folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Böyle Bir Olay Varmı Yoksa Mantıksızlık Mı Var? (Trafik Kazası)

Böyle Bir Olay Varmı Yoksa Mantıksızlık Mı Var? (Trafik Kazası)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Müşteri benim kaza yapıyor benim müşteriye A diyelim karşı ya B diyelim

A kişisi caddeden çıkıyor B kişisi sokakdan çarpışıyorlar Tramer doğal olarak cadde dekini haklı buluyor  olmsı gerektiği gibi daha sonra B kişisi itiraz ediyor diyorki A aracı caddeden geliyordu ama yolu toprak yapılı değil çakıllı ben sokakdan geliyorum ama yolum asfalt diyor tramer komisyonu bu sefer B aracını haklı buluyor_?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

mantiksizliktir,

belediye veya karayollarinda orasi cadde olarak geciyorsa caddedir, cadde nin toprak olmasi, kum olmasi veya tas yol olmasi oranin cadde oldugu gercegini degistirmez,

fakat B deki adam; benim yolum asfalt idi, karsi tarafin yolu cakil-toprak idi o yuzden benim yolum cadde gibi diger yol sokak gibi duruyordu kafam karisti

dediyse ve iki yol arasinda bariz genislik farklari yok ise hakli bulmus olabilir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

mantiksizliktir,

belediye veya karayollarinda orasi cadde olarak geciyorsa caddedir, cadde nin toprak olmasi, kum olmasi veya tas yol olmasi oranin cadde oldugu gercegini degistirmez,

fakat B deki adam; benim yolum asfalt idi, karsi tarafin yolu cakil-toprak idi o yuzden benim yolum cadde gibi diger yol sokak gibi duruyordu kafam karisti

dediyse ve iki yol arasinda bariz genislik farklari yok ise hakli bulmus olabilir.

eger boyle demisse su senaryo da cikiyor ortaya;

A kisisi cakilli yol olmasina ragmen cadde de oldugunu biliyor ve onceligin kendisinde oldugunu dusunuyor. B kisisi de asfalt yoldan geldigi icin kendisinin ana yolda oldugunu ve onceligin kendisinde oldugunu dusunuyor.

Bu durumda suc, yol yapim ve bakimindan sorumlu olanda degil midir?

Yanlis mi dusunuyorum?

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

"A kişisi caddeden çıkıyor B kişisi sokakdan çarpışıyorlar"

Bu nası bi cümle yahu :)

Benim anladığım; senin müşteri cadde den giderken, diğer araç ara sokaktan fırlıyor ve çarpışıyorlar. Eğer böyle ise bana kalırsa senin müşteri haklı. Çünkü yönetmelikte caddenin/yolun asfaltlı, bozuk, rampa, viraj diye belirtileceğini sanmıyorum. Kurallarda cadde yolu bozuksa geçiş üstünlüğü ara sokaktadır diye bir madde mi var? Durum yine de kitaba göre değerlendirilmelidir.

Ayrıca o admın dediği gibi olsun hadi, bozuk yoldan yavaş gidilir diye düşünülsün. Öyle ise ara sokaktan gelen adam caddeye dalarken karşısındaki yolun bozuk olduğunu göre göre, yol şartlarının bozuk olduğunu ve aracın böyle bir zeminde durmasının daha uzun sürüp, kontrolünün zorlaştığını bilerek neden hızlı geliyormuş, kendisi de yine aynı yolu kullanacak???

Bir de ara yoldan gelen adam için ana yol levhası/işareti olması lazım. O adamın dediği yerdeki levhaya bakmak lazım, levha varsa zaten sıçtı.

Ona da burdan yüklenmek lazım.

Edit;

olay hangi sokakta olmuş? hemen google street den bakalım o caddeye, levha falan var mı?

antivir-US tarafından 02/Oca/17 11:27 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

İnsan ana yoldamı,ara yolda mı olup olmadığını bence anlar hoca ya,yol asfalt karşısı toprak diye ben ana yoldayım diyemem ki,biraz saçma geldi.

The Beginning and The End.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam eğer B aracının geldiği sokakta anayol tabelası olması lazım diye biliyorum A aracının haklı olması için.

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Vay amk demek kanunlarda topragin cinsine gore geçiş üstünlügü varmış demek. Amk tabelaları ne işe yarıyo peki?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

Bu sigorta şirketleri ne cins aq ya benim de başıma geldi benzer saçmalık ama ne yaptıysam değişmedi. Fakat sigorta belediye de ne geçtiğine baktı benimkinde. Benim yol 11 m aradan cıkanın yolu 4 m mantıken benimki cadde tırlar falan geçiyor ara sokak var bi sürü. Ama geri zekalı belediye ikisine de sokak demiş dolayısıyla sağdan gelene yol vermen lazımdı diye bana kitlediler. A kişisi belediyeden yazı alsın tekrar itiraz etsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Hocam eğer B aracının geldiği sokakta anayol tabelası olması lazım diye biliyorum A aracının haklı olması için.

kesinlikle

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsrtckr
    nsrtckr's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

yılan hikayesi gibi :D

nsrtckr tarafından 02/Oca/17 13:30 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kemal sunalın filmine döner bu iş. Mahkeme bi 10 yıl kadar sürebilir :)

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
Toplam Hit: 3331 Toplam Mesaj: 30
geçiş üstünlüğü