folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Blogspot Engellenmiş?!

Blogspot Engellenmiş?!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

Sanırım ipban çekmişler hiçbir blogspot bloglarına ve blogspot.com anasayfasına erişemiyordum..

Ben DNS+Hosts dosyası değişimi ile girebiliyorum. Blogspot ile gelir elde edenler ski duttu..

Sizde durum nedir?

_

Bizim mahkemelerdeki bilir kişiler işi iyi biliyor gerçenten pes amk..

editlemeden edit: http://www.medyafaresi.com/haber/57207/medya-internet-kullanicilarina-buyuk-sok-blogspotcom-engellendi.html

TTNet/Uydunet + DNS ile giriliyor. (8.8.8.8 / 8.8.4.4)

Superonline (Superoffline ipban çakmış DNS ve hosts dosyası değişimi ile girilebiliyor)

Blogspot.com’a erişim engellendi

Superınline’ın web sitesinden ve Twitter üzerindne yaptığı açıklamaya göre Blogspot.com web sitesine Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D iş sayılı kararı ile erişim engellenmiş.

Superonline 28.02.2011 açıklaması: Google Hizmetleri

Değerli Müşterimiz,

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan firmamıza iletilen karar sebebi ile Google’a ait bazı IP’lere erişim engellenecektir. Erişimi engellenen IP’ler dolayısıyla, Google’in bazı uygulamalarına erişilememe ya da yavaşlık yaşanması beklenmektedir.

Bu engellemenin muhtemel etkileri ile ilgili olarak;

- Google web sitesine erişimde sorun yaşanması,
    - Google analytics, Google maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya web sitelerinde erişimlerin yavaşlaması,
    - Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere yavaş erişme,
    - Web siteleri dahilinde ‘google search’ kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama,
    - Firmanıza ait Google uygulamalarıyla entegre ya da Google Search’a dayalı bir takım uygulamalarınızın bu erişim kısıtlamasından etkilenmesi söz konusu olabilecektir.

Google servislerinde yaşanabilecek yavaşlık ve erişim zorluklarının Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan karar sebebi ile yaşandığını, bu durumun Superonline alt yapısından kaynaklanmadığını bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
    Superonline

Kaynak: http://privacy.cyber-rights.org.tr/?p=1302

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nası ya

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Olamaz öyle bişey. Yoksa olur mu /: 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

ben giriyorum :/

edit : DNS kullanıyormuşum .

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

oto dns ile giriyo

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

%

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

windows7li.blogspot.com - beyler buna giremeyen, yavaşlık yaşayan varmı ? Zaten dns'ler banlandığı için farklı dns kullanıyorduk.Şimdi yine dns'ler mi banlandı, yoksa başka bir durummu var anlamdım ben biri aydınlatsın.Blogger tabanlı domainler'de etkilenecek mi ? Ya benim hayatım blogger bittim ben..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

ip ban yediyseler sunucuyu değiştirsinler girilir yine? yoksa direk domain mi engellenmiş oluyor. ?

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

%

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

outmost bunu yazdı:
    -----------------------------

CyberAngel bunu yazdı:

windows7li.blogspot.com - beyler buna giremeyen, yavaşlık yaşayan varmı ? Zaten dns'ler banlandığı için farklı dns kullanıyorduk.Şimdi yine dns'ler mi banlandı, yoksa başka bir durummu var anlamdım ben biri aydınlatsın.Blogger tabanlı domainler'de etkilenecek mi ? Ya benim hayatım blogger bittim ben..

Hit düşüşü var mı hoca bir kontrol et?

2011 Ocak/Şubat ayı

Hocam hit düşüşünü anca kapanışta anlarım, şu an birşey yok gibi geldi bana.Saat 24'ten sonra tam olarak anlayabiliirm.Aylık istatistikte zaten ocak ayını aşmışım.Ben oto dns'ye çevirdim ve giriyorum rahatça bir sorun göremedim.Birçok blogspot adresine de rahatça giriyorum şu an.

(engelleme hangi gün, saat kaçta olmuş ?)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

%

Toplam Hit: 4457 Toplam Mesaj: 40