folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Blutv Ve Netflix'e Rakip Geldi Puhutv.Com Doğuş Grubu

Blutv Ve Netflix'e Rakip Geldi Puhutv.Com Doğuş Grubu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Dünyanın en büyük içeriklerinden netflix e rakip olan blutv den sonra ( doğan gurubu Baknz aydın doğan ) puhutv ( doğuş gurubu baknz ferit şahenk ) hizmete girdi. 

Haftaya türkiyenin ilk profesyonel yerli dizisi Masum blutv de yayına başlıyor. Okan yalabık , haluk bilginer , serkan keskin  ve ali atay gibi iddalı oyuncu kadrosu bulunan yapım çok başarılı bir tiyatro oyununun senaryolaştırılıp internet televizyonculuğuna uygun hale getirilmiş. İnternet dizilerinin RTÜK denetiminden muaf olduğunu belirtelim buda dizinin bazı şiddet sahneleri ev sahipliği yaptıgı anlamına geliyor.

Şimdi diyeceksiniz ki puhutv konusunda niye blutv ve masum dizisinin tanıtımını yaptım ? bilmeyenler için , ülkemizdede büyük bir rekabet ortamı oluşmak üzere netflix 6 yıl içinde ülkedeki nufusun yarısını netflix abonesi yapmayı planlıyor işte bu pazardan da yerli üreticiler (yapım üreticileri ve platform sahipleri ) pazar payı kapmak istiyor.

588330960f25440ff0ebbb82.jpg (770×531)

https://www.youtube.com/watch?v=5aApSDsFd9E

Genel olarak blutv nin orjinal yapımlar dışında neredeyse tüm doğan tv içeriklerine güncel ve bitmiş eski ve yeni büyük bir dizi arşivine sahip olduğunu belirtelim. (kanal d ve kensidine bağlı kanalların neredeyse tüm yapımları )

puhu tv ise ferit şahenk'e bağlı doğuş gurubunun kanalları star tv ve kendisine yakın olan ATV SHOW TV TRT gibi kanalların yapımlarını ve bazı BTM yapımlarıın içeriyor ( FİLM VE DİZİ ) 

bunlar arasında behzat ç , 80 ler , diriliş ertuğrul , reaksiyon , bu şehir arkandan gelecek gibi yapımlar ve fazlası var.

Neden heycanlıyım ? korsan yerine legal olarak hız sorunu görüntü kalitesi sorunu çekmeden içeriğe daha kolay yoldan erişimimiz açılmış oluyor. İnternet televizyonculuğunun profesyonel ve yerlileşmesi ile birlikte daha kısa süreye sahip , maddi kaygısı olmadan hak edilen ücretler alınarak yapılacak olan yapımlar bizi bekliyor.

Belirtmeyi unuttum

Netflix Aylık Aylık İçerisinde Yabancı ve yerli film ve diziler var kanal ve canlı yayın yok Netflix Temel Paket 15,99 TL

BluTv Aylık 9.90 TL ilk ay ücretsiz Yerli ve Yabancı film ve dizilerin dışında canlı kanal izleme özelliği de mevcut.

PuhuTv An itibari ile ücretsiz , canlı yayın yok an itibari ile çok güncel olmayan film ve güncel olan dizi arşivi var. 

PanxeR tarafından 26/Oca/17 22:10 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Pazardaki pastayı görenlerin iştahı kabarıyor ve bu işe atılıyorlar ama atladıkları bir nokta var. Yerli dizi izleyen kesimin büyük çoğunluğu bu tip para verip izleme olaylarından çakmaz. Yabancı dizi izleyen kesim ise bi tık daha bilgili bu işlerde.

Kaldı ki bir kaç ay Netflix kullandım ama her ay 30-40 lira vermeyi gereksiz buldum. Sabahtan akşama kadar oturup dizi-film izlemiyorum sonuçta. Aylık 10-15 lira yapsınlar sürümden kazansınlar. 

Birde 50 tane servis çıkmasın her birine para vermeye kalksan cepte para kalmaz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Pazardaki pastayı görenlerin iştahı kabarıyor ve bu işe atılıyorlar ama atladıkları bir nokta var. Yerli dizi izleyen kesimin büyük çoğunluğu bu tip para verip izleme olaylarından çakmaz. Yabancı dizi izleyen kesim ise bi tık daha bilgili bu işlerde.

