Bir Resim Yorumlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

eXceptioN bunu yazdı:
    -----------------------------

Esquire bunu yazdı:

cesur yeni dünya

vahşi ayrı bölgesinden bnw'ye yapılan bir gönderme, çünkü orda sanat yoktur (:

vahşi de sisteme uymak zorundaydı... spoilera girmeden böyle diyerek kapatıyorum konuyu.

bence resim çok güzel anlatmış askerlik denen olayı. Full Metal Jacket'in başı gibien baştaki resimler, sonra asker realitesine giriliyor. tektipleştirmek aslında olay. Pink Floyd'un Another brick in the wall klibinde olduğu gibi, geleneksel eğitim sisteminde olduğu gibi. Sadece askere maletmek de doğru değil. Eğitim sistemimizde uygulananlar da aslında tektipçi ve bireysel farklılıkları hoş görmeyen bir mantığın ürünleridir. Tabii ki bulunduğum ortamlar içinde askerlik bambaşkaydı çünkü düşünmek yasak gibi bişeydi. Düşünen insan üretir, sorgular ancak askerde hiçbişey isorgulayamazsın, uzun süre o ortamda kalırsan sorgulama yeteneğini de kaybedersin kullanmaya kullanmaya, ben antimilitaristim ancak elime silah verildi. "neden burdayım" diye çok sordum, ama kendi kendime sordum. Bölük komutanına sorsam iznim kesilebilirdi, "itaatsizlik"ten hapse gidebilirdim, askerliğim uzayabilirdi... ben de sustum... işte bu resim de askerlikte düşünmenin yeri ve önemini anlatıyor bana kalırsa.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

aslında askerlik mantığın en fazla olduğu yer.

en basitinden "yürüyüşe neden sol ayakla başlanır?" sorusunun bile gayet mantıklı bir cevabı var.

boş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

gerizekalı olmasından öte askerin sömürülmesinden bahsediliyo resimde

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Esquire bunu yazdı:

aslında askerlik mantığın en fazla olduğu yer.

en basitinden "yürüyüşe neden sol ayakla başlanır?" sorusunun bile gayet mantıklı bir cevabı var.

neymiş?

All I need is a possibility.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

düşün düşün boktur işin git askere boş beyinli bile olsan savaş bari demek istemiş

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bir çatışmada anında, eğer kafadan hasar alınırsa beyin zarar görmesin diye yapılan ileri askeri teknolojisi, hatırlarsanız bu konuya benzer bir kaç konu daha önce gündeme gelmişti. Bunlar beyin bedava ya bedava diğeri ise albert einstein beynin alınıp incelenmesi,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Askere giden coğu kişinin bildiği gibi; Mantığın bittiği yerde askerlik baslar yada askerlik mantığın bittiği yerdir. 

Örn: Ağaca selam vermek. ( bunu herkes bilir )

Örn : Askeri kamyon tatbikatta arızalanır. Kamyona ceza verilir. Etrafı zincirlerle çevrilir ve yasak böle ilan edilir,kamyon çürümeye terkedilir. vb vb. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

sağdan sola doğru yorumlayan bi benmiyim  :) askeri alır adam ederiz :D

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ern3st
    Ern3st's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=oPPWHHGrLqc

kahrolsun bağzı şeyler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

Beyni almadan önce saçları kazımak gerekir.. Ben burdan bunu çıkardım. 

Toplam Hit: 3960 Toplam Mesaj: 32