Biz Piyon Muyuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

uzun zamandır içinden çıkamadığım bi mevzuu. dini bilgisi sağlam olan birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim.

2 ay önce bi kızla çıkmaya başladım. bu 2 aylık süre içerisinde bir önceki kıza ne çektirdiysem bu kısa zamanda hepsini çektim. 3-4 gündür iyiydik. ama benim amaç belli. askere gidene kadar günümü gün etmek.sonra heralde dedim çekecek bişeyim kalmadı. ve dün ayrıldık! bu süre içinde çektiklerimin yanında, cinsel olarak bişeyler yaşadık, sevgi bakımından kızın düşüncelerini değiştirmişim,huylarını değiştirmişim filan.ama bende tabi yalanlar diz boyu.

burda benim isteğim mutlu olmaktı,kızla bişeyler yaşamaktı. biraz olsun oldu fakat çoğu şey benim kontrolümün dışındaydı.

olaya bide kızın açısından bakıyorum. oda bu yaşına kadar herkesi kullanmış, herkese yalanlar söylemiş,hep kendini düşünmüş filan. benle çıkarkende beni gerçekten sevmiş,ilk defa cincel olarak bişeyler yaşamış,beni kullanmamış vs..

burda kızın durumuna bakarsak, ben onu kullandım,yalanlar söyledim,ben kendimi düşünerek bişeyler yaşadım.

konuya genel olarak baktığımız zaman; bu tarz bi mevzuu'yu ayarlasak bu kadar yolunda gitmez!, ben şimdiye kadar çektiklerimi çekiyorum, aynı zamanda karşımdakinin başkalarına çektirdiklerini ben ona çektiriyorum. aynı durum; o şimdiye kadar başkalarına çektirdiklerini çekti aynı zamanda benim çektirdiklerimi bana çektirdi.

bu ilişkideki ikimizin düşünceleri böyle değildi. ama 2 aylık sürede olan biten bu. bugün çok düşündüm. ama içinden çıkamadım. biz kendi hayatımızı biz mi belirliyoruz. yoksa piyon muyuz?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugax
    bugax's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kendi hayatını sen belirlersin,çevrendekiler sadece gidişatı etkiler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Ne alaka. şöyle düşünseydin daha mantıklı olurdu: bunları yaşamam gerekiyordu ve yaşadım.

o tür kızlar etrafta çoktur. ya baştan atacaksın yada adam gibi götüreceksin.

keser döner sap döner  gün gelir hesap döner...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

boş işer punlar :P

daşak bi tarafa imtihandayız işte

lem boşuna mı günah bunlar işte bugün hoca hutbede dedi dünya nimetleri (miydi neydi işte dünyalıklar anlamında) deniz suyu gibidir içtikçe susatır diye

işte bunlar günah olarak yasaklanmış bu sayede bu yasaklara uycan daha düzenli yaşıyacan

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek

Piyon isek hayatın ne anlamı kalır.Hersey bizim elimizde degildir ama elimizde olanları istedigimiz gibi secebiliriz.Hayatına sen yön vermis olursun elindeki imkanlar dogrultusunda.Dini bilgim cok saglam degildir.Benim bildiklerim bunlar.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ben kendi aazıma sıçiim nokta

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

@elma sekeri; burda benim kontrol ettiğim bişey yokki?

@mayrip; ben böyle şeyleri yaşamak istemiyordum. ama yaşandı işte. hayatı biz kontrol edemiyor muyuz?

@kroo; günahla alakasını pek anlayamadım ama nese :)

@sagukn; işte hayatıma askere gidene kadar bişeyler yaşamak doğrultusunda yön vermek istiyordum. ama yaşananlar ortada?

@cnr437; bende bende...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek

Bosunami demisler, "Ne ekersen onu bicersin" diye.

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek

Sen robot degilsin ki.Elbet duyguların var.Duygularından mantıgından dolayı tam istedigin gibi yön veremiyorsun su anda.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    PhorGomer bunu yazdı:
    -----------------------------

ahanda sırlar dünyası :) şaka maka ama sölediin gbi dinsel olarak düşünmesen bile sn birilerini ağzna ediosan bi gün snn ağzınada eden bulunur hatta atalarımzda ''eden bulur'' demiş mesela bn babama cektiriosam herşeyin yapılmısını istiosam vs vs. bi gün cocuğum gelir bna bunu yapar. yani ewt dediğin gbi kendimizde şekillendiriorz ama kader die bişi de var. Karıştı birz ama öle bişi :S

bak sende karıştırıyorsun. bu işin sonunu ben göremiyorum. bu hep böyle mi olacak? yada biz piyon, kaderde yazılanları mı oynuyoruz?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    sagukn bunu yazdı:

Sen robot degilsin ki.Elbet duyguların var.Duygularından mantıgından dolayı tam istedigin gibi yön veremiyorsun su anda.

hoca neyine yön veremiyorum. kızın benden önceki hayatını bilmeden ona yaptıklarıma bak. o kime ne çektirdiyse ben ona çektiriyorum.

Toplam Hit: 5600 Toplam Mesaj: 49