folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bir Soru Otobüsde Şarj Sorununu Çözmek

Bir Soru Otobüsde Şarj Sorununu Çözmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Şimdik bazı otobüsler 220v desteği sağlarken bazıları sağlamıyo

Erzuruma gidip geldiğim zamanlarda yolda aklıma gelen şeyi şimdi yazam dedim

Tv li kultuklarda usb girişi var bu usb de elektrik var

http://images.hepsiburada.net/assets/Telefon/500/telsarjunimca.jpg

Bu aletle ordaki elektriği cebe yada laptopa verebilirmiyiz?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bi tane dealextream konusu vardı.Orda güç ile elektirip elde edip şarj yapabilecek bir alet vardı hoca.Cep için onu alabilirsin.Lattop için bir çözüm bulabilriseniz çok güzel olur :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Anadolu Ulaşımda Her Araçta priz Var ancak Erzurum'a Gitmiyoruz Malesef :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

usb den tel şarj edebilirsin ama bilgisayarı çalıştırmaz.Çok olsa 500mA akım vardır orda,belki o da yok.

5X0.5=2.5watt güç yapar.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozzy41g
    ozzy41g's avatar
    Erkek

http://www.bimeks.com.tr/urun/38868/orite-bm2003c-sarj-cihazi.aspx bunu kullanabilirsin telefon için otobüste hiç bişey yoksa. laptop şaj işi de zor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek

Laptopu şarja veremezsin. Teli şarja takarsın alır ama bataryanın anasını ağlatır.

west[at]tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

usbler 5 volt güç verir başka veremez.. telefonu rajhatlıkla şarj edebilir bu güün ama notebook dersen birkaç ışığını bile yamaya yetmez :) sen bunlara para vereceğine yedek bi notebook bataryası al telefonu da usbden şarj et. marka modele göre internette usb şarj aparatları satılıyor,,

ed,t:

sen yaparsın bundan rahatlıkla :) http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=193

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bu konuyu unutmuşum :)

@Shuqufe evet biliyorum 

@west bozarmı la?

cihazın ne olacağı önemli değil universal her alet olurda cep telefonunda işe yarar diyorsunuz

deneyen varmı? :) uzun yola çok gidiyorum da :D

+ olarak arabalar için özel bir düzenekle aküdeki elektriği 220 v a yükselte biliyoruz bi tanıdığın taksisisnde var

usb den gelen 5 v u yükseltebilir birşey varmı?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek

Tecrübe ile sabittir. Usb den şarj kullana kullana bataryamı bozdum. O zamanlar tel 6300 idi. Şimdi 5800 var sende olduğu gibi. Öldürsen takmam usb ye şarj için. Al bi tane yedek batarya seni rahatlıkla idare eder.

west[at]tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

bu konuyu unutmuşum :)

@Shuqufe evet biliyorum 

@west bozarmı la?

cihazın ne olacağı önemli değil universal her alet olurda cep telefonunda işe yarar diyorsunuz

deneyen varmı? :) uzun yola çok gidiyorum da :D

+ olarak arabalar için özel bir düzenekle aküdeki elektriği 220 v a yükselte biliyoruz bi tanıdığın taksisisnde var

usb den gelen 5 v u yükseltebilir birşey varmı?

-----------------------------

yav arkadaş yukarda yazdım hala soruyon,USB'den BİLGİSAYAR ÇALIŞTIRAMAZSIIIIINNNNNNNNN...

usb dediğin zımbırtıda 5 volt ve 500 mili amper akım ve gerilim bulunur.Kaç watt yapar dersen 5VOLT ÇARPI 500 MİLİ AMPER EŞİTTİR 2 BUÇUK WATT YAPAR.

Ama benim bilgisayar 2.5watt ile canavar gibi çalışır diyosan,o zaman hemen aşağıdaki şemaya bakarak basit bir inverter devresi yapmaya başla.

olay WATT isimli güç biriminden kaynaklanıyor.Eğer usb den yapılabilecek olsaydı,örneğin bi dizüstü 90watt kabul edelim;90watt / 5volt=18 amper.Yani usb den 18 amper alabileceksen hemen bi invertör devresi ile olayı çözerdik.Şebekede durum nedir dersen;90watt / 220 volt= 40 miliamper.Yani 90 wattlık bir cihaz 5 volttan 18 amper isterken 220 volttan 40 miliamper istiyor.Watt olayı bu.

sana tavsiye,yanında bir ups taşı:)

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

alete devreye ihtiyacın yok sadece telefonuna uygun usb kablosu bul her otobuste tv vardır o koltugun arksındaki tv lerde usb girişi var oraya tak şarj et

onekine?
Toplam Hit: 6477 Toplam Mesaj: 24