folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Askeri Helikopterler, Uçaklar Neden Sürekli Düşüyor?

Bu Askeri Helikopterler, Uçaklar Neden Sürekli Düşüyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    elevator katılıyorum sana sen diyonya yazılım başka silahlar 2.dünya savaşı orada dönen kirli siyaset hiç bir yerde yok bizim büyüklerimizde saolsun düşünmüyolar snn aselsan ın var roketsan ın tübitağın var var oğlu var birleştir bunlaru uçak üret silah üret ama yok biz başkasından alcaz öle dünyanın 2.büyük f16 filosuna sahip olcaz yazık sadece yazık elimizdeki potansiyeli kullansak karşımızda durcak kimse yok  hep istemişimdir türkiyede uçak fabrikası kurmak inş birileri yerli sermayeyle birileri yapar ...

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Çıkarmıyacaksın halkın önünde fırıldak gibi dönen adamı "işte benim liderim bu" diye başa.Halk olmadan halk oldugunu söylemiyecek sana.Oğlunuda göndericek askere paşa paşa,bakanlara göz ardı etmeyecek ortamdan yararlanıp fabrikalar,holdingler acmasına.Talibanının önünde diz çökmiycek,arabın önünde kapanmıyacak secdeye.Adam gibi dim dik durmasını bilecek.İlime fene sansur getirmiyecek.Gerektigi yerde karsı da cıkıcak.dik de duracak.Milli şurun bilincin serefin haysiyetin olmadıgı yerde ulusal bir devletin güçlü bir ordusunden söz edemezsiniz.

Kaldı ki o kıcınızda ki boka bakmadan laf attıgınız f-16 filosu zilyon kere modarnizsyondan gecirilip yazlımları bastan asagı yeniden tekrar tekrar düzenlerek araplasmıs milletimin toplumunun içinde binbir zorlukla varolmaya calısmıstır.Dısarı cıktıgında kıcının dibinde bomba patlamıyorsa,evin baslıp anan bacın tecavüzü ugramıyorsa.Bu koyun halkımın basa getirdikleri sayesin de degil TSk'nın saysesindedir.Dısarda dtp propaganda yapırosa,sözde kürdistan bayrakları acılıp istanbulun göbeginde eylem yapılıyorsa.Bunun suclusu hukumet ve onun araplasmıs politikalarıdır.Keza ordumuz tüm bu yozlasmıs,siktir edilmiş ülke menfaatleri ile hayat bulmus politikalar arasında en iyisini her zaman yerin getirmiştir.

O g3'ler askeri herhangi bir konuda bilgisi olmadan fikir sahibi olan kahve kackınları tarafından bok atılmak için degil.Yüksek rakım zor dag sartlarından tek koyusla kafa göz dagıtıp yaralı düşmanların peşinden zaman harcamamak,tutukluk yapamaması ve her ortamda her türlü sart altından düzenli çalısması içindir.Bunu bilmeyen konusmasın konustukca sıcmasın sıvamasın.TSK mahalle kabadayısı degildir.Hukumetin destegi olmadan bir şey yapamaz.Vermiyceksin destegini kabesi abd olanlara oy.Seninde olucak ucak fabrikaların vs.Sadece akp için demiyorum geçmişte ismet inönü içinde gecerlidir bu.

TSK yıpratmaya calısanların,kıclarının derinliklerinden hiç bir destek olamdan salladıkları yine cıkardıları yerleride patlamaya mahkumdur.Geçmişte bu böyle olmustur gelecekte de.Bu sadece bu konu için degil.Bu haberleri bu sekilde TSK'yı yıpratmaya yönelik zemin hazrılayarak pazarlayan medya karsı bir tutumdur.Bilinçsiz koyun halkımda gelir kahve köşelerinde iki muhabbetin belini kırıp memleket kurtarırlar.