Kaldı ki bir kaç ay Netflix kullandım ama her ay 30-40 lira vermeyi gereksiz buldum. Sabahtan akşama kadar oturup dizi-film izlemiyorum sonuçta. Aylık 10-15 lira yapsınlar sürümden kazansınlar. 

Birde 50 tane servis çıkmasın her birine para vermeye kalksan cepte para kalmaz.

Belirtmeyi unuttum

Netflix Aylık Aylık İçerisinde Yabancı ve yerli film ve diziler var kanal ve canlı yayın yok Netflix Temel Paket 15,99 TL

BluTv Aylık 9.90 TL ilk ay ücretsiz Yerli ve Yabancı film ve dizilerin dışında canlı kanal izleme özelliği de mevcut.

PuhuTv An itibari ile ücretsiz , canlı yayın yok an itibari ile çok güncel olmayan film ve güncel olan dizi arşivi var. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Netflix'in temel paketi 480p olabiliyor en fazla. 1080p'den aşağı izleyemiyorum şahsen.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Adi herifler. Yapım şirketleri ile anlaşıp bünyesine kattıkları dizileri eğer varsa youtube üzerinden kaldirtiyorlar. Geçen hafta işler güçler kendi sayfasından kaldırıldı. Limontv diye başka bir kanalda hala duruyor. İçerde yine aynı şekilde youtube dan kaldırıldı.

Ulen neyse girip adamlardan izleyeyim diyorum. Sayfası, player i inanılmaz iğrenç. Youtube da 360p sorunsuz takılmadan izlerken bunlarda 360p de dizinin başlamasını bekliyorum ardından tosbağa gibi yüklenmesini.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Limon yapım yanılmıyorsam İşler Güçler'in yapımcısı olan firma. YouTube kanalına koyması normal kanal ile yaptıkları telif anlaşmasında bir problem yoksa yayınlayabiliyor.

Kanallar dizi çektirirken yapımcıdan ya dizinin belli bir süreliğine yayın hakkını alıyor yada komple tüm telif haklarını alıyor dizi kanalda kalıyor.

mkyb tarafından 23/Oca/17 20:11 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Hocam iki tane kanal vardı. Birisi işler güçler diye geçiriyordu direkt. Hesabı yapım mı yoksa hakları elinde olan başka biri mi (ortak yapim veya kanal gibi) bilmiyorum. Bir de dediğin limon yapım kanalı yayınlıyordu. Ilk kanal dizi bölümlerini kaldırdı limonda hala duruyor ama onlarda kaldırır gibi. 

Adam gibi güzel bir şey yapilmadan kullanmaya zorlamalarina kızıyorum ben. Youtube bile adblock suz kullansan sayfanın kendisi kasmiyor bende, izlerken zorlanmiyor ama bu puhutv dizi acilana kadar illallah ettiriyor. Sayfa kendi kendine kasiyor içerik göstereceğim diye. 

Neyse benim ilk tanışmam biraz sorunlu olduğu için epey olumsuz fikirler taşıyorum.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

iyidir iyi kendilerini geliştirsinler fiyatlar yavaş yavaş düşer sanıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

serkan keskın ve ali atay yeterlı :) 

behzatc yenı dızı gelecek dedıler onu da alırlarsa cok fazla ınsan kaydolur 10 lıra hıcbırsey degıl 

uyelık ucretı artı reklamda alırlar dızı baslasındırekt satınalırım uyelıgı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

puuhutv nin temellerinde tbt nin katkıları çok

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

serkan keskın ve ali atay yeterlı :) 

behzatc yenı dızı gelecek dedıler onu da alırlarsa cok fazla ınsan kaydolur 10 lıra hıcbırsey degıl 

uyelık ucretı artı reklamda alırlar dızı baslasındırekt satınalırım uyelıgı 

Erdal Beşikçioğlu şu sıra başka dizide oynuyor. Tarık Akan'ın Koçum Benim dizisinin çakması vardı ama dizi çıktı mı hiç görmedim. 

Toplam Hit: 9562 Toplam Mesaj: 58
blutv netflix puhutv