folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Memleket Boşuna Geri Kalmadı Arkadaş.

Bu Memleket Boşuna Geri Kalmadı Arkadaş.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Donmus dolaşmiş bazıları yine bu gün bizi yönetenlere bağlamış valla helal sana be bravo tebrik ediyorum seni yani kelime bulamiyorum

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

ben onceden hep insanlarin sucu oldugunu dusunurdum bu geri kalmisligin sonradan farkettim ki suanda nasil bisey yapamiyorsam gecmisteki insanlarda bisey yapamiyordu en fazla- en etkili kamoyu olusturmaya calisabilirim

o donem tabii memlekette sirkette yok gibi bisey sanirim sorun biraz daha siyasi olabilir...

simdi ali agaoglunun bir karesini izledim baslikta 3 milyon verdim komsulari gonderdim diye yaziyor bu sadece ali agaoglu icin degil genel bir tasralik var bizim zenginlerimizde kafalarinin ici rick ross un klipleri gibi sanirim,

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

Donmus dolaşmiş bazıları yine bu gün bizi yönetenlere bağlamış valla helal sana be bravo tebrik ediyorum seni yani kelime bulamiyorum

Hocam :) İşin ucu her halükarda yönetime bağlanır. Çünkü bu söylenenleri gerçekleştirebilmek için devlet desteği şarttır (En basit örneği PARDUS işletim sistemi). Şayet bunu AKP olduğu için söylüyorsan meselenin partiyle alakası yok. Şuan başta kim olsaydı yine ona bağlanacaktı. Sonuç olarak "ülkeyi yöneten" cümle öbeğini bir araştırmanı tavsiye ederim.

Şuan ki yönetimin ben hala "Ne istedinizde vermedik" cümlesini açmalarını, ne istediklerini ve karşılığında ne verdiklerini açıklamalarını beklemekteyim. Belki onlara verilen vatanını seven insanlara verilseydi şurada konuşulan herşey yapılabilirdi.

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

mevzuu gayet net ve sorumlu bu yönetimdir. 

2000lerde partiyi kurmadan evvel, tüm bilgili ve diplomatik insanları çekebilmek için "özgürlük, eşitlik, ekonomi" bilmem ne diye vaad verip, parti kurulduktan 5-6 yıl sonra bu söylemlerden vazgeçen kim ola ki? R.T.E ve AKP. 

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Uçak fabrikalarıyla ilgili hep kayseriden bahsedilir. Ama çok daha ilginç olanınıa ve gündeme nerdeyse hiç gelmeyenine rastladım geçenlerde.

İyice bir okuyun çok yönlü bir adamın neler yaptığını...

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nuri_Demira%C4%9F

https://eksisozluk.com/nuri-demirag--240293

10.yıl marşında söylenen demir ağları kuran bu sebeple Atatürk tarafından sevilen ve soyismi verilen Demirağ olan güzel insan. Uçak fabrikası kurup Kayserideki fabrika gibi yabancı lisansa gerek duymadan uçak üreten ve ihraç eden, elde ettiği gelirle uçaklarına pilot yetiştirmek için okul açan, boğaziçi köprüsünü tasarlattırıp projelendiren, girişimci. Siyasi engellerle karşılaşınca siyasete giren ve ilk muhalfet partisini kuran çok partili döneme geçişi zorlayan ama siyasette başarı olamayan insandır kendisi. Çünkü kalkınmayı hedeflemiş milli kalkınma konusunda ders olarak okutulacak işler yapmış olması önemsenmemiştir.

kuytul tarafından 28/Mar/17 09:31 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

bu ülkenin geri kalmasının tek nedeni marshall yardımlarından para veya yardım malzemesi alabilmek için kendi üretimlerini kapatanlardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yazdıklarımı yanlış yorumladınız, belli ki kendimi tam ifade edemedim. Ben dış mihrak vs suçlamıyorum. Ben bizim milletin kendi içinde ayırım yapmadan uzaklaştırmadan çalışmamız gerektiğini söylüyorum. 

"Sağcılar, solcular lütfen birbirimizi yemeyelim ülkemiz için, milletimiz için çalışıp birşeyler katmaya çalışalım. "

"Bu ülkenin sağcısıda solcusuda vatanseverdir.

