folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Bir Web Sitenin Port Numarasi Nerden Ogrenilir

Bir Web Sitenin Port Numarasi Nerden Ogrenilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    tamam hocalar bu kadar yeter,kız anlamıştır,zaten okula gitti şimdi :))

Kızlara gelince engin bilgilereinizi sergiliyorsunuz maşallah

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ne alaka ip sinin bulduysan port tarayıcıyla tararsan pek iyi sonuç vermez. : ) alacağın sonuç hepsinde aynıdır..

ip adresi nedir serverin içinde ayrılmış yeni başlayanlar için söylüyorum ağ kablosu gibidir.. dışardan o makinaya erişim sağlamaya yarayan ağ bağlantısı gibidir.. büyük bir network da ağ kablosu yeriner wireless gibi ip den bağlanırız..

o ip ye port scanner la taradıgın zaman portları bulabilirsin... pek iyi sonuç vermez diye bişey olamaz..

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bu arada port tararken g*te gelmeyin telekomun logluyormuş bu tür davranışları.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Erkek
    Çünkü normal pc dışardan veri alış-verişine dha kısıtlı izin verir ama serverda port sayısı daha fazladır
    demişsin..

server dediğnide normal pc gibi düşün istersen kendin pc nide server yapabilirsin.. istediğin portu açabilirsin.. buı kullanıcya kalmış bişey.. veri alış verişi daha fazla yapabilirsinde .. kullanıcıya yönelik şeyler bunlar

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Erkek
    bak sen benim söylemek istediğim şeyi anlıyamamışsın..

normal pc serverden daha güvenlidir diosun ? nerden varıosun bu kanıyı.. gel benim pc ye gir diosun.. buyur sende ozaman nasaya gir ? oda server..

olay fark etmez.. kullanıcının hatalarından olur böyle şeyler..

senin elinde herşey portu açıp kapatmak.. burada port muhabbeti yapıyoruz farkındaysan?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Erkek
    adam güvenli mi yapmak istiyor serverini dışarıdan gelecek saldırılara kapatmak mı istiyor serverini..

adam FTP ( File Transfer Protokol ) 21. portu kapatır adamın serveri nede olsa yanında direk cd den mi yükler nerden yüklerse yükler..

Telnet portunu kapatır.. SSH ı kapatır.. mail falan gelmesin der götüne koyim mail portunu der onuda kapatır..

sadece dışardan erişim gezinti için 80. portu açık bırakır..

ve sana burada sayamıyacağım çeşitli portlarıda kapattımı bak artık sen ev pc güvenli diye.. : ) Win XP olmadan önce kaç tane makinada güvenlik duvarı wardı söylermisin banada.. ew pc daha güvenli diosun...

hem bu muhabbeti yapmamız bile saçma.. Ew pc server pc farklımı oluyor ??? bana bunuda açıklarmısın.. basarım ewime T1 bağlantı gerekli modifikasyonu ayarlarım.. al taş gibi server..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    saolun arkadaslar da simdi port numarasi 80 deilmis
    elinizde port scanner varmi googleden bulamadim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR023UGUR
    TR023UGUR's avatar
    Erkek
    saol kanka