folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Ses Neden Cıkıyor ... ??

Bu Ses Neden Cıkıyor ... ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

http://www.zshare.net/download/15897564588dc6bd/

beyler eskiden sadece bilgisayar acılırken 1-2 dakika cıkıyordu simdi 2 dakkada bir cıkmaya basladı bazen hiç kesilmior cok sinir bozucu neden oluyor bu amk ??

(:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

.amr seklinde olduğu için actıında dinlettirmiyordu mp3 e cevirdim

http://www.zshare.net/audio/1589777559ef90ae/

kimse yokmu la xD

(:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sesi indirmedim ama hdd kafa atmış olabilir , fan kirlenmiş olabilir.kasa içi hapörlörden olabilir.

3 farklı seçenek var hepsini kontrol et.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gunduz
    Gunduz's avatar
    Erkek
    siren sesi gibi :) kasayı acıp tam olarak nereden geldigine bakmayi dene.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

bilgisayarı al.çıkar balkona fln bi açık havaya.

aç kaputu.

sonra saç kurutma makinası.yada elktrikli süpürgenin hava çıkışına hortumu takabilirsen daha iyi.yada bez al.yap bişy.

toz kalmasın üfür hepsini.(özellikle fanı) sil güzelce kurula(tabi benim gibi ıslak bezle silersen :))

tek dikkat etçeğin işlmcinin sağında solunda bişey kalmasın.sonra işlemciye toz kazarsa bi sıcak havada kısa devr yaptırır

----------------------

bide bişey sorcam restart atsanda ses kesilmiyo.restarttan sonra devam mı ediyo.normal bilgisayarı kapat seçeneğinden kapatınca ve tekrar açınca mı düzeliyo. 

Ayrıca çok şekersin :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

2 senedir sadece bilgisayarı actıımda 1 dakika caldıktan sonra kapanıyordu bidaha gelmiyordu..

restart atınca veya kapatıp bidaha acınca ses kesiliyor.. kısın pc souk olduğu zaman ısınana kadar calıyordu simdide cok ısınana kadar calıyor cok ısınınca bidaha calıyor anlamadım araba gibi amk :D

2 hafta önce tekstillerde kullanılan kompresörle temizledim toz felan kalmadı 

hacı sesin nerden geldiğine bakınca =) kasada bitane hoporlor var kücük bişey ondan geliyor , yani tüm sesler ondan geliyor -- he bide kasayı yan yatırınca ses düzeliyor gibi :/ işlemci fanıyla soutucuyu tutan plastik seyin 1 bacaı kırık ondan olabilirmi ?

(:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    kerim bunu yazdı:
    -----------------------------

işlemci fanıyla soutucuyu tutan plastik seyin 1 bacaı kırık ondan olabilirmi ?

Bu yüzden olacağını pek zannetmem Kardeş bu şey bendede oluyordu nedenini bir türlü anlamadım bende daha nazik çalıyordu açılışta ama sonradan düzeldi bende anlamadım :s 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

kasayı yan tutuncada gitmiyor fitil olcam HDD kısmından geliyor ses nabcam ??

editcan : HDD kısmının yanında pc nin içindeki kücük hoporlor var ordan geliyormus :|

(:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

o zaman bu ses yapışkan tuşlara basınca çıkan o abidik ses.

klavyede basılı tuş fln varsa bilmiyom.klavyeyi çıkarıp dene dicem.ama öyle olsa iki dakka çalıp susma olayı olmaz.

istersen bi yapışkan tuş ayarlarıyla fln oyna.erişilebilirlik seçeneklerinden kurcala belki bişey bulursun.süzm tuşları fln.bilmiyom artık bende hiç öyle bi sorun olmadı daha sadece mantık yürütüyom

Ayrıca çok şekersin :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek
    sanırım buldum işlemcinin fanı dönmüyor yağladım hala dönmiyor elimle az gaz verince dönüyor ve pc susuyor :|  neden öyle olmus o fan ?? :S

(:
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DataDiver
    DataDiver's avatar
    Erkek

kerim bunu yazdı:
    sanırım buldum işlemcinin fanı dönmüyor yağladım hala dönmiyor elimle az gaz verince dönüyor ve pc susuyor :|  neden öyle olmus o fan ?? :S

anakartta cpu_fan yazan soketten çek fanın soketini , sys_fan yazana tak o şekilde bak bi fan direk çalışıyosa fanda bi arıza yoktur ama fan motorunun sargılarından bitanesi fln yandıysa o yüzdende başta çalışmıyo elle yardım edince devam ediyo olabilr.

işin garibi fanın dönüp dönmedeğini anlayan bi anakartın var ona nasıl arıza sesi verdi :S cpu sıcaklığından dolayı ötse sen fan dönünce ses kesildi diosun :S garip...

Toplam Hit: 3275 Toplam Mesaj: 13