folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Body Hakkında Bilimsel Sorularım?

Body Hakkında Bilimsel Sorularım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

öncelkle sadece konuyu bilenler cevaplasın diyorum yoksa konu dağılacak!

arkdaşlar boy 171 kilo 63.5   yağ oranı yüzde 34 :)

body için protoin tozu alıcam marka kafmda belli fakat  bu ürünün yanında yağ yakıcı da alıcam sizce bu hangisi olmalı?

amino asit almalımıyım ne dersininz ve kretin denilen illet ide yannına eklesemmi?

salon hocam bu ürünlerin hepsini satıyor hepsinide al al al diyoda adam kar amaçlı lalenin teki ben bireysel düşünüyorum başka yerlerden alıcam siznediyorsunuz. birde yakınınız filan olur bu konudan anlayan yönlendirirmisiniçevremde olayı bilen kimseyok. sitelerdeki forumlarda çook ama çok ilgisiz bana bilen biri çıkıp şu ürünleri al şu şekilde kullan demesi lazım rica ediorum artık burdan sonuç çıksın bana

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam öncelikle body işinden anlamam ama birkaç şey sölicem :D

sadece protein ve yağ yakıcı alsan yeterlidir... vücutta ereji sağlayıcı olarak kullanılan üç şey vardır karbonhidratlar yağlar ve proteinler bunlar öncelik sırasına göre karbonhidrat yağ ve protein olarak gider. vücut enerji harcamaya başlayınca öncelikle karbonhidratları yakar yanında alacağın yağ yakıcı ile hem karbonhidratları hem de yağları yakmaya başlicaksın daha sonra yağlar yanmaya başlicak ve bitince sıra proteine geçecek yalnız dikkat et insanlarda protein yakımı normalde açlık sınırında başlar insan vücudunda protein yakımına geçiş varsa o insan ölmek üzeredir çünkü vücudundaki enzimlerin tamamı proteinlerden oluşur...

umarım verdiğim bilgi işine yarar her ne kadar konu hakkında bilgi sahibi olmayan yazmasın desende yazim dedim...:D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam öncelikle body işinden anlamam ama birkaç şey sölicem :D

sadece protein ve yağ yakıcı alsan yeterlidir... vücutta ereji sağlayıcı olarak kullanılan üç şey vardır karbonhidratlar yağlar ve proteinler bunlar öncelik sırasına göre karbonhidrat yağ ve protein olarak gider. vücut enerji harcamaya başlayınca öncelikle karbonhidratları yakar yanında alacağın yağ yakıcı ile hem karbonhidratları hem de yağları yakmaya başlicaksın daha sonra yağlar yanmaya başlicak ve bitince sıra proteine geçecek yalnız dikkat et insanlarda protein yakımı normalde açlık sınırında başlar insan vücudunda protein yakımına geçiş varsa o insan ölmek üzeredir çünkü vücudundaki enzimlerin tamamı proteinlerden oluşur...

umarım verdiğim bilgi işine yarar her ne kadar konu hakkında bilgi sahibi olmayan yazmasın desende yazim dedim...:D

bunlar zaten bildiğim şeyler amino asit yağ yakıcı kratin önemli şu an ve bunların bir arada kullanılmasını uygun olup olmadığım arkaları filan falan

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

O değil de,

Yağ oranı nasıl ölçülür? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şimdi doktorda adam gibi yağ oranını ölçürdüysen ve %34 çıktıysa yağ yakıcı kullanman gerekiyor demektir kesinlikle. Benim tam tersi kilo alma çabalarım olduğu için senin alanın ile fazla ilgilenmedim ama öncelikle protein, ikincil olarak karbonhidrat ağırlıklı beslenmen gerektiği kesin. Yağ kesinlikle bünyene almayacaksın, özellikle doymuş yağ ve trans yağ. Sağlıklı yağ denilen kuruyemiş yağları, sütteki yağ vs. gibi yağlardan alıcaksın ve makul miktarlarda, bunlar vücudun yağ ihtiyacını karşılamak için sadece. Bol tekrarlı bir antrenman yapıcaksın(12 tekrarın altına düşme). Çok sık ve az yemek yiyeceksin, bu metabolizmanı hızlandıracak. Protein tozu olarak Optimum %100 Whey Gold Standart öneririm. Yağ yakıcılar hakkında pek fazla bilgim yok araştırmanı öneririm. Amino asiti ayrıca almana hiç gerek yok, alacağın yağ yakıcılarda ve özellikle benim söylediğim protein tozunda zaten çok kaliteli amino asit profilleri mevcut. Kreatin bu yaşlarda almak gereksiz ağır bir supplement, 30+ yaşlarda başlanması gereken bir şey bence.

Sormak istediğin başka şeyler olursa PM'e başvurabilirsin. :)

Kolay gelsin.

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:

O değil de,

Yağ oranı nasıl ölçülür? 

