesi bitiyor kısa süre sonra oyun durma noktasına geliyor sonra sıkılıyor hile kullanmaya, grief yapmaya başlıyor, sağa sola sataşıyor, oynama isteği olanlar kaçıyor, küfürler başlıyor oyuncu sayısı düşüyor öldü bitti gitti server :| hep bu duruma geliyor :D görevler bu durum için iyi olabilir ama çiçek toplama gibi görevler cazip değil gibi geldi bana :D  

Para olayı sorun değil arazi verme meselesi sorun olacak wg ya da faction felan

Her zaman derim oyunu kolayştırıcı pluginler olmasın temel olanlar sadece diye en iyisi teleport olayı bile olmasını istemiyorum ama 2 köy olacağı için mecbur olması gerekecek.

Son olarak bu bizim hep yaptığmız hata şunu söylüyorum kesinlikle serverın ayarları tam olmadan(plugin kontrolü, yapılar, adminler, kurallar) oynamaya açma oyunun ilk açıldığı gün çekirge sürüsü millet yığılıyor ayarlamadığın bişiler felan oluyor millete bir şey diyemiyorsun sorunlar çıkıyor. İstersen 1 sene bekle ama server tam anlamıyla hazır olsun. Birde tavsiyem hem admin hem oyuncu kişiler olmasın olsada her hareket takip edilsin admin kimseye ayrıcalık tnaımasın gerekirse 1 dirt bile vermesin.

çiçek toplama o an geldi aklıma mesela daha zor ve köyleri grup halinde tutmak için 100 tane cehennemde bi mal vardı ya ağlıyodu onun gözyasını isteyebiliriz ki zorlaştıracaktır biraz daha ejderha yumurtası falan filan bir anda 2-3 görev de olabilir tabiki

bir diğer ise kale konusu demişsin kaledeki fikrim ise kaleler görünecek girip gezilebilecek ama karşı köydekilerin girmemesi lazım ona göre bi önlem düşünülür gibi neyse svaş olacağı zaman kale bölgesinde açarız pvp yi isteyen köyünde kalır (ki sanmıyorum) isteyen savaşını yapar 

su an aklıma gelen bi görev daha 10.000 tane inek koyun keçi mesela sayarım ben sıkıntı değil (gün gün sayar toplarım) 

yada 100.000 stock bugday veya pasta gibi birim arttıkca zorlaşır 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

mesajlara genel bi cevap daha server biliyorsunuz ucu bucağı yok zaten öyle oyunalr da olacak fikrilerimi gerçekleştirebilirsem ki en başta bir pc bulmam lazım:D (oynamak için server için değil )

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

Karışmıyorum, diyebilsem keşke. Şu anlık bir şey söylemeyeceğim, fikirleriniz netleşsin plugin ve perm ayarını çekerim. Hilenin çözümü yok, şüphelenirseniz tw isteyin çıkarsa ss alıp banlatın, diğer serverda adamlar hyp'le black'ten şüphelenmiş hile açmışlar kontrol için. Sonra adamlar temiz çıkınca saçmalama başladılar. Ben oyunu bırakmışım, yarı admin hesapla komutanlar filan deniyorum biri de görünmez etrafımda dolanıyor. Merak ettim diğer hesapla girip baktım, adam diyor ne  yaptığımıza bakıyorsun adminliğini kendi çıkarların için kullanıyorsun. Açıklıyorum ikna olmuyor, bir de bunları diyen adam hileden ban yemiş başkasının kefilliğiyle tekrar gelmiş oyuna. Sonra kefil olan da hile açmışlar o ayrı zaten. Bir başkası hile açmış tw istiyorum çıkıyor, sonra namazın vakti doluyor diyor. Ama o arada mc indirip kurmuş ve indirdiği linklerin kayıtlarını da geçmişten silmiş, nasıl indirmişse artık benim paylaştığım şeyi.

Black bir şeyler için öneride bulundu söylediklerini tam olarak yapmadım başkalarının söylediklerini de dikkate aldım, tam bilmediğim ve sonraya bıraktığım bir olayı da düzelttim. Sonra hileci çirkef adamın biri gelip dedi ki sen black'in emirlerini uyguluyorsun, adamlar sana emir veriyor hep de emir veriyor. Yok ebeninki konsol olsa açıp göstericem konuşma logoları, kim emir vermiş kim ne demiş? Ayrıca hyp owner amk adam bana niye emir versin konuşuruz anlatırız, oyunculardan yorum alırız sonra zaten ya hyp ayarlar ya ben. 

Patlamak buraya nasipmiş , telefondayım diye kısa tutuyorum. Zaten okuması gereken şereften yoksunca hareket sergileyen adamlar da okumaz . 

hsyN tarafından 23/Haz/13 02:17 tarihinde düzenlenmiştir

test 1 2
Toplam Hit: 4067 Toplam Mesaj: 29