Bunlara ragmen bu zor sarlartlara inat.Gece hava indirmaya yapabilen donamımda teknik kapasitede 2 ülkeden biriyiz digeride abd'dir.Hangi ordu kısın daga asker çıkartıblilcek teknik,tecrube ve donamsal özelligi var ki.TSK basiretsiz basarısız ve teknik anlamda yetersiz olsun.İki kıcı kırıgın işkemdebenden salladıklarına inanıcaksınız cekin gidin bu ülkden yakın topluca nüfüs kagıtlarınızı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

azizsenel55 bunu yazdı:
    -----------------------------
    elevator katılıyorum sana sen diyonya yazılım başka silahlar 2.dünya savaşı orada dönen kirli siyaset hiç bir yerde yok bizim büyüklerimizde saolsun düşünmüyolar snn aselsan ın var roketsan ın tübitağın var var oğlu var birleştir bunlaru uçak üret silah üret ama yok biz başkasından alcaz öle dünyanın 2.büyük f16 filosuna sahip olcaz yazık sadece yazık elimizdeki potansiyeli kullansak karşımızda durcak kimse yok  hep istemişimdir türkiyede uçak fabrikası kurmak inş birileri yerli sermayeyle birileri yapar ...

Gördük Aselsanı Roketsanı  Tubitağı.. G.r Googleye bak..

Yanlıs Hatırlamıyorsam Tubitak olması lazım 2 mühendis milli Kripto 2 Denemesi Yapmak İçin Çanakkaleye gidiyor..Yolda Öldürülüyor..

Yine Mühendislerimiz F-16 Uçaklarının Yazılımını Çözdüler Artık Diğer Ülkelere Bağımsız Olacağız Dedik Onlarda Öldürüldü..

Son Uçak kazası..Çok Önemli ve çığır açacak  Bir deney  Yola çıkan Bizim fizikçiler Bindiği Uçak düştü..KarKutu dediler Oradan nedeni çıkar dediler..Unutuldu gitti..

şİMDİ sEN mÜHENDİSİNİ pROFUNU bİLİM ADAMINI KORUYAMIYOR VE CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAMIYORSAN..HİÇ GEREK YOK HOCAM..DIŞARDAN AL DAHA İİ..

NOT: BANANE YAA NE UĞRASICAM  CANIMDANMI OLAYIM ÇOKTA S.... DER ONDAN SONRA  BİZİM MÜHENDİSLER..

DOSTUM BU ÜLKEYE HİZMET ETMEK İSTEYEN BU ÜLKENİN İYİLİĞİNİ İSTEYEN KİM OLURSA OLSUN DAİMA ÖNÜ KESİLMİŞTİR..SONUÇ YA ÖLÜMLE BİTER YADA YAPMAK İSTEDİĞİ ŞEY ENGELLENİR.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek

patates bunu yazdı:

gebes gebes gülüyorsunda neye güldüğünü bilmiyorsun o yazının tercümesi yok.

kafanı çalıştır zorla birazdaha ıkın yapabileceksin:D:D

nickinin neden patates oldugu belli oluyor simdi..

yazdigin cümleye bi bak ve tercümesini söyle bana,minik patates.

gebes gebes mis :D

yaw tahribati seviyorum valla :D:D

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

Allah aşkında bu havada uçanlara helikopter mi diyorsunuz ? resmen tepemizde teneke uçuyor.

bunların üretimi abd ve israil'de üretiliyor. Dolayısıyla bir arıza verdiği zaman uzmanların gözden geçirmesi gerekiyor.
    Türkiye kendi uçağını üretemediği için neyin ne olduğunu arızayı tam tespit edemiyor malesef.

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

goldfinger bunu yazdı:
    dünyada faal olan iki ordu var biri bizim ki diğeri amerikan ordusu diğerlerinin kiler hangardan pek çıkmadıları için bu tip olaylar hep bizde oluyor benim kafamı kurcalayan bizimkilerin arızalanıp düşmesi amerikalıların kilerin vurularak düşmesi garip bi çelişki var

İsrail'in uçaklarıda mı hangarda ? 

ben onlarıda amerikadan sayayıyorum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Türkiye kendi savaş teknolojisini tamamen kendi üretemedikçe başkalarına muhtaç olmaya devam edecektir.

1988-1989 Yıllarında fabrika stajımı Eskişehir Hava İkmal bakım fabrikasında yapmıştım.İşte oraya yazmışlar ''F4 uçaklarını şukadar Türk Lirasına modernizasyonunu yapıyoruz''.... türü yazılar vardı sağda solda....Abdnin artık çöpe attıkları uçakları, helikopterleri modernize edip kullanıyoruz.Ayrıca o yıllarda bile F4 Fantomların lakabı uçan tabuttu...Modernize edilmiş uçan tabutlar Türkiye semalarında....

