folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bitcoin - Ethereum Bulut Madencilik - Genesis-Mining

Bitcoin - Ethereum Bulut Madencilik - Genesis-Mining

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

müritler şu konuda coinlerle ilgili dilim döndüğünce bildiklerimi aktardım: https://www.tahribat.com/forum/bitcoin-ve-altcoinler-hakkinda-deneyimlerim-229602

Şimdide bulut madencilikle ilgili deneyimimi anlatacağım. 

Konuyla ilgili site: https://www.genesis-mining.com/  (refli: https://www.genesis-mining.com/a/1008151 )

Bu site kısacası şunu yapıyor..  sizin evde kuracağınız maden sistemini bunlar zaten kurmuşlar ve bu kurulu sistemi kiralayıp ortak oluyorsunuz üretime..

Diyeceksiniz zaten kurmuşlar niye kiralıyorlar? şimdi şöyle bi baktım ETH için 300$ verince sana 10mh/s kazım gücü veriyor.. halbuki 300$ ile çinden (türkiyede pahalı) ekran kartını alsanız 22-28 mh/s kazım gücünü evde üretebileceksiniz. Yani hemen hemen gerçek üretimle kıyaslanınca birebir oranında pahal bir sistem.. fakat piyasada kart olmayışı (çinden araştırıyorum halen bulamadık ama bulucaz) sistemi kurup yönetmek elektrik soğutma vs derken bu yüklerden kurtulmak için kazancın yarısını paylaşıp ortak olmak isteyebilirsiniz.

Bu siteyi eskiden beri biliyorum dolandırıcıdır bunlar ponzidir falan diye diye 3 yılı geride bıraktılar :) biraz araştırırsanız olumlu veya olumsuz birçok yorum var.. girmeye niye karar verdin derseniz twitter'da takip ettiğim coinlerle ilgili fenomen hesap sahipleri 100$ 300$ vs ufaktan atmışlar..

buraya para yatıranlarla görüştüm yatırım yapanlar 6-10-13 ayda paralarını çıkarmışlar.. bu değişkenlik tahmin ettiğiniz üzere zorluk derecesi, kazınan coinin güncel fiyatı ve dolar kuru ile doğrudan alaklı.

Bende şöyle bi yaslandım kendi kendime dedim 3 yılı geride bıraktılar.. kaçsaydılar kaçmış olurdular şimdiye.. sonrada dedim 3 yılı bitirdiler kaçmadılar ama işte şimdi tam kaçma zamanı :D yani arkadaşlar risk oranını kafanızda siz belirleyip karar vereceksiniz. Şöyle söyleyeyim adam siteyi kapattı gittiyse geçmiş olsun yapacak hiçbirşey yok.. ha yok kapatmazsa amortiden sonrası kârınız.. bu arada olurda coinin fiyatı çıldırıp çok artarsa çok daha erken kâra geçersiniz..

• siteden kredi kartıyla satın alırsanız, üreteceğiniz coinleri 30 gün içinde çekemezsiniz (bankadan işlemi iade edip paranın geri çekilmesine karşın önlem)
    • diğer ödeme seçenekleri bitcoin, xrp,dgb...
    • kredi kartıyla alanlar 1 ay geçtikten sonra günlük olarak kazandığınızı dışarıya kendi şahsi cüzdanınıza transfer edebilirsiniz.
    • 1.000$ ile 3 arkadaş ortak girdik. 25 mh/s ETH sistemi 300h/s Monero sistemi aldık.
    • 25 mh/s ETH sistemini oranlayarak %70 ETH %15 ZEC %15ETC üretmesini istedik (anlık olarak panelden ayarlayabiliyorsunuz)
    • 300h/s monero sistemini %70 XMR %15 LTC %15ZEC üretilmesini istedik.
    • bugün itibariyle başladı üretim 1 ay sonra yada arada güncelleme yapıp bilgi vereceğim.

Bu parayı biz yatırırken kader dedik.. kazanırsak eyw. kaybedersek geçmiş olsun.. ama tavsiyem sakın fazla para ile girmeyin arkadaşlar hatta 1k $ da fazla tek kişi için yazık yani patlar matlar site.. en azından ufak tefek belki atılabilir..

girmek isteyen olursa %3 indirim kodu: jTJNm6

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

kendileri çıkarsalar daha karlı olmayacaklarmı , niye millete para dağıtıyolar , benmi birşey kaçırdım yoksa

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

"buraya para yatıranlarla görüştüm yatırım yapanlar 6-10-13 ayda paralarını çıkarmışlar"

13 ay önce bitcoin ya da ethereum almış olsalarda parayı çıkarmayı bırak üste ne kadar kar etmiş olacaklardı? bitcoin mininge para yatıracağına aynı paraya btc al, niye yarın ne olacağı belli olmayan adamlara para yatırmaya meraklı insanlar anlamıyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

Baskan giriste yazdim ya bu soruna cvp:) adam senden kartin parasini aliyor zaten.. ustune bide sana ortam oluyor uretime.. yaklasik fiyatla konusuyorum rx580 nitro 8gb kart 300$ bu kart defultta 21 mh/s uretiyor.. overla 30 a cikiyor (over yapiyorlar kesin ama belli olmaz over yaparsan garanti disi kalir kart) senden 300$ aliyor kartin parasi 30 mh/s uretiyor ama sana 10mh/s veriyor.. 

yani adam uretse kârli ama kart parasini senden alip yaridan fazla ortak olmasi da kârli onun icin.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Hocam 300 dolar 1100 tl dersek düz hesap üle yurtdışında bir rx580 anakartın değeri de bir 230-240 Euro deyin. 

