Bitcoin Borsası Kurulumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver
    enver's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Bitcoin ve altcoinlerin alış satış işlemlerinin yapıldığı borsaların çalışma yapısını bilen. Fizibilite çalışması yapabilecek arkadaşlar varmı ?

Gerekli alt yapı (yazılımsal ve donanımsal olarak) nedir ? nekadar tutar? kaç kişiyle yürür gerekli sermaye nedir? bu konuda yatırım düşünüyorum

hali hazırda borsalarda işlem yapıyorum zaten ama maliyetlerle ilgili bir bilgim yok

teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

En az 2 Milyon Tl sıcak para lazım.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver
    enver's avatar
    Erkek

Açıklama gerekli

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    enver bunu yazdı

Açıklama gerekli

1- Firma kurulumu: Duruma göre değişmekle birlikte güven vermesi açısından en az limited şirket olması gerekmekte. Ortalama masraf (Ortak sayısına göre değişir): 2000-2500 TL

2- Ofis: Güven verici olması açısından iyi bir yer olması gerek. Burada yapılacak masraf fazlasıyla göreceli o yüzden tutar belirtmiyorum ancak en az 20000 TL gider diye düşünüyorum.

3- Yazılım: Tabiri caiz ise zurnanın zurt dediği yer. Bu işi yapacak iyi bir yazılımın ortalama maliyeti 70000-100000 arasında olacaktır.

4- Donanım: Yazılımın barınacağı sunucunun çok dikkatli ve işinin uzmanı tarafından configüre edilmesi gerekiyor. Saldırılardan etkilenecek bir sunucu tercih edilmemeli ve mutlaka yedek sunuculu çalışılmalı ve yazılımda buna uygun hazırlanmalı. Ortalama fiyat:15-20 bin TL aralığında her bir sunucu için.

5- İnternet: Sunucunun bulunacağı datacenter ın güçlü olması gerek. Olası yoğunluğa göre hizmetin kesintiye uğramaması için minimum 1 Gbit hat tavsiye ediyorum (ki aylık maliyeti ortalama olarak 1500-2000 civarında)

6- Sermaye: Her ne kadar alanlarla satanları buluşturacak olsanız dahi hiç satan olmazsa alıcılar işe yaramayacağından @Lazmania61 in dediği kadarlık bir sermayeye ihtiyaç duyar o işin rayına oturması. (2000000 TL)

7- Reklam ve Pazarlama: Ucu açık olmakla birlikte ne kadar ciddi bütçeniz olursa o kadar tanınır o kadar kazanırsınız. (Tavsiyem minimum 100000 TL)

Sonuç: Bu kadar bütçe ile yapılacak çok fazla iş var hocam. Kaldıki geleceği meçhul. Sen yatırımı yaparsın 1 hafta sonra devlet bitcoin yasak der herşey elinde kalır. Bence maceraya gerek yok.

Not: Bu fizibilite çalışmasına eleman ve ofis giderleri dahil değil gördüğün üzere. 7/24 açık kalması gerektiğinden tek başına yapabileceğin bir iş değil hocam.

Edit: Umarım yeterli açıklama olmuştur

Yazilimci tarafından 13/Kas/17 15:55 tarihinde düzenlenmiştir

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver
    enver's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    enver bunu yazdı

Açıklama gerekli

1- Firma kurulumu: Duruma göre değişmekle birlikte güven vermesi açısından en az limited şirket olması gerekmekte. Ortalama masraf (Ortak sayısına göre değişir): 2000-2500 TL

2- Ofis: Güven verici olması açısından iyi bir yer olması gerek. Burada yapılacak masraf fazlasıyla göreceli o yüzden tutar belirtmiyorum ancak en az 20000 TL gider diye düşünüyorum.

3- Yazılım: Tabiri caiz ise zurnanın zurt dediği yer. Bu işi yapacak iyi bir yazılımın ortalama maliyeti 70000-100000 arasında olacaktır.

4- Donanım: Yazılımın barınacağı sunucunun çok dikkatli ve işinin uzmanı tarafından configüre edilmesi gerekiyor. Saldırılardan etkilenecek bir sunucu tercih edilmemeli ve mutlaka yedek sunuculu çalışılmalı ve yazılımda buna uygun hazırlanmalı. Ortalama fiyat:15-20 bin TL aralığında her bir sunucu için.

5- İnternet: Sunucunun bulunacağı datacenter ın güçlü olması gerek. Olası yoğunluğa göre hizmetin kesintiye uğramaması için minimum 1 Gbit hat tavsiye ediyorum (ki aylık maliyeti ortalama olarak 1500-2000 civarında)

6- Sermaye: Her ne kadar alanlarla satanları buluşturacak olsanız dahi hiç satan olmazsa alıcılar işe yaramayacağından @Lazmania61 in dediği kadarlık bir sermayeye ihtiyaç duyar o işin rayına oturması. (2000000 TL)

7- Reklam ve Pazarlama: Ucu açık olmakla birlikte ne kadar ciddi bütçeniz olursa o kadar tanınır o kadar kazanırsınız. (Tavsiyem minimum 100000 TL)

Sonuç: Bu kadar bütçe ile yapılacak çok fazla iş var hocam. Kaldıki geleceği meçhul. Sen yatırımı yaparsın 1 hafta sonra devlet bitcoin yasak der herşey elinde kalır. Bence maceraya gerek yok.

