folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Botnet Kurbanı Olmuşum Bilgi-İşlem Ağ'dan Attı

Botnet Kurbanı Olmuşum Bilgi-İşlem Ağ'dan Attı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Bugun sabahdan beridir internet olmayınca aradım bilgi-işlemi. Ağ grubundan birisiyle konuştum.

Çarşamba günü öğle saatlerinde (yanlış hatırlamıyorsam film izliyordum) bi saldırıya ortak olmuşum(bilgisayarım).

bunun için bidb tarafından ağ bağlantımı kesmişler. Ne yapmam gerektiğini sordum. Eset yükle tarat dedi. Zaten Comodo yüklü dedim O etkili değil dedi :S

Not: İtü de okulun yurdunda kalıyorum. İnternet baya hızlı olduğu için botnet beni tercih etmiş olabilir(aman ne mutlu oldum o_0) ama bilgisayarda adam akıllı oyun yüklü değil hani crack den vs bulaşsın. Onun dışında ava giderken avlanma durumu da olamaz bu bilgisayarda hiç trojan-virüs-keylogger vs denemesi yapmadım. Photoshop u cracklemiştim belki o olabilir diye düşünüyorum.

Şİmdi Comodo yu kaldırıp eset yükleyeceğim. Comodo ya büyük ayıp olacak ama Olurda eset bulursa zararlıyı bundan sonra yoluma onunla devam ederim :)

Ben bunları niye yazdım, başına gelen ve direk çözüm sunabilecek birisi ya da bilgi-işlem de çalışan birisi yardımcı olabilir. (Bu arada, peki ben sizi tekrar aradığımda zararlıyı sildiğimi nasıl anlayacaksınız dedim, anlamayacağız ama durum tekrar ederse 1 hafta ceza verilir dedi !)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

şuan benim bilgisayarımda öyle ve formatta atamıyorum eset çözerse işi bi geri dönüş yapar mısın hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    GUS bunu yazdı

şuan benim bilgisayarımda öyle ve formatta atamıyorum eset çözerse işi bi geri dönüş yapar mısın hocam

benim bilgisayarım da öyle derken, kasıyor falan mı? Botnet olduğunu sen nerden anladın hocam? Seni de mi ağdan attılar :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Sadece bi antivirüs taramasıyla giderilmeye de bilir. En iyisi formatlamandır. 

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

peki sadece C yi formatlasam olurmu? 

D de baya film belgesel döküman vs var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

benim evdeki bilgisayardada var birşeylerde güvenlik duvarından yasakladım bağlanamıyo ipe :) bende üşengeçlikten taramıyom amk 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

öyle yapıda bir yazılım olduğunu nasıl anlıyoruz.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı
    whoobay bunu yazdı

peki sadece C yi formatlasam olurmu? 

D de baya film belgesel döküman vs var.

c'yi formatla işletim sistemini yükle.

yükledikten sonra D diskini açmadan antivir ile tarat. sonra malwarebytes ile tarat

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

birisi firex i çağırsın. comoducu olarak hesap versin çarmıha gerilsin.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı
    GUS bunu yazdı

benim bilgisayarım da öyle derken, kasıyor falan mı? Botnet olduğunu sen nerden anladın hocam? Seni de mi ağdan attılar :)

yok ben virüs oldugunu bildiğim halde bi anlık dalgınlıkla tıkladım iş yerindeki bilgisayarım formatta atamıyom şuanlık rahatsız etmiyo beni bende onu etmiyom :D

GUS tarafından 04/Eki/13 18:06 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

eset le malwarebytes 2 şer tane bişeyler buldu bitince ayrıntılı bilgi veririm. 1-2 saattir çalışıyorlar.

bu arada beni comodo ya başlatan bu forumdaki müridlerdir :D

Toplam Hit: 6945 Toplam Mesaj: 28