folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Birşeylerin Değişmesi Gerek Demek Suçmudur?

Birşeylerin Değişmesi Gerek Demek Suçmudur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum bt halkına

neden bu halk başımızdakilerin yanlışlarına tepki gösteren kesime terörist gözüyle bakıyor ..

Ulaşım zamanlarını boykot ediyorum,akbil basmıyorum broşürü dağıtmak neden kötü karşılanıyor.Benim siyaset programlarının başından kalkmayan babam      bile : AKP'ye oy veriyor..Bu millet nasıl bu hale gelir.AKP nin bu ülkede çok çok çok aşırı derecede iyi işler yaptıgını inkar etmiyorum.Ben ne zaman hastahaneye gitsem ilaç kuyruklarında bayılan kadınlar görürdüm ama artık yok. Fakat bu adam ülkeyi satıyor be kardeşim neden bu kadar kör oldu bu millet..

Vebu şerefsizlerin yaptıklarına tepki göstermek neden kötü karşılanır oldu.Bu derecemi sindirildi bu halk.Hepsini bir kenara attım. Bu ülkenin %50 si akp ye oy verip bu vatanı satıyo sende satacaksın ne demektir,bu nasıl bir zihniyettir.Bir bu vatanı kurarken %50den fazlası satmıştı bizi hemde topla tüfekle silahla.. Bunları görmeyen halk 2 kilo kömüre nasıl tav oluyor anlamıyorum. ,

Kusura bakmayın biraz sinirle cümleler alakasız dizilmiş olabilir.

Konumu silenlere inat kürdüm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aquila
    Aquila's avatar
    Erkek

''İnkılabımız henüz, yenidir.Dedikleri gibi kökleşip benimsendiği hakkındaki kanaatlerimiz ancak ileride karşılaşacağımız hadiselere tahakkuk ve teeyüt edilecektir.Fakat şimdi şuna emin olmalısınız;bugün başına şapka giyen,sakalını bıyığını traş eden,smokin ve frakla cemiyet hayatında yer alanlarımızın çoğunun kafalarının içindeki zihniyet hâlâ sarıklı ve sakallıdır."

M.K. Atatürk

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

CureShooT bunu yazdı:
    -----------------------------

''İnkılabımız henüz, yenidir.Dedikleri gibi kökleşip benimsendiği hakkındaki kanaatlerimiz ancak ileride karşılaşacağımız hadiselere tahakkuk ve teeyüt edilecektir.Fakat şimdi şuna emin olmalısınız;bugün başına şapka giyen,sakalını bıyığını traş eden,smokin ve frakla cemiyet hayatında yer alanlarımızın çoğunun kafalarının içindeki zihniyet hâlâ sarıklı ve sakallıdır."

M.K. Atatürk

ilerigörüşlülük bu işte :) 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

katılıyorum hocam,

demokrasi bir yalandır. insanlar kendilerini yönetecekleri seçemezler ve toplumlar ikna ederek değil güç ve irade ile yönetilir. akp ve halefi olduğu , alt yapısını oluşturan tüm partiler demokrat partiden, anap a , dyp ye  hatta shp & chp  - sermayenin gücüyle kurulmuş ve buna hizmet etmiştir. Sermaye ulusal sermaye değildir çünkü Türk ulusunun zaten bir sermaye birikimi yoktur , tarihsel olarak bir kaç round geç başladığımız sanayii devrimi ve akabindeki atılımlarda insanlığın bayaa gerisinde kaldık çünkü artık senin kendini yönetecek  gücü+sermayeyi toplamana artık izin vermeyeceklerdir.

Ancak savaşta herzaman yol vardır, Atatürk sermaye ve bağlı emperyalizm karşısında var olma savaşını milletin gücüne kendine olan inancına  ve zekasına,dayanarak kısmen kazandı. Bu savaş aynı yolu ve aynı gücü kullarak sürdürülebilir ve düşman karşısında direnmeye devam edilebilir.

Milleti "hizmet" adı altında besleyerek yani açlıktan kurtararark - kısmen - yapılanlara , devletin ve ülkenin tasviyesine bölünmesine ses çıkarmamaları sağlanıyor ki verdikleri hizmet çaldıkları hazinenin çok ufak bir kısmı ancak göbeğini kaşıyan dedikleri insan tipinin bunu görmesini bekleyemeyiz , 10 yıllardır cemaatleştirerek eğitimsizleştirerek, kendine ve toplumuna güvenini inancını yıkarak bu kitleyi yarattılar ve bugün kendisine bir paket süt bir somun ekmek vereni kendine hizmet ediyor sanacak kadar şuursuzlaştırdılar. 

Milleti yine kendi azim ve iradesi kurtaracaktır. Bu parti yada siyasi bir mesele değil varoluş meselesidir. Ben bağımsız ve onurlu yaşamak Atalarımın topraklarının hakimi olmak , çocuklarımın geleceğini kurmak istiyormuyum yoksa yahudinin - amerikalının hizmetinde çalışıp bir paket sütle mutlu olmayımı öğreneceğim diye kendine sormak zorundadır. Anlaşılan şu ki bu toplumun %47 si zaten yanıtını amerikadan yana kullandı bile , kalanın içindeki etnik döküntüleri , komonistleri fln hiç saymıyorum . Milliyetçilerin, vatanseverlerin , olayın vahametine kafası basan ve buna razı olamayan herkesin tek bir irade tek bir ses olarak , halka ve düşmana seslenmesi gerekiyor ancak bu toplanmanın sağlanmasına asla izin vermeyecekler. Hatta bu satırları yazanı bulsalar ya "kaybettirirler"  ya da ergenekon tetikçisi diye zindanın dibine gönderirler. 