Not: Bu fizibilite çalışmasına eleman ve ofis giderleri dahil değil gördüğün üzere. 7/24 açık kalması gerektiğinden tek başına yapabileceğin bir iş değil hocam.

Hocam oncelikle verdigin bilgiler için teşekkür ederim. Bu bütçeyle yapılacak başka işler nesir merak ettim. Ama paribu gibi günlük ortalama 7-8 milyon dolar ciro yaparsan 6 ayda kendini amorti eder bu iş kaldı ki devletin bitcoin i yasaklaması bana göre imkansız çünkü işlerine  geliyor. Kayıt dışı para giriyor ve bu devlet zaten getirinde nerden getirirseniz getirin politikası izliyor. Yazılımla alakalı sizinle görüşebilirmiyiz yada bu işten anlayan başka arkadaşlar var ise onlarla. Tabii ki uzun uzadıya masaya yatırıp düşünmekte fayda var. Bilgisi olan arkadaşların paylaşmalarını rica ediyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    enver bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    enver bunu yazdı

Açıklama gerekli

Hocam oncelikle verdigin bilgiler için teşekkür ederim. Bu bütçeyle yapılacak başka işler nesir merak ettim. Ama paribu gibi günlük ortalama 7-8 milyon dolar ciro yaparsan 6 ayda kendini amorti eder bu iş kaldı ki devletin bitcoin i yasaklaması bana göre imkansız çünkü işlerine  geliyor. Kayıt dışı para giriyor ve bu devlet zaten getirinde nerden getirirseniz getirin politikası izliyor. Yazılımla alakalı sizinle görüşebilirmiyiz yada bu işten anlayan başka arkadaşlar var ise onlarla. Tabii ki uzun uzadıya masaya yatırıp düşünmekte fayda var. Bilgisi olan arkadaşların paylaşmalarını rica ediyorum

Hocam zaten bu rakamlar varsa elinde düşünmeden gir 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Ar0fer bunu yazdı

Bu noktada bende araştirma ypamaktayim. Boyle bir yapinin kurulumu noktasinda para cok önemli değli yatırımcı bulmakta sorun yaşamiyorum ama masak gibi kurumlardan gelecek soruşturmalara karşi nasil bir şey yapmak gerek. Bu parayi neye karsi yolladinin cevabi bitcoin olamaz. Cunkü bitcoin yasal olara bir MTA değil. bu soruların cevaplarini bulursam ben bu borsa işinde 2 milyon tl dediğin para, para değil.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Bu noktada bende araştirma ypamaktayim. Boyle bir yapinin kurulumu noktasinda para cok önemli değli yatırımcı bulmakta sorun yaşamiyorum ama masak gibi kurumlardan gelecek soruşturmalara karşi nasil bir şey yapmak gerek. Bu parayi neye karsi yolladinin cevabi bitcoin olamaz. Cunkü bitcoin yasal olara bir MTA değil. bu soruların cevaplarini bulursam ben bu borsa işinde 2 milyon tl dediğin para, para değil.

Hocam ben bir forex borsasında çalışıyorum ve onlarda temkinli. Şuanda zaten herkes öyle düşünüyor yoksa sana bana burdan ekmek yedirmezler. Riski alan kazanacak yada kaybedecek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Hocam ben bir forex borsasında çalışıyorum ve onlarda temkinli. Şuanda zaten herkes öyle düşünüyor yoksa sana bana burdan ekmek yedirmezler. Riski alan kazanacak yada kaybedecek.

bu btcturk koinim vb.. nasıl yapıyor peki

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

aldıkları komisyonların faturalarını kesiyorlar, direkt olarak aldığı bitcoin örneğin 20bin lira o 20bin liranın faturasını kesmiyor

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Kıbrısta olmadan zor bu işler malesef. Türkiyede 100 xcoinden 1 xcoin komisyon alacaksın. Bunun yüzde 80 ini devlet alacak. Yani sana 0.20 kalacak. (oranlar ve coin farazidir)

Her sene kapına dayanan ve olayla alakalı en ufak bir fikri olmayan, anlamayı reddeden insanlar sana gelip cezanın tillahını yazacak gidecek.

Üstüne zarara gireceksin kazandığın her kuruş için. Sonra gidip dava edeceksin belki bilirkişi anlar diye. Hakim akşam beşiktaş yenildiği için on katını daha sokacak. 

Temyiz süreci vs vs. 

Karın %100ü + asdşflksaşldf vergileri üzerinden ödeme yapacaksın hocam . Böylesi en kolayı açıklamanın.

- Son birkaç aydır bunları araştırıyorum. Kıbrıs bile olsa kurtarmayabilir. Nette kısa bir araştırma sonucu fıkra gibi hikayelere denk geleceksiniz zaten.

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 1886 Toplam Mesaj: 12
borsa bitcoin altcoin