folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Şekilde Hastalık Geçmez Mi?

Bu Şekilde Hastalık Geçmez Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocalar bizim bir abi şunu anlattı o askerdeyken hoşaf yaparlarmış hoşafı koyarlarmış büyük bir kazana her gelen bardağını daldırıp içermiş.Diyor ben başlarda iğrendim içmedim ama ondan sonra bende mecbur aynen içmeye başladım diye.

Şimdi biliyorsunuz aids vücut sıvılarıyla geçiyor.Böyle bir ortamda aids,hepatit falan bulaşmaz mı birbirlerine askerlerin?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Yahu daha neler neler var memleketimizde. Aynı tastan kaptan yemek yemek su içmek ve çok şey. Artık görüşler görecelidir. Ortamı bozmamak ya da prensip edinip hep uzak kalmak.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Eskiden mi? yoksa yeni mi?

Benim askerlik dönemimde yemekleri özel şirket çalışanları yapıyor, onlar dağıtıyordu. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Hocalar bizim bir abi şunu anlattı o askerdeyken hoşaf yaparlarmış hoşafı koyarlarmış büyük bir kazana her gelen bardağını daldırıp içermiş.Diyor ben başlarda iğrendim içmedim ama ondan sonra bende mecbur aynen içmeye başladım diye.

Şimdi biliyorsunuz aids vücut sıvılarıyla geçiyor.Böyle bir ortamda aids,hepatit falan bulaşmaz mı birbirlerine askerlerin?

senin abin papua yeni ginede 1927 de askerlik yapmış anlaşılan...

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

AIDS; kan yolu ile bulaşan bir hastalıktır. Hapşurmayla, başkalarının havlusunu, bardağını, kaşığını kullanmakla veya öpüşmekle bulaşmaz. Cinsellikte bile riski, kanama oluşabileceği için tehlikelidir. Yani vücut sıvıları diyerek genellememelisin.

NaZi_ tarafından 02/Eyl/14 10:28 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Yahu daha neler neler var memleketimizde. Aynı tastan kaptan yemek yemek su içmek ve çok şey. Artık görüşler görecelidir. Ortamı bozmamak ya da prensip edinip hep uzak kalmak.

Agzimiza sekerli bisey degsin diye bir adet misbonun 18 kisilik tim tarafindan yalandigini daha dun gibi hatirliyorum.

Ve copluk icindeki mandalina kabugunu bolusup yedigimizide ayrintilara takilmamak lazim zorda kalindimi herkes birbirinin agzinin icindekini yer.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

senin abin papua yeni ginede 1927 de askerlik yapmış anlaşılan...

adam 35-40 yaşlarında falan çok yaşlı değil.Ayrıca şuan bile türkiyede bazı bölgelerde böyle koşullar olduğuna inanıyorum.

Herkes izmirde,istanbulda yapmıyor askerliğini.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    NaZi_ bunu yazdı

AIDS; kan yolu ile bulaşan bir hastalıktır. Hapşurmayla, başkalarının havlusunu, bardağını, kaşığını kullanmakla veya öpüşmekle bulaşmaz. Cinsellikte bile riski, kanama oluşabileceği için tehlikelidir. Yani vücut sıvıları diyerek genellememelisin.

aynen..

ama hepattin c olanı bulaşmaz ama b bulaşır.

fakat aids olanın ağzında kanayn bir yara duadında açık bir uçuk varsa işte o zaman ayvayı yediğinin resmidir.

çünkü kan teması olmuş oluyor.

mesela aidsli birinin biryerinin kanaması birşey değildir. ama senin açık yaranna kulağına gözüne denk geldiğinde bulşama riski büyük oranda artar. ilk bir test yaparlar negatif te çıksa bir süre sonra tekrar yaptırırsın. 2. de birşey yoksa yırtmışsın demektir. pozitifse ...

