folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Ne Biçim Kargo Ya "Ptt"

Bu Ne Biçim Kargo Ya "Ptt"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thanatosus
    thanatosus's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

ptt kargo normaldir hoca

kargon 7/24 taşınmıyor saat 17 den sonra mesai bitince kargon hareket etmez :) devlet olunca böyle

yurtiçi dün farklı illere gönderdiğim ve gelen 2 kargonun şub.elerini karıştırdı :) olunca oluyor

Yanlış bilgi veriyorsun,kargolar 17.30'a kadar şubelerde toplanır,daha sonra şubelerden Posta İşleme Merkezlerine gönderilir.Buralarda ayrım yapıldıktan sonra gideceği yerlere yönlendirilir.24 saat bu işlem devam eder,bayramı seyranı yoktur.Çalışanlar içinde bir grup PİM'lerde geceleri kargoları kamyona yükler,kamyon ne zaman gelirse onları içeri taşırlar.Bütün Türkiye'de böyledir.

Örneğin bugün verdiğin kargo mesai saati bitimine kadar biriktirilip akşamına hemen gideceği yere hareket etmeye başlar.

Sonuçta binlerce kargo geliyor PTT'ye,çalışan sayısı yetmiyor,firmalara devredildi zaten işin çoğu onlarla yürütülmeye çalışılıyor.

Arada sorun oluyor her kargo firması gibi,şikayet edebileceğiniz birsürü merci var,sonuçsuz kalmaz burası devlet dairesi çünkü adamın fitil fitil burnundan getirirler.

Ben Van'dayken İstanbul kargomun çok defa 1 günde geldiğini bilirim hatta dağıtıcılar cep telefonlarından beni bulamayıp ararlardı kargonuz var diye.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

iyi çalışmıyorlar, istanbuldan ankaraya 12 günde gitmişti bir posta.

oysaki çalışan dümbük 1 haftaya gider demişti.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

o bişeymi benim aps ankaradan eskişehire 6 günde gitti :D

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskarpin
    iskarpin's avatar
    Erkek

2 sene önce Kayseri'den İstanbul'a 4 günde gelmişti 3 kutu. Ama göndermeden evvel tedirgin etmişlerdi valla. Adama sordum abi ne zaman ulaşır kargo diye, verdiği cevaba bakın: "Dört gün, beş gün.. Ne bileyim inşallah geçer yani eline.."  :) Ama işin ilginci 3 kutu da birer gün arayla geldi.

ne sevmektir ne sevilmek, en güzeli şırıl şırıl işemek..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

thanatosus bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

ptt kargo normaldir hoca

kargon 7/24 taşınmıyor saat 17 den sonra mesai bitince kargon hareket etmez :) devlet olunca böyle

yurtiçi dün farklı illere gönderdiğim ve gelen 2 kargonun şub.elerini karıştırdı :) olunca oluyor

Yanlış bilgi veriyorsun,kargolar 17.30'a kadar şubelerde toplanır,daha sonra şubelerden Posta İşleme Merkezlerine gönderilir.Buralarda ayrım yapıldıktan sonra gideceği yerlere yönlendirilir.24 saat bu işlem devam eder,bayramı seyranı yoktur.Çalışanlar içinde bir grup PİM'lerde geceleri kargoları kamyona yükler,kamyon ne zaman gelirse onları içeri taşırlar.Bütün Türkiye'de böyledir.

Örneğin bugün verdiğin kargo mesai saati bitimine kadar biriktirilip akşamına hemen gideceği yere hareket etmeye başlar.

Sonuçta binlerce kargo geliyor PTT'ye,çalışan sayısı yetmiyor,firmalara devredildi zaten işin çoğu onlarla yürütülmeye çalışılıyor.

Arada sorun oluyor her kargo firması gibi,şikayet edebileceğiniz birsürü merci var,sonuçsuz kalmaz burası devlet dairesi çünkü adamın fitil fitil burnundan getirirler.

Ben Van'dayken İstanbul kargomun çok defa 1 günde geldiğini bilirim hatta dağıtıcılar cep telefonlarından beni bulamayıp ararlardı kargonuz var diye.

hoca kargolarımın hiç biri 17 den sonra yerinden oynamadı ben gördüğümü söylerim mıçımdan uydurmam

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thanatosus
    thanatosus's avatar
    Erkek

Sen sistemden bakıyorsun değil mi Alper,ptt.gov.tr'den? Kargo teslim alındığında hemen bilgisayara giriliyor sonra PİM'de sisteme girilir çıkış anında birde nereye gidecekse orada sisteme girilir kamyondan indirildiğinde,en son dağıtıcılara cihet ayrımı yapılmadan sisteme girilir "dağıtıma çıktı" diye.

Ben daha geçen gün kargo yolladım Eskişehir-İstanbul arası öğleden sonra 16 gibi verdim ertesi gün 15'te alıcısına teslim edilmişti :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nolanded bunu yazdı:

hocam bu ptt kargo çok sorunlu, benim paketi de alakası olmayan bir adama teslim etmişler

yapacağın şudur

ptt kargo ankaraya merkeze şikayet maili yazacaksın müdürlüğe, kargo numarasını da belirt, daha sonra sorun yaşadığın şubeye güzel bir ayar çekiyorlar...

yok hocam aradım şikayete normal diyo kadın deli etti beni 1 haftada teslim ettiler 400 km ye Allah dan adam aradı teslim aldım diye internette hala teslim edilmedi gözüküyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

ptt kargo normaldir hoca

yok hocam 2-3 gün bir yerde bekledi sonra baktım gece 22 de torbaya eklendi yazıyor :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

Dark_Elf bunu yazdı:

Diğer kargolar varken neden PTT?

diğer kargolar köye kadar teslimat yapmıyorlar. belki köye teslim edilecek.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gharzvog bunu yazdı:

Dark_Elf bunu yazdı:

Diğer kargolar varken neden PTT?

diğer kargolar köye kadar teslimat yapmıyorlar. belki köye teslim edilecek.

ödemeli sistemi var

Toplam Hit: 2850 Toplam Mesaj: 21