folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Birkaç Dakika İşlem Yapmayınca Bilgisayarım Kapanıyor

Birkaç Dakika İşlem Yapmayınca Bilgisayarım Kapanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Windows 10 kullanıyorum, güncellemeleri sürekli yüklüyor falan. Son 1 aydır bilgisayarı boş bırakmaya gelmiyor, her fırsatta kendi kapanıyor. Birkaç yöntem denedim, yok ekran koruyucu değiştir falan dediler boş bırak dediler ama denediğim 2-3 yöntem de fayda etmedi.

Bu sorun ile karşılaşan kimse var mı ? Sorun diyorum çünkü 2-3 dakika boş bırakınca kapatıyor kendini. Güç ayarlarında da bir şey bulamadım, kurcalıyorum ama kapatmalar ile ilgili bir kısım göremedim. Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur yoksa delirmek üzereyim.

edit : ayrıca bilgisayarı kapatıyorum mesela gece ya da uyku moduna alıyorum. sonrasında bir süre sonra (bu süre random olabiliyor) bilgisayar kendi kendine açılıyor fanlar çalışıyor, ekrana görüntü gelmiyor ama kasa hdd falan hep çalışıyor. Dedim ki virüsten falan olabilir diye, farklı farklı antivirüsler denedim, her deliğe kadar taradım bilgisayarı bir şey bulamadı. 

KotomineKirei tarafından 21/Oca/18 15:51 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

yaptım onları bir fayda sağlamadı.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Güç ayarlarına bak. Boşta bekleme sürelei v.s. çok kısa ayarlanmış olabilir.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek

Hacı bilgisayarın kapanmasını bilmiyorum da uyku moduna aldığında geri açılmasını benim laptop için şöyle söyleyeyim harici olarak klavye kullanıyorum klavye bağlantısını kesmediğim sürece laptop ne kendini beklemeye alıyor ne de uyku moduna aldığımda o şekilde kalıyor. Her türlü klavye bağlıysa laptop kendiliğinden açılıyor ya da sürekli açık kalıyor. 

Edit: Windows 10 kullanıyorum ben de

MsXLaBs tarafından 21/Oca/18 16:14 tarihinde düzenlenmiştir

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

aklima gelenleri soylim

pc ani kapanmalari islemci isinmasindan olabilir. yaptigin isleme gore degisir. office kullanirsin cpu isinmaz 1 saat, film acarsin 5dk da kapanir. Isi degerlerini kontrol et. Yalniz sadece bos birakinca kapaniyorsa guc ayarlarindan olabilir. 

kendiliginden acilmasi wakeonlan ozelligi bir sikinti olusturuyor olabilir. acik ise biostan kapat. eakeonlan wakeonmodem gibi secenekleri olabilir.

uyku modundan uyanmasina usb den calisan cesitli cihazlarin sebep olma imkani var az da olsa. hic basima gelmedi ama usb klavyen varsa 1000 de bir ihtimal uyku moduna alma tusu kendiliginden basiyor olabilir. yadan sen uyku moduna alinca durduk yere uyandiriyor olabilir.

pc sicaklik degerlerini takip et, bos birakacagin zaman usb de takili her seyi sok, uyku moduna alinca da. ayrica biostan wakeonlan ayarlarini kapat ve bios guncellemesi yap.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Aynı sorun bende de var. Win 10 1709 temiz kurulum yaptıktan sonra oldu.

Ama bende kapanmıyor yeniden başlıyor.

İnternette güç seçeneklerinde hard diski idle a alma süresi var o sınırsızsa değiştirin denmiş ben de 9999 yaptım şu an bir sorun yok.

Win 10 un son sürümleri sıkıntılı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@emrah20 yok hocam onlarla ilgili değil

@MsXLaBs  bende kapandı mı açılmıyor. Ben kapattıktan sonra açılma olayları da 1-2 dakika sürüyor, sonra yine kapanıyor. 

@Liquid ilk aklıma gelen ısınması idi ama ondan değil, güncellemelerden sonra değişti bu. Sıcaklık değerleri gayet normal. bios ile ilgili söylediklerini deneyip bir de öyle takip edeyim. 

ulan ne güzel windows 7 kullanıyorduk, nerden bulaştım şuna bilmiyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek

Sorun İşlemcinin ya da ekran kartının aşırı ısınması.

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    ran bunu yazdı

Sorun İşlemcinin ya da ekran kartının aşırı ısınması.

eğer 28-30 derece sıcaklıklar aşırı ısınma ie haklısın hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

Bilgisayar masaüstü ise prizin toprak bağlantısını da kontrol ettirebilirsin.

Benim evde toprak hattı yoktu, oturduğum yerde de bina tesisatında nötr ile toprağı birleştirmişler. (Elektrikçiler buna sıfırlama diyor)

Bende prizin içinden nötr ucu ile toprağı kısa bir kabloyla birleştirdim, masaüstü bilgisayarın kendi kendine reset atma olayı ortadan kalktı.

Lakin bu sıfırlama olayı her zaman sağlıklı bir yol değil. Doğru olanı ayrı bir toprak hattının olması.

Belki senin sorunun yazılımsal veya donanımsaldır, bilemiyorum.

(Faz, nötr, toprak nedir, nasıl bulunur bilmiyorsanız kesinlikle kendiniz uğraşmayın ve elektrikçi çağırın, hayat yaşamaya değer)

ulan bir susar mısın?
Toplam Hit: 2800 Toplam Mesaj: 19
windows 10 pc kapanıyor