Hemen hemen her hastanenin diyetisyen bölümü ölçer ben 2 kere ölçtürdüm birini spor salonunda ayağıma ve koluma bant takıp bir aletle ölçtüler en sonda gata da spor hekimliği bölümü var orda çıplak ayakla bir aletin üstüne çıktık yağ kas su kemik hepsini ayrı ayrı ölçüp verdi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Funky_Punky bunu yazdı:

Şimdi doktorda adam gibi yağ oranını ölçürdüysen ve %34 çıktıysa yağ yakıcı kullanman gerekiyor demektir kesinlikle. Benim tam tersi kilo alma çabalarım olduğu için senin alanın ile fazla ilgilenmedim ama öncelikle protein, ikincil olarak karbonhidrat ağırlıklı beslenmen gerektiği kesin. Yağ kesinlikle bünyene almayacaksın, özellikle doymuş yağ ve trans yağ. Sağlıklı yağ denilen kuruyemiş yağları, sütteki yağ vs. gibi yağlardan alıcaksın ve makul miktarlarda, bunlar vücudun yağ ihtiyacını karşılamak için sadece. Bol tekrarlı bir antrenman yapıcaksın(12 tekrarın altına düşme). Çok sık ve az yemek yiyeceksin, bu metabolizmanı hızlandıracak. Protein tozu olarak Optimum %100 Whey Gold Standart öneririm. Yağ yakıcılar hakkında pek fazla bilgim yok araştırmanı öneririm. Amino asiti ayrıca almana hiç gerek yok, alacağın yağ yakıcılarda ve özellikle benim söylediğim protein tozunda zaten çok kaliteli amino asit profilleri mevcut. Kreatin bu yaşlarda almak gereksiz ağır bir supplement, 30+ yaşlarda başlanması gereken bir şey bence.

Sormak istediğin başka şeyler olursa PM'e başvurabilirsin. :)

Kolay gelsin.

ya senden zaten msnde aldım y amarka ankaradayım işte amerikan pasajı var her bir toz var bir o yoktu:) sinir oldum salak salak döndüm.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek

hocam bole zamazingolar kullanacaksan az dikkat et, kimsenin AL AL demesine de gelme iyice arastir.. geri dönüsmüsüz hayvani kilo yapar biraktiktan sonra.. toz illetleri kalici seyler birakir.. pek tavsiye etmiyorum..

sabah kalkinca 2 yumurta beyazi 1 sarisi, gün icinde proteinli olaylar, uyumadan 1 bardak süt ic protein i karsila toz kullanmandan iyi..

keratin alma gün icinde bol bol su ic, yag yakman icin, keratinden iyi..

dogal takil sana tavsiyem..

choosing my confessions...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek

yağ yakıcı haplardan al daha hızlı yağ yaktırıyo , eğer çok zayıf ve çelimsiz degilsen ve güzel bir görünüm istiyorsan ve çok şişmek istemiyorsan protein tozundan uzak dur bnce..

@ yağ endeksi makinlar war ya boy kilo oranını hesaplıo ordaki verilere göre hesaplanıo , % 34 fazla biraz sanki :|

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

agalar peki şimdi amino asit tam olarak nedir?

kratin ile  bu l - cartin lerin arsında fark oluyormu?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHEK1LC1
    SHEK1LC1's avatar
    Erkek

Arkadas bodye ne zaman basladıgın ve hangi antrenman programını uyguladıgın önemli bu kullanacaklarında..

Öncelikle sunu belirteyim antrenman yaptıgın günler idmandan 2 saat sonra mümkünse yatmaya yakın bir bardak süt içine 2-3 yemek kasıgı süttozu, 2-3 yumurta akı,1-2 yemek kasıgı dondurma bunları blenderda cırpıp  iç.

bilindiği üzere en yüksek protein yumurta akındadır..   süt ve türevleride sonra gelir.. balık soya ürünlerini bol bol tüket.. önce heybetli bi yapı inşaa et definisyona girdiğinde ugrasırsın aminoasitle kreatinle..

kreatin olmassa olmaz gibi bişey oldu artık.. ama dediğim gibi ilerde kullanmanı tavsiye ederim..

antremandan 30 dk önce 1 yemek kasıgı bal ve 1 limonu bi küçük şişe suya dök calkala ve hızlıca iç  bu görmüş oldugun en iyi yag yakıcın ve enerji destegin olacaktır..

salonlar işin ticari boyutuna bakarlar hiçbirşey almana gerek yok.. alacaksan sadece ama sadece bi supradyn megadyn gibi bi vitamin al kullan günlük ..

bide unutmadan antremanın hakkını ver orda milletle cene yapma konsantre ol salona gir essek gibi calıs dusunu al ve cık.. oyalanma buna kendini alıstırdıktan sonra acı duymanın sana faydalarını ve kas olarak döneceğini öğrenvücudunu zorla ki bi süre sonra vücut o hareketleri rutin olarak algılayıp tepki vermemezlik etmesin..

küre girmen gerekirse ilerde istege baglı girersin yada gerek görmessin ki bence gerek yok kilona bakarsak..

yumurta süt günlük mutlaka alman gereken besinler. balık tavuksa alabildiğin kadar al hatta günlük aalbiliyosan günlük al ama unutma adamakıllı calısmassan güzel bi göbege sahip olursun..

kimse idda edemezki göbekteki yağları yakar kasa dönüştürürüm diye YALAN..!!

Sana iyi calısmalar diliyorum

Hüküm verildi...!!! KARISMA...!!!
Toplam Hit: 2527 Toplam Mesaj: 14