folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Boş Zamanımda Yaptığım CSS3 Flat Buttonlar

Boş Zamanımda Yaptığım CSS3 Flat Buttonlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

Herkese selam,

Uzun zamandan beri forumda aktif olamıyordum. Dün boş bir vaktimde birkaç open source bişeyler yapayım dedim, ortaya bu çıktı.

Buttonlar tamamiyle CSS3 ve SCSS tasarlandı, umarım işinize yarar.

Demo : http://github.yunusbassahan.com/flat-button-pack/

Download : https://github.com/yunusbassahan/flat-button-pack

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Ne yalan söyleyim böyle güzel olacağını ummadan başlığa girmiştim :) eline sağlık

Böyle çalışmalar artmalı tbtde

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Ne yalan söyleyim böyle güzel olacağını ummadan başlığa girmiştim :) eline sağlık

Böyle çalışmalar artmalı tbtde

Hocam güzel yorumun için teşekkür edrim. Birşeyler yazdıkça burada paylaşmayı düşünüyorum ve diğer geliştiricilerdende bu tarz paylaşımlar bekliyorum.

Open source yazılımın zekatıdır :)

SpermMan tarafından 20/Haz/14 11:06 tarihinde düzenlenmiştir

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

hocam güzel olmuş eline sağlık, sitene de girdim de teması çok hoşuma gitti sanırım kendin yaptın çok hoş bir tema olmuş.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

hocam güzel olmuş eline sağlık, sitene de girdim de teması çok hoşuma gitti sanırım kendin yaptın çok hoş bir tema olmuş.

Evet kendi yaptığım bir tema, vakit buldukça yeni bir tema üzerinde çalışıyorum bunun html + css ve js dosyalarını da açık kaynak olarak vereceğim yeni tema ortaya çıkınca. Ama işten güçten kafamı kaldırıpta yeni temayı bir türlü hayata geçiremedim daha. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş :)

Buttonları beğendiğine sevindim :)

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

hocam ben back-end developer biriyim ama css jquery falan anlarım severim kullanmayı. senin sitedeki yazılar baya bi hoşuma gitti :) şu html6 da gelmesini istediğin etiketler için bi jquery plugin yapmayı düşünüyorum :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    ucenmi bunu yazdı

hocam ben back-end developer biriyim ama css jquery falan anlarım severim kullanmayı. senin sitedeki yazılar baya bi hoşuma gitti :) şu html6 da gelmesini istediğin etiketler için bi jquery plugin yapmayı düşünüyorum :D

Şerefsizim benim aklıma gelmişti :) çok güzel olur, plugin in isim babası ben olurum ama :)

Yazıları beğenmene sevindim. :)

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Gayet şıklarda hocam hani böyle üzerine gelince değişik efektler falan olsa daha bi güzel olurdu sanki.Veyada açılır menü falan koysaydın bir iki tane.

Eline sağlık.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Gayet şıklarda hocam hani böyle üzerine gelince değişik efektler falan olsa daha bi güzel olurdu sanki.Veyada açılır menü falan koysaydın bir iki tane.

Eline sağlık.

Hocam öyle efekt falan işleri çok eskidi artık, ama tatlı küçük efektler yapabilirim ilerde, açılır menu çok farklı birşey, bootstrap ta çok güzel örnekleri var tavsiye ederim.

Detaylı bilgi : http://getbootstrap.com/components/#btn-dropdowns

-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    SpermMan bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Eline sağlık.

Hocam öyle efekt falan işleri çok eskidi artık, ama tatlı küçük efektler yapabilirim ilerde, açılır menu çok farklı birşey, bootstrap ta çok güzel örnekleri var tavsiye ederim.

Baktım şimdi butonlarada onlarda tam olarak kastettiğim şey değil.Hani üzerine gelirsin önce mesela buton koyulaşır hemen sonra aşağıya menü iner vs.

Flash kullanarak bunları yapmak html css jquery falan kullanarak yapmakdan daha kolay  heralde.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    SpermMan bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Eline sağlık.

Baktım şimdi butonlarada onlarda tam olarak kastettiğim şey değil.Hani üzerine gelirsin önce mesela buton koyulaşır hemen sonra aşağıya menü iner vs.

Flash kullanarak bunları yapmak html css jquery falan kullanarak yapmakdan daha kolay  heralde.

Hocam anladım tam olarak ne istediğini tabiki js ve css ile de yapılabilir ama günümüzde birçok ekran tipi ve tarayıcı kullanıyoruz örn:mobile cihazlar.

Onun için pek stabil olmuyor öyle şeyler flash desen ios problemi başlı başına bir sorun.

http://www.jqueryrain.com/example/jquery-menu-example/ adresinde istediğin tarzda jquery örnekler mevcut.

-
Toplam Hit: 2116 Toplam Mesaj: 20