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

Çıkarmıyacaksın halkın önünde fırıldak gibi dönen adamı "işte benim liderim bu" diye başa.Halk olmadan halk oldugunu söylemiyecek sana.Oğlunuda göndericek askere paşa paşa,bakanlara göz ardı etmeyecek ortamdan yararlanıp fabrikalar,holdingler acmasına.Talibanının önünde diz çökmiycek,arabın önünde kapanmıyacak secdeye.Adam gibi dim dik durmasını bilecek.İlime fene sansur getirmiyecek.Gerektigi yerde karsı da cıkıcak.dik de duracak.Milli şurun bilincin serefin haysiyetin olmadıgı yerde ulusal bir devletin güçlü bir ordusunden söz edemezsiniz.

Kaldı ki o kıcınızda ki boka bakmadan laf attıgınız f-16 filosu zilyon kere modarnizsyondan gecirilip yazlımları bastan asagı yeniden tekrar tekrar düzenlerek araplasmıs milletimin toplumunun içinde binbir zorlukla varolmaya calısmıstır.Dısarı cıktıgında kıcının dibinde bomba patlamıyorsa,evin baslıp anan bacın tecavüzü ugramıyorsa.Bu koyun halkımın basa getirdikleri sayesin de degil TSk'nın saysesindedir.Dısarda dtp propaganda yapırosa,sözde kürdistan bayrakları acılıp istanbulun göbeginde eylem yapılıyorsa.Bunun suclusu hukumet ve onun araplasmıs politikalarıdır.Keza ordumuz tüm bu yozlasmıs,siktir edilmiş ülke menfaatleri ile hayat bulmus politikalar arasında en iyisini her zaman yerin getirmiştir.

O g3'ler askeri herhangi bir konuda bilgisi olmadan fikir sahibi olan kahve kackınları tarafından bok atılmak için degil.Yüksek rakım zor dag sartlarından tek koyusla kafa göz dagıtıp yaralı düşmanların peşinden zaman harcamamak,tutukluk yapamaması ve her ortamda her türlü sart altından düzenli çalısması içindir.Bunu bilmeyen konusmasın konustukca sıcmasın sıvamasın.TSK mahalle kabadayısı degildir.Hukumetin destegi olmadan bir şey yapamaz.Vermiyceksin destegini kabesi abd olanlara oy.Seninde olucak ucak fabrikaların vs.Sadece akp için demiyorum geçmişte ismet inönü içinde gecerlidir bu.

TSK yıpratmaya calısanların,kıclarının derinliklerinden hiç bir destek olamdan salladıkları yine cıkardıları yerleride patlamaya mahkumdur.Geçmişte bu böyle olmustur gelecekte de.Bu sadece bu konu için degil.Bu haberleri bu sekilde TSK'yı yıpratmaya yönelik zemin hazrılayarak pazarlayan medya karsı bir tutumdur.Bilinçsiz koyun halkımda gelir kahve köşelerinde iki muhabbetin belini kırıp memleket kurtarırlar.

Bunlara ragmen bu zor sarlartlara inat.Gece hava indirmaya yapabilen donamımda teknik kapasitede 2 ülkeden biriyiz digeride abd'dir.Hangi ordu kısın daga asker çıkartıblilcek teknik,tecrube ve donamsal özelligi var ki.TSK basiretsiz basarısız ve teknik anlamda yetersiz olsun.İki kıcı kırıgın işkemdebenden salladıklarına inanıcaksınız cekin gidin bu ülkden yakın topluca nüfüs kagıtlarınızı.

:) kahvedemi öğrendin bunları ?

ağzından düşürmediğin kahve ortamlarındamı?

sana göre o bilmeden bok attığımız f16 ların modernizasyonu kimlere yaptırılıyor ki yazılımı bize ait olsun?

2012 yılına kadar yeniden modernize edilecek ve abd nin !! son teknolojisi kullanılacak..

imzayı atanlar a bari sorsaydın ( Türk savunma bakanı ve abd savunma bakanı)

o g3 leri herkese anlat ama bana anlatma  ..yok mermi sıkışır yok iğne kırılır çabuk şişer hertarafına su girer ...

demekki özel harekat timleri veya bordo lar öldürmek istemiyorlar ki genelde m 16 kullanıyorlar !

