folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bluetooth Dongle İle Masaüstü Pc'ye Kablosuz Kulaklık Bağlama

Bluetooth Dongle İle Masaüstü Pc'ye Kablosuz Kulaklık Bağlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Masaüstü pcme bluetooth aracılığıyla bir kulaklık eşlemem gerekiyordu usb 3 bluetooth adaptor bulamayınca bakalım ne olcak diyerek usb 5 bluetooth adatör aldım ve bi cacık olmadı. Asus A68HM-K anakarta takabileceğim bi usb 5.0 ekleyici ya da bluetooth sinyal yayıcı apart zart zurt bişey yok mu kulaklığı kullanamıyorum.

Nikoteen tarafından 17/Eki/20 17:40 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

kavramlarin amina koymussun :D usb 5 bluetooth ne la?

usb bluetooth 5.0'dir o :D

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Anlamadım

Sen şimdi bluetooth 3.0 a usb 5.0 mı istiyorsun peki satamı olacak ide mi ?

KaptaN tarafından 17/Eki/20 10:50 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

kavramlarin amina koymussun :D usb 5 bluetooth ne la?

usb bluetooth 5.0'dir o :D

Ben de diyorum neler kaçırmışız 4.0 ne ara geldi gitti. Kafan güzelse bi ayıl tekrar bak :) Bluetooth zımbırtılarının hepsi usb 2.0. Senin dediğin 3,4,5 bluetooth'un versiyonu usb'nin değil. Sürücüyü yükleyince kulaklığın eşleşmesi lazım. Eşleşmiyorsa saatin oraya gelen bluetooth simgesine ya da denetim masasında cihazlara bak. Ben normalde bluesoleil programını kullanıyorum.

Bu arada modlardan biri başlığı değişsin bir şey yapsın dışarıdan görmesinler rezil olmayalım :)

DarkSkull tarafından 17/Eki/20 10:52 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Okurken beynim yandı hepsini okuyamadım asşdlfkjalşs

madırbordundaki usb portları 2.0 ve 3.0 Kullanmak istediğin mavidiş : Bluetooth5.0

Şimdi sen elindeki mavidiş dalgasını pc ye taktın fakat kullanamıyorsan driver yüklemelisin elindeki mavidiş marka model verirsen driver atarız. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

ne bileyim walla en son bluetooth adaptör kullandığımızda polifonik melodiler vardı :D o zaman alet bozuk sanırım çünkü eşleme yapmıyor saatin yanında da herhangi bir şey çıkmıyor ama alet bilgisayarımda c!nin altında gözüküyor. Transmitter ve reciever ayarı olan bir alet.

şu alet hocalar: 

https://urun.n11.com/fm-transmitter/bluetooth-50-stereo-ses-muzik-alici-verici-adaptor-P425346429

Nikoteen tarafından 17/Eki/20 12:23 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Anlamadım

Sen şimdi bluetooth 3.0 a usb 5.0 mı istiyorsun peki satamı olacak ide mi ?

hocam tek istediğim ses gecikmesi olmadan kablosuz kulaklığı masaüstüne bağlamak bluetooth aracılığıyla 3.0 da gecikme olmazsa öyle de kalsın sorun değil bendeki alet bluetooth 5.0 olduğu için usb 5.0 destekli değil anakart diye sandım ondan çalışmıyor dedim de daha o teknoloji gelmemiş zaten :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

ne bileyim walla en son bluetooth adaptör kullandığımızda polifonik melodiler vardı :D o zaman alet bozuk sanırım çünkü eşleme yapmıyor saatin yanında da herhangi bir şey çıkmıyor ama alet bilgisayarımda c!nin altında gözüküyor. Transmitter ve reciever ayarı olan bir alet.

şu alet hocalar: 

https://urun.n11.com/fm-transmitter/bluetooth-50-stereo-ses-muzik-alici-verici-adaptor-P425346429

Sürücü gerekli değil diyor otomatik görmesi lazım. Bu alet bizim bahsettiğimiz aletlerden değil verici alıcı ayarı falan var. Normalde şunlardan oluyor

https://www.hepsiburada.com/dark-bluetooth-5-0-mini-dongle-usb-alici-dk-ac-btu50-p-HBV00000VCNBC

Çalışmıyorsa alıcı modunu da dene. Telefonla eşleştirmeye çalış telefondan bilgisayar hoparlörüne müzik gönder. Saatin yanına simge gelmiyorsa bluesoleil de dene.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

ben geçen usb 2.0 girişine usb 10.1 taktım çalıştı hocam, bir şey olmaz.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Gittim bi dongle buldum aldım başta driverlar yüklendi güzel ses geliyor youtube test ediyordum her şey yolunda iki dk sürmesi mavi ekranı çaktı fiziksel hasa dedi taradı bişeyleri aynısını bi daha yapınca usb çakışması var diye başka yuvaya taktım sonra usb çakışması öyle olmuyordu galba deyip aygıt yöneticisinden sarılı tüm usb şeylerini kaldırdım şimdi de böyle duruyor dönüyor da babam dönüyor... olacak hissediyorum ama...olmuyo amk.

edit: Donanım değişikliklerini tara dediğimde Bluetooth Çevre Aygıtı buluyor ama sürücü yüklenemedi diyor.

Nikoteen tarafından 17/Eki/20 17:37 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

laptopların 100mb den fazla boyutlu bluetooth driver kurulumları bu cihazların ses sorununu çözüyordu. Evdeki masaüstü pcye dongle takıp hiçbir türlü tanıtamamıştım. Forumların birinde lenovo driverını tavsiye etmişlerdi birine. Bende indirip denemiştim tanımıştı cihazı. Sorunsuz kullandım. Ancak bu işler için creative in bluetooth cihazı var hocam. Cihaza ses girişi yapıyorsun o da bluetooth olarak yayıyor. O en sağlam işini görür ama 200tl üstüdür.

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 1650 Toplam Mesaj: 20
usb 3 usb 5 takmak masaüstü kulaklık bluetooh masaüstü