onların birşey yapmasına gerek kalmıyor,halkın sizi kayıp olarak görmesi,ailenizin sizi düzeltilmesi gereken bir birey olarak görmesi en ağarı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    hocam lafına hem katılıyorum hemde katılmıyorum. Şu anda doğrudur çoğu kişi AKP'nin yaptığı işlere tepki gösteriyor fakat alternatif bir parti malesf ama malesf yok. Bu ülkenin başına merak etmeyin chp veya mhp gelse yavaş yavaş değil anında satar ve mahfeder. Şu anda ülke başında değiller diye diğer partiler güzel görünüyor. Fakat diğer partilerinin de kim ne olduğunu biliyor. AKP'ye alternatif bir parti gelene kadar malesef gene başta akp kalıcak
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

HEPAR var. Hak ve Eşitlik Partisi. Halkın kurmuş olduğu bir parti..Klasikleşmiş siyasetçilerden uzak. Atatürkün bıraktığı yerden devam.Ya eğitimli, birikimli insanlar siyasete girip Türkiye'yi bağımsız ve başı dik hale getirecek, yada şikayet etmeyip yoksulluğa, yolsuzluğa, bölünmeye razı olacaklar.Karar versinler!!!

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

created by 1980

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

HEPAR var. Hak ve Eşitlik Partisi. Halkın kurmuş olduğu bir parti..Klasikleşmiş siyasetçilerden uzak. Atatürkün bıraktığı yerden devam.Ya eğitimli, birikimli insanlar siyasete girip Türkiye'yi bağımsız ve başı dik hale getirecek, yada şikayet etmeyip yoksulluğa, yolsuzluğa, bölünmeye razı olacaklar.Karar versinler!!!

hocam bahsetrtiğin partiler dede iş yok ..Siyasetten anladıklarını düşünmüyorum açıkçası.bi ara emep in sitesine girdim sivil savunma örgütü sitesi gibi..Kendi sitelerinde başka partileri kötükeyecek zihniyetteler çogu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:

kaygusuz bunu yazdı:

hocam bahsetrtiğin partiler dede iş yok ..Siyasetten anladıklarını düşünmüyorum açıkçası.bi ara emep in sitesine girdim sivil savunma örgütü sitesi gibi..Kendi sitelerinde başka partileri kötükeyecek zihniyetteler çogu

Hak ve eşitlik partisinin tüzüğünü oku kardeşim. amacım parti reklamı yapmak değil. sadece tüm partilerin rantçı oycu sermayeci olduğunu ve hepsinin aynı zihniyetten gittiğini söylemek istiyorum. Artık sistem kilitlenmiştir. reset atılması gerekmektedir. Emep : emek partisi adı üstünde işçi emekçi partisi. HEPARın tüzüğü burada konu açılmıştı tekrar okumak istiyorsan :http://www.osmanpamukoglu.com.tr/default.php#/duyurular/

Bu sadece benim görüşümdür. kimse tasdik eder etmez önemli değildir..

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek

Sen hiç aç kaldın mı? Veya yakacak kömürün olmadığı bir zaman yaşadın mı ? Veya bir 1 hafta hiç paran olmadan yaşadın mı ? ....
    İşte bu saydıklarımı Türkiye'de yaşayan çok insan var.Bu insanlar mecvur kalıyorlar ve kim en hızlı el uzatırsa onlarla gidiyorlar...

Senin gördüğün siyaset dış siyaset asıl o siyasetin iç yapısı var.Ne oyunlar dönüyor bizim haberimiz yok...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Bu keşmekeşin sebebi,tanıdığımızı sandığımız halkı aslında hiçbir zaman tanımadığımızdır.Bizlere öğretilen halk,sırtında kilolarca mermi ile elinde avucunda ne varsa çarpışan,bir karış toprağını vermemek için kanının son damlasına kadar savaşan bir karikatürdü.Bu karikatür üzerinde her zaman milliyetci bilincini taşıyan bir toplumu yansıtırdı.Ancak,halkımız hiçbir zaman milliyet bilince sahip,bu uğurda muvaffak düşünceler çıkaramamış bunları çıkaranlara destek vermemiştir.Çünkü halk,milliyet bilincine sahip değildir.Bizim halkımız buz gibi ümmetcidir.Dinci-aşırı dinci-molla çizgisinden hiçbir zaman ayrılamamış,itaatkâr,boyun eğen korkak bir halk olmuştur.Herzaman bir çoban ister.Halk,kâr zarar hesabını iyi bilir.Onun için maddesel vatan,ruhani cennetten daha alçak ve daha az kâr getiren bir kavramdır.Yatırımınıda bu yönde yapar ve bu bilinçsizlik ile yaşadığı hayatı çekilmez kılar.Bu çekilmezlikte doğrudan ruhani vaadlere sarılmasını sağlar.Kısır döngü,din ile ilgili değil dinin radikalizm ile anlaşılmasından ileri gelmektedir.

Kısacası bunlara şaşırmayın dostlar,bunlar gercekliğe vakıf olmanızın bir ürünüdür.Belki de halkı gercekten tanımak,size ileride yapıcağınız her türlü düşünceye ve atılma ayakları yere basandır sıfatı ekleyecektir.

Bir şeyler değişicekse bu,anadolu arabının ıslahatı ile başlıyacaktır.Düşünce-Bilinç devrimi olmadan gerçekleştirilen her değişim sizi yine 5-10 yıl sonra kömür-bulgur-prinç dağıtarak yandaş toplayanların iktidarı,kısır döngüsüne sürüklemeye mahkûmdur.

Toplam Hit: 2915 Toplam Mesaj: 14