Borsadan İyi Para Kazanmak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba.Şu 50 $ la borsaya girip milyoner olan meşhur Jordan Belfort u biliyorsunuzdur.Bu adam gibi böyle az bir paradan borsayı iyi bilen kişilerin ciddi para kazanma olayı var mı?

Bu soruyu sıradan millete bir kaç kere sordum sonra doğal olarak bilgisi olmadığı halde çok fazla yorumu olan insanlar ( adamın biri iddia ile aynı şey dedi amk ) saçma sapan yorumlar yaptı bende burda bilen,ilgisi olan arkadaşlara sorayım dedim.

Soru şu borsayı iyi bilen biri gerçekden iyi paralar kazanabilir mi yani en azından 400-500 k kadar yoksa bu Jordan gibi adamlar bir milyonda bir istisna mıdır?

Mod: konulari lutfen katogorilerine acalim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek

hacım borsa bilmek demek kağıt alıp satmasını bilgileri analiz etmesini bilmek demek , analizin ne kadar "doğru" ve iyi ise okadar çok kazanırsın ama bazı olaylar vardırki analiz ile elde edemeceğin bilgiler içerir ve anlık değiliklikler gösterir. 

soruna gelince olur neden olmasın ama 40.000 de bir belki :) 

I Love Software , Software is a life...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

bi kaç gün takip et neler döndüğünü az buçuk çözersin , ağababalar malı götüyor , önceden haber alırlar vs

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Borsa ile ilgilenen bir arkadaş grubum var doğal olarak bende iyi kötü girip çıktım.

Borsadan iyi para kazanabilirsin ama bu iş öyle kolay değil maalesef. Zaten öyle olsa herkes milyoner olurdu ): 

Temel ve Teknik analiz konularını bir araştır derim. 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Dövizde anlatmıştım .  Ben böyle denemiştim ilk başlarda . 

Temiz a4 alıyorsun . en üste 100,000 tl  para yazıyorsun . ve kağıt üzerinde hobi olarak al sat yapıyorsun . bakalım neler olacak . 

EN ÖNEMLİSİ DÖVİZ VE BORSADA .  KAYBEDEBİLECEĞİN KADAR PARA İLE OYNA . terste kaldınmı önemli olmasın o para. 

bide şunu unutma iddaa da 25 oran bulmuş bir insan kuponu sana 50 tl ye satmaya çalışmaz . basar 10,000tl zengin olur . 

samaccc tarafından 05/Haz/17 16:55 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

bide twitterdaki sözde yatırımcı dostu kamillere güvenme , çoğu mal çakma peşinde

le le le sakine
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Univde bir dönem borsadan geçindim,basbakanlik bursunu yatirip girmiştim. Sonra battim tabi. 

Şunu sakin unutmayin, 

%50 zarar ederseniz zarari telafi etmek için %100 kazanmaniz gerekiyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

4g kuralına dikkat et.

işte öyle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Analiz Analiz Analiz.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

borsa para kazanma araci degil yatirim aracidir kar paylariyla para kazanilir bunlarda bist100 sirketleridir

10 bin liraya aldigin kagidi 5 sene aldigin seviyeye gelmesini beklersin hevesin oldugu gibi kalir yine 10 bin liraya aldigin kagit yukselir 3 kurus kar gordun mu satar baska kagit alirsin bu sefer 5 kurus gider vs vs her zaman kasa kazanir 

5000 lirayi 500 k yapmak mumkun dogru ata oynayip 15 yil beklerim dersen bizde de ornekleri cok 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Borsa = para = ( siyaset + iş dünyası). Bilgi + şans

Formül bu :) Açıklayım:

sen gidersin bir tavuk firmasindan hisse alırsın. Sonra bir kuş gribi çıkar batarsın : şans

Gidersin  bir tavuk firmasından hisse alırsın deli dana çıkar kazanırsın : sans

Gidersin tavuk firmasından hisse alırsın. Devlet tavuk ithal edilmesi için kanun çıkarır diyelim . Arz çoğalır fiyat düşer Kaybedersin : siyaset 

Gidersin tavuk firmasından hisse alırsın. Ama rakip büyük tavuk firmalatı batar kazanırsın : iş dünyası

Yani borsa demek bir anlamda siyaseti ve iş dünyasını takip etmek. El altından dolanan dedikodu ve bilgileri elde edebilmek için bilgi kaynaklarına yakın olmak gerekir.

Birazda şans olacak. Biraz analiz yeteneği olacak. 

Yani zor değil , imkansız değil, ama risk demek. Riski azaltmak için her tavuk firması ve et firmasından ayni anda hisse alacaksın. Birinden kaybederken diğerinden kazanırsın. Hic olmasa nötr olur.

Bunun yerine arbitraji araştir. Yani döviz alım satımının uluslar arası versiyonu diyelim. Al-sat aradaki farkı biriktir. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 5198 Toplam Mesaj: 45
borsa