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

aynen..

fakat aids olanın ağzında kanayn bir yara duadında açık bir uçuk varsa işte o zaman ayvayı yediğinin resmidir.

mesela aidsli birinin biryerinin kanaması birşey değildir. ama senin açık yaranna kulağına gözüne denk geldiğinde bulşama riski büyük oranda artar. ilk bir test yaparlar negatif te çıksa bir süre sonra tekrar yaptırırsın. 2. de birşey yoksa yırtmışsın demektir. pozitifse ...

Yine hiç bilmediğin konuda yorum yapmışsın.

http://www.hepatit.org/hepatitC.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_C#Shared_personal_items

Oku bakayım ne diyor.

Bir konuyu bilmiyorsan bile kendini mutlaka o konuya yorum yazmaya mecbur hissetme futu.İnsanları yanlış yönlendirme.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

aynen..

Yine hiç bilmediğin konuda yorum yapmışsın.

http://www.hepatit.org/hepatitC.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_C#Shared_personal_items

Oku bakayım ne diyor.

Bir konuyu bilmiyorsan bile kendini mutlaka o konuya yorum yazmaya mecbur hissetme futu.İnsanları yanlış yönlendirme.

en çok üzüldüğümde bana sataşırken bilmiyorsun diye sizin bilmiyor olmanız bana verdiğin liki sen okumadan bana atmışsın:

neyse bilmemem değil öğrenmemek ayıp

bizim komşumuz hepatit c idi aynı evde çoluk çocuk yaşadılar. hiçbirine geçmedi risk faktörü var ama geçer denemez. aynı risk aids için var

"

Hepatit C Nasıl Bulaşır? Hepatit C’nin bulaşma yollarının başında “kan yolu ile” bulaşma gelir. Bu nedenle özellikle sürekli kan nakline ihtiyaç duyan hemofili ve diyaliz hastaları ile uyuşturucu bağımlıları, tarama yapılmamış kan alıcıları ve gayri meşru cinsel ilişkiye girenler risk altındadır.

Hepatit C hastaları, bu virüsü başkalarına da bulaştırmamak için, kan nakli, iğne, şırınga, diş fırçası, traş bıçağı, tırnak makası gibi aletlerin kullanımı vb. ile ilgili dikkatli olmalıdır ve bu aletleri ortak kullanmamalıdır. Ciltteki kesik ve yaralanmalara karşı dikkatli olmalıdır."

Hepatit C Cinsel Yol İle Bulaşır mı?
    Evet, fakat cinsel yol ile HCV'nin bulaşma riskinin düşük olduğu belirtilmektedir. Risk çoklu cinsel eş varlığı, cinsel yolla bulaşan başka bir hastalığın olması veya HIV taşıyıcılığının olması durumunda artmaktadır.

HCV Hangi Yollar İle Bulaşmaz?
    HCV aynı kaptan yemek yemekle, ortak gıda veya su tüketilmesi, emzirme ile, sarılmak, öpüşmek, tokalaşmak, öksürmek, aksırmak, aynı tuvaleti kullanmak, havuza girmek, oyuncak ile oynamak, aynı araçta seyahat etmek vb yollar ile bulaşmaz.

bunu oku

http://www.florence.com.tr/hepatit/hepatit-c.html

http://tr.mydearbody.com/hastaliklar/hepatit-c.html

http://www.hepatitler.com/hepatit-c.html

futurist tarafından 02/Eyl/14 11:30 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Git google translateden falan çevir anlarsın ne yazdığını.Vikipediden alıntı.

"Sigara sağlığa zararlı diyorlar ama ben 10 senedir sigara içiyorum bişey olmadı hee" diyen adamların verdiği gibi örnek vermişin.

Shared personal items

Personal-care items such as razors, toothbrushes, and manicuring or pedicuring equipment can be contaminated with blood. Sharing such items can potentially lead to exposure to HCV.[58][59] Appropriate caution should be taken regarding any medical condition that results in bleeding, such as cuts and sores.[59] HCV is not spread through casual contact, such as hugging, kissing, or sharing eating or cooking utensils.[59] Neither is it transmitted through food or water.[60]

Toplam Hit: 1895 Toplam Mesaj: 20