çok meraklıysan liderimide söyleyeyim .. osman pamukoğlu.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Kilit noktalar da görev yapan her türlü envanterin ne yazık ki gerizekalı toplumumun iç karısklıgı ve sacma sapan basiretsiz siyasete prim verişinden mütevellelit üretimi ülkemizde yapılmamaktadır.Bunun nedeni TSK'nın degil,hukumetin politikalarıdır.Bu konu da anlasıyormuyuz ?.Anlasıyorsak diretipte "paşalar vatan hainidir" camuruna neden alet oluyorsunuz ?

Kafanız da hiç bir işe yaramaz bir yıgın f-16 ve hiçbir işe yaramaz sacma sapan silahlar oldugunu varsayarak.TSK'nın basiretsiz ve geri kalmış oldugunu ima edip yaptıkları her türlü teknik-tecrübe ve donanımsal ihtiyac gerektiren operasyonları nasıl göz ardı edersiniz ?.Gerilla savası ile düzenli ordu savasını bir tutanlar elbette çıkıp "iki kıcı kırık terörist var onları öldüremiyorlar" diyerek TSK'ya bok atmaya kalkacaktır.Düzenli ordu ile gerilla muharabeleri tarihi incelendigin de görücekler ki verdigmiz kayıplar ve yaptıgımız operasyonların basarısını bu askeri litaretürde ilkler ile doludur.

İşte bu nokta da askeriyeye basiretsiz yahut geri kalmıs imaların da bulunmak bizati art niyettir.F-16 filosu her yılın gelişen teknolojilerine göre tekrar modernizasyondan gecer.Kaldı ki yeri gelir ek parcalar vs dısardan getirilir.Ama bu demek olmuyor ki o uçaklar baskalarının elinde hayır.Alınan türm parcalar mühendisler tarafından gözden geçirlip ucaklara yerleştirilir.Ve o parcaların incelenmeside o günün teknolojik özellikleri aranır.Yani herkes salak,hoop ikinci el parcayı alıyor herkes aptal hooop baska bir ülkenin "tek tusla" devre dısı bırakıcagı yazılımlar kullanıyor.Bir siz akıllısıznız.O yazılımlar da tamamiyle elden geciriliyor.İlk önce sunları bir arastırın.İşte hani alınmısın ya kahve ile ilgili bir sey dedigimde gebes gebes gülmüşün.İşte ister alının ister alınmayın bu dedikleriniz "tek tus" efsanesi kadar sacma ve sokak insanı kavımında memleket meseleleri tartısmasından arta kalanlardır.

Kaldı ki normal er yahut komando ile özeltim,bordo berelilerin askeri konjoktürde yeri farklı görevi ayrıdır.Biri temizleme ve sıcak temasta bulunur.Digeri,sobotaj rehine kurtarma bilgi edinme vs ile ilglilidir.Bu yüzden kullandıkları her türlü donanımda gerceklesirmek zorunda oldukları görevlere göre degişim gösterir.

Sonuc olarak şu nokta da mutabıkız.O da bütün envanterler %100 yerli üretim olsun.Evet keske olsa keske yapabilsek.Bunu da iç politkalarımız belirleyecek yani adres hukumettir.İster ahmet ister mehmet farketmiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

matabık olduğumuz konular var tabi.

Paşalara çamur attığım yada tsk yı yıpratma gibi bir düşüncem yok .

İşini yapmayan paşalar ise herzaman tarihimizde yer aldı ve ülkenin bu duruma düşmesinde büyük bir rol oynadı .

mevcut durumu bir savaş çıkmadan yorumlayamam ama sana 1974 kıbrıs savaşındaki teknoloji yetersizliğini rumların teknolojisinin bizim teknolojiyi dövdüğünü !

bizim uçakların askerlerimizi vurduğunu paraşütçü birlikleriyle karadaki birliklerin geri kalmışlıktan dolayı birbirine mermi yağdırdığını ...

bir uçağımızın neden  kendi gemimizi bombaladığını anlatabilirim.

çokmu geriye gittim ?

92 de bizde olmayan bixi ler pkk da mevcuttu !!

budamı eski?

ozaman geçen yıl ki karakol baskınlarını anlatmamız gerekir  ...

demekki teknolojimiz yetersiz dünyanın en büyük f16 filosunada sahip olsak ..

benim eleştirim daha iyi olma isteğindndir yıpratma amacı taşımaz ..

ayrıca gebeş gebeş gülmedim genç düşüncene tebessümdü o :)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
Toplam Hit: 3024 Toplam Mesaj: 21