folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bu Daha Hiç Bir Şey Zam Yetmezse KDV Artacak !

Bu Daha Hiç Bir Şey Zam Yetmezse KDV Artacak !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

nereye kadar artar bu vergiler çok merak ediyorum :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

aya insan gönderemesekde fiyatlardaki zamlar çoktan yükseldi bile

İts My Life. NOW or NEVER
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Milletvekilleri hazine fazla verdiği gün kendilerine %100 zam yapmayı iyi bildiler. Hatta bu zam yalnızca kendilerine değil hem emeklilere hem de meclisteki hain BDP'lilere yaradı. Ama bugün hazinede açık çıkınca yine halka yüklenmeye başladılar. Milletvekillerine verdikleri zammı geri çekseler hazine fazla bile verir. Ama bizim milletimize müstahak arkadaş. Dediğimi anlamak isteyen zaten anlar, anlamak istemeyene de anlatacak dermanım dahi yok.

Haci hic matematiginiz yokmu? bizim maasimizdan 1 kurus falan eksiltmistir onlara gelen zam.

Milletvekili iyi maas almalı. Neden dersen o adam en kral otomobili almalı, en iyi giyecekleri giymeli, sağa sola hediyeler dağıtmalı yemekler vermeli.

Neden? çünkü seni temsil ediyor, Askari ücret alsa ilk girdiği resotanda para biter amq. Emekliliği de garanti olmalı bana göre.

Fakat de bunlara rağmen yolsuzluk yaparsa bunun bedelini çok ağır ödemeli. Yaptığı şerefsizliğin hesabını vermeleri önemli, maaşları önemli değil. Zaten birçoğu maaşını çekmiyordur bile, parasız adam oraya gelemez zaten

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ulan arkadas oraya secilenler zaten varlikli kisiler. Eger oraya bu memlekete hizmet etmek icin geliyorlarsa hic almamalari veya cuzi birsey almalari bana gore kafi. Oyle ucuk rakamlar ne abicim. Birsuru danisman var. gereksiz demiyorum ama kotuye kullanimin oldugunu dusunuyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Haci hic matematiginiz yokmu? bizim maasimizdan 1 kurus falan eksiltmistir onlara gelen zam.

Milletvekili iyi maas almalı. Neden dersen o adam en kral otomobili almalı, en iyi giyecekleri giymeli, sağa sola hediyeler dağıtmalı yemekler vermeli.

Neden? çünkü seni temsil ediyor, Askari ücret alsa ilk girdiği resotanda para biter amq. Emekliliği de garanti olmalı bana göre.

Fakat de bunlara rağmen yolsuzluk yaparsa bunun bedelini çok ağır ödemeli. Yaptığı şerefsizliğin hesabını vermeleri önemli, maaşları önemli değil. Zaten birçoğu maaşını çekmiyordur bile, parasız adam oraya gelemez zaten

çoğu varlıklı doğru tespit ama istisnalarda var kökten/aileden varlıklı olmayan elemanlar...

tamam vekiller yesin içsinde

devletin memuru/emekliside avrupa ülkelerindeki aynı maaşı alsın

vatandaşta şuan alım gücü yokki birde zam yapıyorlar...

halbuki şu vergileri her vatandaşın ödeyebileceği düzeye getirseler kimse vergi kaçırmaz

bütçede açık flnda olmaz

bu arada onların ben bütçelerine sokayım

memleketin amına koydular...

97-98-99 da vatandaşın durumu daha kıyaktı alım gücü vardı...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam onların ben de farkındayım. Ben bizimle aynı standartlarda yaşasınlar demiyorum. Elbette devleti temsil eden, önemli makam sahibi olan kişilerin maaşlarının yüksek olması gerekir. Ama temsil ettikleri kişiler yoksulluk sınırının da altında yaşıyorsa, kiralarını ve faturalarını ödeyemiyorlarsa, cebinde parası olmadığı için pazar alışverişine bile çıkamıyorsa, bu işte bir terslik var arkadaş. Sanki az alıyorlarmış gibi zam yaptılar. Hadi halen görevde olanları anlarım da, emeklilere ne oluyor, ben onu da anlamış değilim. Herkes aynı şeyi savunur olmuş, yok onlar milletvekili, yok onlar devleti temsil ediyor, yok onların çok para alması lazım falan filan. Geçin kardeşim bunları. Sanki az alıyorlardı da %100 zam yaptılar. Madem çekmiyorlar, neden zam yaptılar? Kimse yemiyor artık bunları. Siz ne düşünürsünüz karışamam elbette. Ama benim düşüncem budur.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Zenginden almadigini fakirden al.....

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

dini kitaplarda kdv yüzde bir oldu.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

sayin basbakanimiz su oglunun kurdugu sirketin vergisini alsa ya ?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

noluyo lan ekonomi baya iyi gidiyodu hani?

şu eski ekonomi konularında bol keseden konuşanları bir bir tespit edip konuya davet edesim var.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 2453 Toplam Mesaj: 27