folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Yazar Her Türden Yazmalımıdır?

Bir Yazar Her Türden Yazmalımıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

S.a yakın zamandan itibaren profosyonel yazarlığa başlamış biri olarak kafamı kurcalayan bir sorudur. Bir yazar hem polisiye, hem mizah, hem korku, hem fantastik yazıp yazarın türü olmaz diyip esnaf kafamı gitmelidir? Ya da sadece sevdiği türde yazıp eğlenmelimidir (stephen king)? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Karnın tok, düzenli gelirin varsa yazmakdan zevk aldığın tür'den yazarsın.

Karnın açsa ve istemesende sevmediğin türde yazabiliyorsan para için o türde yazarsın.

Karnın aç ve idealistsen sevdiğin türde yazar para beklersin.

Ayrıca kaçtane yazar, sadece yazdığı kitaplardan zengin oldu "şu ülkede" hocam.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hangi konuda iyiyse o konuda yazmalıdır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Profesyonel bir yazarsın ama profesyonelin yazılışını bile bilmiyorsan ve üstüne bu soruyu soruyorsan.Bence bir daha sorgula kendini derim dostum.

u235 tarafından 29/Eki/13 19:50 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bence prof. olsaydın bu soruyu sormazdın. Bir daha sorgula durumunu.

Tamda bunu diyecektim ki prof olduğuna kim, nasıl karar verdi ?

Burda amacım asla sana laf sokmak değil yada ezmek değil yanlış anlama sakın..

Fakat takdir edilmiş, prof olarak incelenip değerlendirilmiş, yada okuyan kişileri bilgilendiren veya alıp başka diyarlara götüren, geniş kitlelere yayılmış neyin var elinde ??

Tamam bunları geçelim de, Herkesin bir hayal dünyası vardır.. Kimisi ince ruhlu kimisi aksiyon ruhludur.. Yani kendi hayal dünyanda okuyucuyu anlatmak istediklerin ile çok farklı şekillerde doyurabilir, o an kitabı okuduğu yerden çıkartıp kitaptaki sahneye sokabilirsin.

Fakat kendi hayal dünyandan çıkıpda, zorlama hayallerle kimi ne kadar doyurabilirsin ?

Cümlemi hızlı giden atın boku seyrek olurmuş diyerek sonlandırıyor ; Bu tip bir soru sormak yerine küçük denemelerle kendi hayal dünyandan veya yazım şeklinden çıkarak farklı şeylerle kendini test etmek, yada başkaları tarafından test edilmek farklı bakış açıları ve yorumlamalarla daha sağlıklı olacaktır diyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Profesyonel bir yazarsın ama profesyonelin yazılışını bile bilmiyorsan ve üstüne bu soruyu soruyorsan.Bence bir daha sorgula kendini derim dostum.

her yerde senden bi tane olmakzrunda mı,bilimsel bir mkale ollmadıığı iiçn dkkat etm3dim amma vela-kim

dostum olmaz hasmım yaşamaz 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Fakat takdir edilmiş, prof olarak incelenip değerlendirilmiş, yada okuyan kişileri bilgilendiren veya alıp başka diyarlara götüren, geniş kitlelere yayılmış neyin var elinde ??

Tamam bunları geçelim de, Herkesin bir hayal dünyası vardır.. Kimisi ince ruhlu kimisi aksiyon ruhludur.. Yani kendi hayal dünyanda okuyucuyu anlatmak istediklerin ile çok farklı şekillerde doyurabilir, o an kitabı okuduğu yerden çıkartıp kitaptaki sahneye sokabilirsin.

Fakat kendi hayal dünyandan çıkıpda, zorlama hayallerle kimi ne kadar doyurabilirsin ?

Cümlemi hızlı giden atın boku seyrek olurmuş diyerek sonlandırıyor ; Bu tip bir soru sormak yerine küçük denemelerle kendi hayal dünyandan veya yazım şeklinden çıkarak farklı şeylerle kendini test etmek, yada başkaları tarafından test edilmek farklı bakış açıları ve yorumlamalarla daha sağlıklı olacaktır diyorum.

bu işlerde pırofessiyoneellik işten para kazanmaya bağlı olduğu için karar verilesi bir şey değil.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    4Senarist bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

her yerde senden bi tane olmakzrunda mı,bilimsel bir mkale ollmadıığı iiçn dkkat etm3dim amma vela-kim

dostum olmaz hasmım yaşamaz 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    4Senarist bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

bu işlerde pırofessiyoneellik işten para kazanmaya bağlı olduğu için karar verilesi bir şey değil.

Sonra bizim ülkemizden neden dan brown lar çıkmıyor.. Son cümleyi oku anla işte..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Çok anlamlı bir klip göndermek istiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=qAjJczwiPlk

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Abi başlığa bakıyorum ve sen yazma diyorum..

Kendine İyi Bak ..
Toplam Hit: 2281 Toplam Mesaj: 26