Baktığınız zaman ortalama  bir ekran kartı alıp kazancı yarı yarıya bölüşüyor. Bu şekilde girer miydim, girmezdim. İnsanlar ne kadar paralarını alsa da, amorti etseler de bana asla güven vermiyor böyle şeyler. 

Edit : rx 580 30mh/s ile kazı yapıyor. 

KotomineKirei tarafından 15/Haz/17 17:03 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

"buraya para yatıranlarla görüştüm yatırım yapanlar 6-10-13 ayda paralarını çıkarmışlar"

13 ay önce bitcoin ya da ethereum almış olsalarda parayı çıkarmayı bırak üste ne kadar kar etmiş olacaklardı? bitcoin mininge para yatıracağına aynı paraya btc al, niye yarın ne olacağı belli olmayan adamlara para yatırmaya meraklı insanlar anlamıyorum. 

Geçen gün bu iki şeyide deneyen birisi konu açtı istersen link vereyim.. sonuçta şu oldu miningden kazandigi coin 22 milyar.. ayni anda direk coine yatirdigi paranin degeri 18 milyar.. 4 milyar icin riske girilirmi? Milletin bilecegi iş.. bizde deneme yaptik bakcaz gorcez belki duman olacak 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

bence altcoinleri mine etmek mantikli, Peki hocam gunluk ne kadar kazandiriyor herifler maintenence falan kesiyordur elbet yazdigin configirasyonda kac kac neden geliyor paylasir misin?

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    hellboy4tr bunu yazdı

bence altcoinleri mine etmek mantikli, Peki hocam gunluk ne kadar kazandiriyor herifler maintenence falan kesiyordur elbet yazdigin configirasyonda kac kac neden geliyor paylasir misin?

Yanilmiyorsam maintenence kesmiyor  kontrol edeyim.. almiyoruz diye okudum sanki.. daha bugun basladim sonuclari ara ara yazicam buraya hocam daha net belli olur ozmn kâr durumu

Şu minimum 30$ lik paketlerden iki arkadasim daha aldi bakicaz artik

ByTechno tarafından 15/Haz/17 20:19 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

hocam bende 4 tane antminer s9 alayım diyorum ne dersiniz?

11.5TH/s, 12.5TH/s, 13TH/s, 13.5TH/s & 14TH/s, yükseltme seçeneği var ama ben en düşüğünde çalıştırırım.

1127W (11.5TH/s batch), x 24 x 30 = 812 kw yakıyor.  x 4 tane = 3248 KW x şuanda 0.42 kuruş KW = 4 tanesi 1429 tl güncel elektrik yakar aylık

4 tane 11.5 ten çalışsa aralıksız = 46 TH/s =  2230.38 dolar yapar güncel kura göre.

2230 usd x 3.5 tl = 7805 TL güncel kura göre

elektrik çıktıktan sonra elde kalan:  6376 TL net kar kalıyor.

?? ne dersiniz?

myblackworldweb tarafından 15/Haz/17 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

Bendede minergate var reli link: https://minergate.com/a/659da8880f63990326fafd78

history su sekilde:

Price0.00140959 BTC lifetime

Hash power20.0113 GH/s

8,5 ayda amorti edip sonra kara geciyordu sanirim. 

Contract mining history

Date Mining Maintenance Income
    14 Jun 2017 0.00000793 BTC 0.00000225 BTC 0.00000568 BTC
    13 Jun 2017 0.00000801 BTC 0.00000204 BTC 0.00000596 BTC
    12 Jun 2017 0.00000770 BTC 0.00000209 BTC 0.00000561 BTC
    11 Jun 2017 0.00000753 BTC 0.00000185 BTC 0.00000567 BTC
    10 Jun 2017 0.00000769 BTC 0.00000190 BTC 0.00000579 BTC

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

hocam bende 4 tane antminer s9 alayım diyorum ne dersiniz?

11.5TH/s, 12.5TH/s, 13TH/s, 13.5TH/s & 14TH/s, yükseltme seçeneği var ama ben en düşüğünde çalıştırırım.

1127W (11.5TH/s batch), x 24 x 30 = 812 kw yakıyor.  x 4 tane = 3248 KW x şuanda 0.42 kuruş KW = 4 tanesi 1429 tl güncel elektrik yakar aylık

4 tane 11.5 ten çalışsa aralıksız = 46 TH/s =  2230.38 dolar yapar güncel kura göre.

2230 usd x 3.5 tl = 7805 TL güncel kura göre

elektrik çıktıktan sonra elde kalan:  6376 TL net kar kalıyor.

?? ne dersiniz?

Eger bu degerler dogruysa bunu almak daha mantikli hocam sisten dizmektense ? Oyle değil mi

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 4903 Toplam Mesaj: 23
bitcoin