Biz bize yeteriz. Kİmseye ihtiyacımız yoktur. Bu vatanın insanlarını yaftalayarak çalışmadan üretmeden uzaklaştırdılar. Bilgisayar icat edilirken biz sağ-sol , alevi-sünni diyorduk. Yazılım gelişirken biz kamuya başörtüsü girsin mi girmesin mi diye münakaşa ediyorduk.  Ben bunu söylüyorum. 

Biz bir milletiz ve vatanımız için herşeyi kenara bırakıp çalışmalıyız. Derdimde anlatmak istediğimde bu. DIş mihrak, düşman vs. bizden boşluk bulabilirse aramıza sızar bulamazsa sızamaz. Biz toplum olarak kenetlenip o boşluğu bırakmayalım. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Bunu paylaşmak bugüneymiş.

Ben istenilse yapılır diyorum. Ama sorun istenmiyor

https://youtu.be/__yTofXY-Kg

Adam dediklerinde haklı. Amma velakin asıl soru şu. Forumarda kahvelerde kafeteryalarda parklarda misafirlikte ülke konuları konuşulup ülkeler kurtarılıyor ama gerçekten nasıl kurtarılacak? Nasıl olacak? Lafla peynir gemisi hareket etmiyor. Ne yapcas? Kafamda deli sorular. Birey olarak harekete kimse geçmiyor. Vatan millet sakarya duygusu eskide kaldı. Ben mümkün olduğunca elektrik, su, kağıt, metal - demir vs bir çok konuda tasarruf oluşturup ülkeme yararlı olmaya çalışıyorum. Amann cok yazdım gene.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Adam dediklerinde haklı. Amma velakin asıl soru şu. Forumarda kahvelerde kafeteryalarda parklarda misafirlikte ülke konuları konuşulup ülkeler kurtarılıyor ama gerçekten nasıl kurtarılacak? Nasıl olacak? Lafla peynir gemisi hareket etmiyor. Ne yapcas? Kafamda deli sorular. Birey olarak harekete kimse geçmiyor. Vatan millet sakarya duygusu eskide kaldı. Ben mümkün olduğunca elektrik, su, kağıt, metal - demir vs bir çok konuda tasarruf oluşturup ülkeme yararlı olmaya çalışıyorum. Amann cok yazdım gene.

Çok güvendiğin adam varsa toplasın 100k imza olsun aday :)

,Ha birşey daha söyleyim geri kalmışlık derken tamamen gerçeği yazıyorum isterseniz hani araştırırda görürsünüz

manisanın ilçelerinden birindeyim küçük bir ilçe aslında manisanın ilçeleri büyük olduğu için o küçük kalıyo :) neyse benim hatırladığım kadarıyla bu ilçe 

2 dönem dyp 2 dönem chp gördü (belediye) 2 dönem chp ilçeye tek çivi çakmadı şuan mhp geldi 2-3 senedir mhp var yapılanları söyleyim
    3 atıl durumdaki park yenilendi
    komple ilçe baştan asfaltlandı;
    kaldırımların hepsi mermer yapıldı ışıklandırma takıldı
    3 tane potanik bahçe yapıldı
    YEni belediye binası yapıldı (çoğu ilde böyle bina yok)
    yeni terminal, gençlik merkezi
    Kapalı pazaryeri otopark
    inşaatları devam ediyor

Geçen dönem chp deki olanların söylemlerini söylüyorum ben siyasi rengimi belli etmem bi alevi çak geç izle adam ne diyo Park la felan uğraşılırmı?, e bu asfaltı attılar yazın sıcak olur erir o asfalt, kaldırım mermer kışın kar yağınca kayar (lan zaten 10 yılda bir anca kar yağıyo )

Bir iş yapmıyorsan yapanı eleştirme yapacaksan kendin yap yapmıyorsan susss

DJ_Alper tarafından 28/Mar/17 14:36 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

yabancıların ted konuşmalarının yanında emin çapanınki inanılmaz derecede amatör kalmış

tıpkı vernher von braunun v-2sinin yanında kirkorun füzeleri gibi