Bittorrent Hakkında Bi Soru?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayteach
    ayteach's avatar
    Erkek

nfs undercoveri cekiyorum.fakat ilk kez torrent kullanıyorum.resimde görünen upload speed ne işe yarar bu uploadı kapatsam sorun olurmu inen dosyam sorunsuz calısır mı? ayrıca burda neyi upload ediyor? upload yapması download hızını etkiler mi? tsk ederim

RESİM:

Bir Serseriyi Öldürecek Yine Serseri Kurşundur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayteach
    ayteach's avatar
    Erkek
    ayrıca ben upload ayarını 1kb/s olarak ayarladım normalde unlimited olarak ayarlanmıstı download hızını da baya etkiledi fakat böyle indirmeye devam etsem sorun  yaratırmı

Bir Serseriyi Öldürecek Yine Serseri Kurşundur...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

ayteach bunu yazdı:
    -----------------------------
    ayrıca ben upload ayarını 1kb/s olarak ayarladım normalde unlimited olarak ayarlanmıstı download hızını da baya etkiledi fakat böyle indirmeye devam etsem sorun  yaratırmı
    -----------------------------

port açtın mı modemden? artı olarak up ı yükselt up ı düşürmen downloadı da etkiler 

çok uzakta uzak denizlerde...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    en azından bi 20 kb falan yap fazla da etkileyeceğini sanmıyorum upload ettiği kısım senin bilgisayarına inmiş olan kısım upload etmeden eğer indirebilirsen sorunsuz çalışır dosya tabi sorunsuzsa rar olarak falan bozuk değilse fakat bi orantı var bu tür paylaşım programlarında uzun süre upload görmezse download ı kısıyo bi öle dene ayrıca port aç port kapalı sanırım o zaman hız biraz daha farkeder
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    10Kb yap download da düşüş olmaz..10dan fazlası senn zevkine kalmış.(1mbit için)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

torrent ile dosyayı paylaşıyorsun upload hızın orda dosyayı indirdiğin kadarını başkaları ile paylaşman yani sürekli download ettiğin gibi başkalarına da upload yapıyorsun

+ torrenti nerden indirdiğine bağlı olarak  üyelik li bir torrent sitesi isen upload ı kesersen

1 ration düşer

2 downlaod hızın düşer

3 ban yersin

=  )

ama eğer üyeliksiz açık bir torrnt sitesinden aldıysan  upload speed i 9kb da sabitle

9kb da kalınca en yüsek download hızınada ulaşırsın ( 1mb için ) ,,

not: upload hızını kısman demek başkalarının yaptı download hızını kısman yani başkası yaparsa senin download hızın düşer , ne demişler kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma ama keyfin bilir  =)  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    torrnet için utorrent kullanmanı tavsiye ederim bittorent de neymiş :P:P:P
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    ben 11 de tutuyom indirirken. bitincede kafama eserse 20-25kb yapıp sabahtan akşama kadar açık tutuyom :Ç

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek

upload hızını kısarsan download ı etkiler hocam senin net 1 mbit mi ? 1 mbit se torrentin linkini yazabilirmisin snnki hızlı inior bnm nfs download 20 lerde :(

( edit upload hızını unlimited tan 11 kb olarak ayarladım 25 kb ile indirirken 70 le indirmeye başladı bi anda xD )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek
    ben 100 kb/sn ile bitirdim şimdi. hızım 1 mphs.  torrentbytes sitesinden indirdim.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
Toplam Hit: 2457 Toplam Mesaj: 12