Birkaç TV Ye Birkaç Farklı Görüntü Yansıtmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhabalar, fantezik bir proje var ama nasıl yaparım hiç bilmiyorum, araştırmaya koyuldum. 2K Metrekarelik bir alan düşünün belli yerlerinde TV ler (3 adet veya daha çok) konumlanacak ve bu TV lerde bazı grafikler dönecek slayt gibi ancak her bir TV de aynı görüntü dönmeyecek. Aynısı olsaydı HDMI çoğaltır basar geçerdim. Bu işin merkezi sistemli yönetilebilir birşeyleri var mı? TV1 TV2 TV3........TV15 gibi tanımlar yapıp herhangi birinde herhangi bir görüntüyü göstermek gibi bir olay. Yapan eden kullanan fikri olan varsa alırım önerilerinizi. 

Teşekkürler.

ÖR: https://i.imgur.com/mNHEYcR.png

dcpromo tarafından 04/Ağu/22 11:26 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Akla ilk gelenleri söyleyecek olursam;

Monitörlerin hepsini kaç TV sayısı varsa ona göre güçlü bir ekran kartıyla bir bilgisayara bağlayıp 1,2,3,4 monitor diye ayrı ayrı uygulamalar açabilirsin. 

ya da

Bu videolar sürekli slayt gibi loop gibi dönecekse ve usb girişi varsa usbye videoyu atar döndürürüm sürekli. 

ya da

TVler ağa bağlanabiliyorsa, bir linux server a samba kurulup bir şekilde oraya erişebilirse wireless yta da ethernet üzerinden media olarak oynatılabilir.

Tabi bu çözümleri gelişi güzel yazdım. Detay için araştırmak gerek. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

bence cihazların arkasına raspery pi koy sonrada ekranlarını bır bılgısayrdan rstp sunucu uzerınden bagla 

2000 mt2 bir alanda hdmi ile cok zorlanırsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hocular öncelikle raspi son çare olarak düşünüyorum, onun dışında çoklu ekran tek pc den yapayım dersen diğer ekranları eş zamanlı göremeyip tam kontrollü kullanım olmuyor, hdmi kablo işi olmaz mesafe çok, ha ne olur extender alır cat ile yürütürüm bi ihtimal falan ama bana daha çok yönetim olarak birşey lazım ne bileyim bi script gibin birşey, sanki önceki senelerde konusu olmuştu da bulamadım yav, samsung un mu ne bu tip birşeye yönelik çözümü vardı gibi ama işte bulamadım. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    dcpromo bunu yazdı

Hocular öncelikle raspi son çare olarak düşünüyorum, onun dışında çoklu ekran tek pc den yapayım dersen diğer ekranları eş zamanlı göremeyip tam kontrollü kullanım olmuyor, hdmi kablo işi olmaz mesafe çok, ha ne olur extender alır cat ile yürütürüm bi ihtimal falan ama bana daha çok yönetim olarak birşey lazım ne bileyim bi script gibin birşey, sanki önceki senelerde konusu olmuştu da bulamadım yav, samsung un mu ne bu tip birşeye yönelik çözümü vardı gibi ama işte bulamadım. 

Örn: https://4thewall.com/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Bir makineden 4 yayını youtube stream etsen.. her tv de o yayını açsa ? Bantgenişliğinden yana sorun olmaz sanırım..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Mesafe çok diyorsan script gibi bir şey aramadan önce iletişimi çözmelisin. "hdmi kablo işi olmaz mesafe çok" ise bütün televizyonları nereye bağlayacaksın ? Nereden gelecek veri ? Bir iletişim kanalı lazım. Kablolu ya da kablosuz. 4 tane TV var desen 4 tane inputun olacak demektir. 

Yukarıda söylendiği gibi hepsine raspi TV'lere bağlanıp, raspi yi ağ üzerinden kontrol edebilirsin. 

Ayrıca tek PC için sanallaştırmayı kullanabilirsin. 4 tane sanal bilgisayar oluşturup 1,2,3,4 sanal makinasını 1,2,3,4 monitörüne bağlayabilirsin. Mesela Wmvare de böyle bir ayar var. Her monitör için sanal makinalar arası geçiş yaparak eş zamanlı olarak ekrana ne yansıdığınıda görebilirsin.

hypnot1c tarafından 04/Ağu/22 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

raspberry deli para hocam. ayrıca daha önce numaratör gibi bir sistemde kullanmıştık linux çöküyordu sürekli. belki biz becerememiştik ama güzel çalışmıyordu.

daha uygun bir çözüm sunayım.

tvlere hdmi dongle al en ucuzundan

https://www.hepsiburada.com/anyast-m4-plus-full-hd-goruntu-aktarici-p-HBV00000MYZAB?magaza=EL%C4%B0N%C3%87%20GSM%20AKSESUAR&ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6807-NonTV.shop.camp10584220970adgr104958927496&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAjw3K2XBhAzEiwAmmgrArfzCH7Y3MT0iOUaUKPZC2KrAHLfU7dv-9PNMJJMKyBVWH6dPJwJWxoCVt8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

aynı şekilde usb wifi alıcı

https://www.hepsiburada.com/concord-600-mbps-usb-wifi-wireless-adaptor-p-HBV00000BYN9E?magaza=tarikgsm

dongle ların isimlerini kafana göre değiştir. pc den usb wifiler ile sırayla bağlan.

hepsini tek ekranda kontrol etmek için google chrome "sekmeyi yayınla" özelliğini kullan.

bunun için şu eklentiyi kur

https://chrome.google.com/webstore/detail/split-screen-for-google-c/dnollkdkikklpdganoecjcmmlddbennb

eklenti olmadan da yaparsın sekmeleri ekrana sığacak şekilde böl al sana mis gibi sistem.

chrome da gif mi oynatırsın video mu oynatırsın sana kalmış.

her sekme bağlı olduğu tv ye yayın yapar kontrolüde kolay olur

zalimadam tarafından 04/Ağu/22 15:02 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

raspberry ile havalimanları için bir proje yapmıştım 4-5 senedir aktif kullanılıyor.
    düşünürsen yağlı bir fiyat çıkarabilirim :-)

Arayan yok, Soranı skim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Akla ilk gelen raspi ama aşırı tuzlu.bizim de bir proje için aklımıza hepsi gelmişti.linux deneyelim dedik aşırı kararlıydı yıkılıp çökecek gibi değil di hani ama iş olmadı.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 1819 Toplam Mesaj: 27
grafik sistem dalga gösteri tv görüntü tv numaralı farklı slayt merkezi