folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Bir Programlama Dili Nasıl Öğrenilir?

Bir Programlama Dili Nasıl Öğrenilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

hem proje yaparak hem kitap okuyarak javadan programalayı öğrendim. öğrendim derken bir java kodu okuyacak kadar.

bundan öncesinde c ile uğraşmışlığım vardı. kitaplardan filan takip ederek bir şeyler yapmaya çalışıyordum. ilk başlarda zordu. bir hatayı bulmak doğrusunu bulmak çok zordu. sonraları iyice alışmaya başladım.

üniversitedeyken bir programalama projesi aldım. sırf hoca istiyor diye javayla kodlamaya başladım. sadece konsoldan çalışıyordu. (şimdiki aklım olsa pythonla yazardım.) sonralarında nesne tabanlı olarak yeniden yaptım. sonra arayüzü ekledim. sonrasında bıraktım. eksik ve bozuk çalışıyor.

velhasıl bir programlama dilini öğrenmek çok meşakatlı, yorucu ve yıpratcıdır. hele hele bir problemin nasıl çözülmesini gerektiğini bilmiyorsan daha da zorlaşıyor.

boş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

java zor dil ne derecede öğrendin sadece okuyormuydun yazdığın şeylerde var mı?

Ayet var, ayet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:
    -----------------------------

java zor dil ne derecede öğrendin sadece okuyormuydun yazdığın şeylerde var mı?

herkesin ilk ogrendigin dil kolay olsun lafinin aksine bize C  ile java ogretildi.

Iyi derecede javayi ogrenmek 6 ayimizi aldi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

evet yazdığım bir program var. bir çok sınıf ve metotları olan astronomik hesap kütüphanem var. ve bunun programı.

boş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

ben şimdi dil sayılır mı bilmiyorum ama as3 ile uğraşıyorum editlemek en iyi öğrenme yolu 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

asiminnesli bunu yazdı:

ben şimdi dil sayılır mı bilmiyorum ama as3 ile uğraşıyorum editlemek en iyi öğrenme yolu 

hayır en kötüsü, seni hiç bir kaynak olmayan bir bilgisayara oturtsam bir bok yapamazsın, ben de o gaflete düşmüştüm çünkü. 

Toplam Hit: 4817 Toplam Mesaj: 27