folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Boşta Kalan Sistemin Takılmalara Maruz Kalması

Boşta Kalan Sistemin Takılmalara Maruz Kalması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

birkaç haftadır başıma gelen bir sorunu sizlere aktaracam

öncelikle donanımsal hiçbir sıkıntı yok fakat bu win7den çektiğim nedir Allah cezasını versin.

herkez gibi bende harddiski tamamen boşaltırım deep format peşine tekrar içine yedeklerimi alırım 

driverlar güncellemeler dedikten sonra sistemin bir backupını alır programları kurmaya başlarım 

herşey sorunsuz bu zamana kadar hiçbirşey olmadı geçenlerde güncelleme yaptıktan sonra makinada birtakım değişiklikler hissetmeye başladım kendi kendine %100 cpu yapıyor ara ara neden olabilir neden olabilir aldığım backupı tekrardan kurdum normal programları kurmadım bekledim bilerek 2 gün geçtikten sonra tekrardan başladı bu sefer nasıl anlatırım bilemiyorum

30 saniye pc ye dokunmayım bilgisayarın fanları direk %100 çalışmaya başlıyor speedfanla falan kapattığım halde makina resmen alarm durumuna geçiyor 

aynı zamanda mesela eskiden flash kasardı donanım desteğini kapat falan derdik aynı o şekilde makina film oynatırken oyundayken falan kasmaya başlıyor ekranda ne varsa hareket eden donuk donuk hareket edior fareye dokunduğum an donma kesiliyor herşey normale dönüyor fanlar eski stabilitesine dönüyor

tekrar backup yükledim yine aynı yine aynı 

sıfır format attım driver kurdum güncelleme kurmadım hiçbir sıkıntı yok

abi bu adamlar güncellemeyi bilgisayarı iyileştirsin diye mi veriyorlar yoksa anasını bellesin diyemi birisi açıklarsa sevinirim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam win7 de problem yok 3 senedir kullanıyorum daha senin dediğin sıkıntı olmadı. Problem sende işletim sistemine bok atma :D

Ayrıca o tam işlemci kullanımı %100 olduğunda görev yöneticisinden baksana hangi dosya o kadar cpu sömürüyor diye.

Ona göre çaresine bakalım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

tarayıcı olarak chrome ve ya yandex kullanıyorsan, tarayıcıyı kapatsan bile tarayıcı eklentileri arka planda hala çalışır vaziyette kalıyor. Tarayıcının gelişmiş ayarlar seçeneklerinden bunları kapat. Ayrıca flash playeri güncelle.

sLeymN tarafından 02/Ağu/13 13:46 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam win7 de problem yok 3 senedir kullanıyorum daha senin dediğin sıkıntı olmadı. Problem sende işletim sistemine bok atma :D

Ayrıca o tam işlemci kullanımı %100 olduğunda görev yöneticisinden baksana hangi dosya o kadar cpu sömürüyor diye.

Ona göre çaresine bakalım.

hocam işte sorunda orda herşey %100 oluyor :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

tarayıcı olarak chrome ve ya yandex kullanıyorsan, tarayıcıyı kapatsan bile tarayıcı eklentileri arka planda hala çalışır vaziyette kalıyor. Tarayıcının gelişmiş ayarlar seçeneklerinden bunları kapat. Ayrıca flash playeri güncelle.

yok yok tarayıcı kaynaklı bir sıkıntı değil

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Format atılıp yeni kurulmuş bir makinada daha önce böyle bir sorun duymadım. Bildiğimse; kaldırılan bazı programların .dll dosyalar arkaplanda çalışır vaziyette kalıyor. Zorla kaldırdığın ya da güvenli kipte kaldırdığın dosya varsa onların dllleri hangi hizmetleri etkiliyor ona bak derim. Program falan kaldırmadıysan yine de services kısmında saçma bir durum var mı kontrol et. o svchostlardan nefret ediyorum.

Errare Humanum Est
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

çare mac-os x 10.8.3 de :D (reklamlar)

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Format atılıp yeni kurulmuş bir makinada daha önce böyle bir sorun duymadım. Bildiğimse; kaldırılan bazı programların .dll dosyalar arkaplanda çalışır vaziyette kalıyor. Zorla kaldırdığın ya da güvenli kipte kaldırdığın dosya varsa onların dllleri hangi hizmetleri etkiliyor ona bak derim. Program falan kaldırmadıysan yine de services kısmında saçma bir durum var mı kontrol et. o svchostlardan nefret ediyorum.

valla bende hiç başıma gelmedi 95 ten beri bu işin içindeyim çok şaşırtıcı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

çare mac-os x 10.8.3 de :D (reklamlar)

yok yok böyle iyi hocam teşekkürler :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Hocam bizim dükkandaki pc'yede aynısı oldu cpu sürekli %100'e alıyodu kendını

format felan çaktık banamısın demedi

servise gitti pc bu hdd'lerde mbr alanımı ne varmıs virüs oraya

giriyormus format atarkende mbr temızlenmıyomus heralde

virüs her format sonrası kendini yeniliyormus mbr'den felan filan 

dedi ne kadar dogru bılmıyorum donanım degılsede

virüs kaynaklı olabilir 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

Hocam bizim dükkandaki pc'yede aynısı oldu cpu sürekli %100'e alıyodu kendını

format felan çaktık banamısın demedi

servise gitti pc bu hdd'lerde mbr alanımı ne varmıs virüs oraya

giriyormus format atarkende mbr temızlenmıyomus heralde

virüs her format sonrası kendini yeniliyormus mbr'den felan filan 

dedi ne kadar dogru bılmıyorum donanım degılsede

virüs kaynaklı olabilir 

yok hocam deep format attım sorun düzeldi zaten şuan ama ne salaklıktır ki güncelleme sonrası tekrarlıyor

Toplam Hit: 1861 Toplam Mesaj: 12