folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Bu Nasıl Bir Dolandırıcılıktır ?

Bu Nasıl Bir Dolandırıcılıktır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bugün başıma gelen bir olayı sizlerle anlatmak istedim müridler. 

Telefonuma bir mesaj geldi, "Songün ! Kredi kartı harcamalarınızdan kazandığınız parapuanlar 200 TL'ye ulaştı hemen 08503339584 arayın puanlarınızı ücretsiz aktifleştirelim" diye.

Bende olayı anladığımdan dolayı biraz gırgır olsun diye kredi kartımın numaralarını değiştirip aradım konuştum adamlarla. 

Neyse daha sonra bilgileri vs. aldılar. Birkaç deneme ile kredi kartı numarasını bu hata verdi falan diye diye diye, deneme yamulma ile başka bir kart ile bilgileri tutturdular.

Sadece güvenlik kodunu tutturamadılar bende biraz salak ayağına yatarak adama kart türünüz visa mı master card mı sorusuna bile yok onlardan değil garanti bankası diye devamlı ısrar ettim.

Adam oflayıp puflamaya başladı, biraz daha sinirlendirsem ana bacı küfür edecekti herhalde.

Neyse sorum şu, bu adamlar bu kredi kartı bilgilerini aldıklarında parayı nasıl temin edebiliyorlar. Sonuçta kartın çekildiği pos cihazları falan belli değil mi.

Ya da hiç cezası falan yokmu bu adamlara, arkadan bir yığın telefon görüşmesi sesi geliyordu. Bildiğin çağrı merkezi kurmuş la adamlar vızır vızır sağıyolar milleti ?

Herşey ortada da parayı nasıl nakite çevirebiliyorlar onu merak ediyorum, varmı içinizde bilen biri ?

Yada daha önce başına böyle bir olay gelmiş biri ?

(Mesaj da 05437823088 numarasından geldi bu arada)

Konu gizli değil, malum belki birisi numarayı ayatıp konuyu okurda dolandırıcı olduklarını anlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

benim de 3 yıl önce gelmişti başıma bu olay. tam 3 yıldır bunlar elini kolunu sallaya sallaya dolandırıcılık yapıyo demek ki. 

aynen o çağrı merkezi olayı gerçek sanırım arkadan ses vermiyolar dikkat etmiştim bildiğin santral kurmuş adamlar..

kredi kartı bilgilerini ve senin bilgilerini detayıyla öğrenip "şifremi unuttum" olayı yapıyor olabilirler mi ?

DadasAdam tarafından 20/Ara/13 16:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

belkide dolandırıcı değildirler babalarının hayrına bağışlıyorlardır parayı :F 

sanal kart açıp arasana bir daha :D 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Polise şikayet ettim online olarak ama pek bir cacık çıkacağını sanmıyorum.

Abi adamlar vızır vızır arkadan çağrı merkezi gibi telefonda görüşenlerin sesi geliyo.

Onu bunu geçtim, 0850'li numarayı nasıl alıyo bu adamlar.

Çağrı merkezi kurmuşlar, konuşmalarından da maraba tayfası olduğu çok bariz belli oluyo.

Acaba başka birşey için mi kredi kartı bilgilerini istiyorlar, para çekmek için değil de ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu adamlar Türkcell ile ortak çalışıyor.Donanımhaberin mobil operatörler kategorisine bakarsan bu tip olaylar çok fazla.Senin hattına 200 liralık kontör atıyorlar ama kartından her ay belli bir miktar para araklıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Bu adamlar Türkcell ile ortak çalışıyor.Donanımhaberin mobil operatörler kategorisine bakarsan bu tip olaylar çok fazla.Senin hattına 200 liralık kontör atıyorlar ama kartından her ay belli bir miktar para araklıyorlar.

aynen bu olay, konpara olayı da bunun aynısı heralde. aylık oto paket yapıyo parasını da çekiyo gibi düşün. babam onaylatmış, dedim bunlar hikaye, para çekiyolar karttan, sonra konparanın sitesine girip iptal edin cayma hakkımızı kullanıyoruz dedim, aradılar iptal ettik diye, sonra da ilk taksidi geri yatırdılar. yasal dolandırıcılık işte

test 1 2
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=yetpMYK4TsA

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalimcocuq
    Zalimcocuq's avatar
    Erkek

bu tür olaylar çok amk bana 3-4 kez o tarz mesaj geldi üstelik kredi kartım olmadığı halde :D atıyolar oltayı sabırla düşecek balığı bekliyo ipneler

Ayrıa nedense devlet hiçbişey yapmıyo geçtiğimiz yaz gazeteye çıktı iç anadoluda bi köyde tüm köy bu şekil telefon dolandırıcılığı yapıyomuş amk muhtar bile neredeyse. Adamlar gayet rahat röportaj filanda vermişlerdi ama gel gör ki kimsenin sikinde değil.

http://tahribat.com/Forum-Djarum-Geldi-191190/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

daha bır kac gun oldu...

ıyı gunler turkcell super onlıne servısınden arıyorum..

gecıken borcunuz var dılersenız hemen sımdı kredı kartı ıle odeme yapabılırsınız  dıyor.

ustune durmadım basım kalabalık dı ama uc kagıt olduguna adım gıbı emınım  super onlıne borcum var ama hattımı kapatır pesıme tahsıldar takmaz her halde.. :D

cezası yoktur cunku kendı elınle ayagınla dusuyosun tuzaga 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Klasik-Bir-Yontemle-Dolandirilma-185977/

bizim başımıza geldi. ben o parayı geri aldım, izlediğim prosedürü müsait olduğum bi ara yazarım foruma, insanlar bilgilensin.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

google a digitürk yazın 1. linke tıklayın adamlar google a reklam verip dolandırıcılık yapıyolar

GUS tarafından 20/Ara/13 19:44 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 15454 Toplam Mesaj: 15