Boş Oylar Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

akp-dtp atmada neye atarsan bi partiye at

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

konpicyus bunu yazdı:
    -----------------------------
    pusulaya yapılan masrafa yazık ampüle ver gitsin işte :D

olm imzanla çelişiyosun :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

konpicyus bunu yazdı:
    pusulaya yapılan masrafa yazık ampüle ver gitsin işte :D

olm imzanla çelişiyosun :D

bazen herşeyin sandğın gibi olmadığını anlıyosun ya :D

We can be more, we can be much more.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

her partinin siyasi bir ömrü vardır. zamanla erirler giderler. belediyede ise il ve ilçelerde adayların kim olduğu önemlidir.

belediyede,  il genel meclisinde ,belediye meclisinde ,muhtarlıkta oy kullanacaksınız. burada hepsinede dikkat edin.

genelde herkes belediyede odaklanıyor. halbuki size çok önemli bir husus söyleyeyim. il genel meclisi en az belediye başkanlığı kadar önemlidir.  burada şahıslar daha çok ön plana çıkar.

Temel adalettir .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    eğer boş atarsan sayılmaz oy iki veya daha fazla çembere damga basarsan sayılmaz bi mühür iki çemberede değecek şekildeyse sayılmaz geçersizdir bu oylar fakat oyunu kullanman daha iyi olur ama iş olsun diye değil yahut galibin yanında olacağım diye değil(nası bi zihniyettir seçimi kazanamayana atılan oy adamın gözünde boşa gitmiş oluyor) eğer aksi olacaksa karar verdiğin gibi boş kullanman daha iyi olur bu arada insanların siyasi düşüncelerine hakarete varan şekillerde yorum yapanların da aynı yorumlarla karar aldıklarından iradelerinden mahrum olduklarından kuşku duyuyorum bu şekilde söylemler kendileri üzerinde etkili olduğu içinmidir ki aynı telkinlerde bulunuyorlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek

madem ortada böyle bir durum war öyleyse bende bağımsıza felan basarım o itnelereeeee gidecenee bağımsıza gitsin ne de olsa bağımsızdan hiç bi halt çıkmaz xD

AMD Rulezzz =)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

hem akp ye sövüp hem oyunu boş atıyosan o zaman derlerki nerde senin partin? oyunuzu boş atmayın, verin birine.

xz bunu yazdı:

ampüle yada dtp e vermiş olursan oyunu zaten ecdadına milletine en büyük hakareti etmiş doğmamış veletlerine en büyük kazğı atmışsın demektir oyüzden bişey demiyorum yinede bu koşullarda gözüme gözükme .

hakkari, van, diyarbakır... hep chp ye vercek öyle mi? :D koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler. dtp olmasında...

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    eselcuker bunu yazdı:

müridler şimdi ben bu sene ilk defa oy kullanacam xD ve oyumu boş atmayı düşünüorum ama şöyle bi durum war internetten araştırdım bşy bulamadım boş oy bildiğim kadarıyla iptal olur ve geçersiz sayılı ama çevremde o kadar çok insan boş oyların başdaki partiye gittiğini söylüyorki ben bile inanmaya başladım :D bana çok aptalca geldi bu bir bilginiz warmı ? ? ?

4 kişi oy kullandı diyelim 

bir taraf 2 oyla beraberliği 3 oylada galibeyeti kazanabilirdi normalde.

ama sen boş attığın için 3 kişi oy kullanmış oluyor ve 2 oy yeterli olmuş oluyor anladın?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TaNeR
    TaNeR's avatar
    Erkek
    Şimdi CHP zamanı.. a.k.q ye oy veripte nasıl pişman olduklarına defalarca şahit oldum yolsuzluklarla anılan nam yapmış bi iktidardan ve onun dallarından bu saatten sonra bi zkim olmaz..bu saatten sonra a.k.q yi desteklemek oy vermek cinayet gibi bişey....

Gönlündeki Yaraların Kanını Dindir, Yüzde Yüz TÜRK Olduğun Gün Cihan Senindir..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

hepsi aynı bok aq akp chp mhp

hepsi birbirine bok atıo ortada bişey olmasa o boklarda olmazdı 

o ona dio sen burdan çaldın dieri yalanlamadan sende buradan çaldın dio hepsi bi yerden çalmış başımıza gelen yine çalacak önemli olan az çalanı seçmek 

www.yesilgrow.com - Growshop
Toplam Hit: 10856 Toplam Mesaj: 28