folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bir Web Projesiyle İlgili Bilgilerinize İhtiyacım Var

Bir Web Projesiyle İlgili Bilgilerinize İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, ben Türkiye'nin illerini tanıtan bir web sitesi yapmayı düşünüyorum. Ana sayfada flash bir Türkiye haritası, adam herhangi bir ilin üstüne tıklayınca o il ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilecek. ama gel gelelim bunu tek tek html ile yapmak çok vakit kaybı olacak. Diyelim İstanbul iline tıklayınca ilçeleri yüz ölçümü vs vs bilgilere ulaşabilecek. Ama o ilin ilçelerinede tıklayınca ilçeler hakkında bilgi sahibi olacak. Bunları tek tek yapmaya kalksam 81 ilin nerden baksanız bir dünya ilçesi vardır. Çok zaman kaybı olacak. Bu tür işimi görecek bir script biliyormusunuz, editleme ile bu hale getirebileceğim bir script yada.

şimdiden teşekkür ederim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    valla hocam işini görecek script vs. bilmiyorum ama sıfırdan yazdırmak istersen uygun fiyata yazabilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

hocam siten flash. eğer sen yaptıysan aynısını gene yapabilirsin çok zor bi iş değil.

ama istersen yardımcı olabilirim bişeyler karşılığında.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    hoca ilgi çekmez
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------
    hoca ilgi çekmez

hocam ufak 3 e 5 e giden kardeşin varsa emin ol çok ilgi çeker :)

bazen düşünüyorum bu öğretmenler hakkaten internetten araştırın diyo mu :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Mesela diyelim sen bir iş için daha önce hiç gitmediğin bir yere gideceksin, atıyorum Erzurum'un bir ilçesine. Orada iki, üç gün kalacaksın. O ilçe veya il hakkında nerede kalınır, nasıl gidilir, en ucuz oteli nerededir şehir için otobüs bilgileri vs bir çok bilgi olan bir site işine yaramaz mı? Bence yarar :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hocam yapacağın iş için bi script bulup cuk diye flashlı mlashlı oturtamazsın. benim önerim blog veya piyasadaki portalları editleyip kendine uyarlaman. eğer scriptler konusunda problem vs yaşarsan pmden ulaş msn adresimi atayım. belki ortak bile olabiliriz seninle.:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

konusuyla ilgisi olmayabiir özür dilerim ama  bi sorum olcak var olan bi scripti index.com.tr firmasına entegre etmek zor işmi veya fiyatı nasıl olur... bayisiyimde. adamlar entgreli e ticarete 1800 çektiler çok süper tasarım ve çok süper hizmet karsılığı tabi otomatik güncellemeli yani anladınız siz piyasada baskasına güvenemiyorum indexin adamı çünki. bide bu işlerden pek anlamam... sizce naapmalıyım..

arkadastan tekrar özür diliyorum konusu paltaladım ama acil bişeye karar vermem lazım...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

begendik bunu yazdı:

konusuyla ilgisi olmayabiir özür dilerim ama bi sorum olcak var olan bi scripti index.com.tr firmasına entegre etmek zor işmi veya fiyatı nasıl olur... bayisiyimde. adamlar entgreli e ticarete 1800 çektiler çok süper tasarım ve çok süper hizmet karsılığı tabi otomatik güncellemeli yani anladınız siz piyasada baskasına güvenemiyorum indexin adamı çünki. bide bu işlerden pek anlamam... sizce naapmalıyım..

arkadastan tekrar özür diliyorum konusu paltaladım ama acil bişeye karar vermem lazım...

hocam şu an eticaret portalı yazıyorum. yaklaşık 3 ay oldu. yıllık 300-400tl gibi rakamlarla piyasaya sürcez yakında. pentanın entegrasyonunu yazdım çalıştırdım. index arena gibi firmalardan da xml alıcaz. paneliyle uğraşıyorum bitince bankaya başvuru yapıcaz sanal pos için. onay çıkarsa satışına başlıcaz fakat bu dediklerim 1.5-2 ay sürebilir :/ 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stolz
    stolz's avatar
    Erkek
    Hocam Düşüncene ve emeğine sonsuz saygım var fakat şunu diyeceğim, Küçük beldeler dahil her beldenin, ilin, ilçenin artık bir web sitesi var, ki wikipedia Hemen hemen heryerin bilgilerini sunuyor Umarım düşüncen işe yarar kolay gelsin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    Tiklamali flashli google analytcy mi oyle birseyde vardi (Ziyaretcilerin nerden geldigini bir dunya haritasi uzerinde gosteriyor ondan sonra orda ulke sekilleri var onlara tiklayinca ilceleri gosteriyo ) onu download edebilirsen editlersen kullanda edilir mi edilmez mi bilmem :)
Toplam Hit: 1624 Toplam Mesaj: 15