folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Sistemi Önerir Misiniz?

Bu Sistemi Önerir Misiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

Merhaba

Oyun oynanmayacak, çeşitli web programları çalıştırıyorum. Aşağıdaki sistemi önerir misiniz_? veya değişiklik yapar mısınız?

ANAKART  --    ASROCK Z77 PRO3 - 250TL.
    İŞLEMCİ--      INTEL Core i7-3770 SR0PK, 3.40GHz, 8MB L3 - 675TL. 
    BELLEK --         CORSAIR VENGEANCE DDR3-1600Mhz CL9 8GB (2x4GB) - 110TL.
    EKRAN KARTI -- SAPPHIRE HD6670, PCI-E16 2.1, 1GB/128bit DDR3, HDMI, D-SUB, DVI-D - 150TL.
    HARDDİSK --    Seagate Barracuda 1TBB 32MB 7200rpm SATA 6.0Gb/s - 240TL.
    KASA  ---      3R SYSTEM R460-HPC-500-H12S HP 500W - 185TL.

Toplam : 1610 TL

fiyatlar; İnventus Bilgisayar

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RunAway
    RunAway's avatar
    Erkek

Hocam kasamı kaldı bu devirde. Al bi ultrabook keyfini yaşa.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

aynen ultrabook al bir tane.hem ssd var hızlı hem de 1.0-1.4 kg civari hem fan ısınma sorunu yok bunlardan saglam makineler.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np530u3b-a01tr-np530u3b-core-i5-2467m-16ghz-4gbddr3-500gb-+16-gb-ssd-133-intel-3000-bt-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=59389

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

128 bit ekran kartı mı alacaksın ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

NaZi_ bunu yazdı:
    -----------------------------

Oyun oynamayacağım için yeterli olacağını düşünüyorum, ama öneriniz var ise belirtin.

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

osmansan bunu yazdı:

NaZi_ bunu yazdı:

Oyun oynamayacağım için yeterli olacağını düşünüyorum, ama öneriniz var ise belirtin.

Oyun oynamayacaksan veya ağır bir grafik programı kullanmayacaksan i7 işlemciye neden o kadar para veriyorsun ?

Aldığın 250 TL'lik anakartın onboard ekran kartı bile yeter öyleyse sana.

Ayrıca 8 GB ön belleği ne yapacaksın ?

Milyarlarca komut içeren programlarla veya oyunlarla ilgin yoksa çok gereksiz donanım malzemeleri.

Sadece internette takılacağım dersen i3 işlemcili, max 4 gb ön bellekli, 500 veya 1 gb HDD li, onboard ekran, ses ve ethernet destekli bir anakart ile bunu sağlayabilirsin.

Monitöründen klavye mauseuna kadar takım toplasan cebinden max 1000, 1100 tl çıkar.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

Ps,flaş,dreamwr, onlarca web sayfası aynı anda çalışacak, bu şekilde çalışıyorum

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

i3 , i5 ve i7 islemcili bilgisayarlari goruyoruz , hangisi daha iyi diye sorsak tabi i7 dir ama aralarindaki farklari gidip extra magazalarda fark odeyip daha iyisi olsun diye alanlar bakimindan sormak istiyorum , i7 ile ne yapabiliriz de i5 ile yapamayiz , i5 ile ne yapabiliriz de i3 ile yapamayiz ? yani aralarindaki siz profesyonel bilgisayar kullanicilari acisindan farklari nelerdir ? Diger sorum da siradan kullanicilar icin i3 ile i7 arasinda ne fark olabilir ? Gozle gorulur bir fark varmi ?

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:

aynen ultrabook al bir tane.hem ssd var hızlı hem de 1.0-1.4 kg civari hem fan ısınma sorunu yok bunlardan saglam makineler.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np530u3b-a01tr-np530u3b-core-i5-2467m-16ghz-4gbddr3-500gb-+16-gb-ssd-133-intel-3000-bt-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=59389

Hocam bu ne ya?  (16 GB SSD ) Anlamadım bunu ben?

İmza YOK !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:

Hocam bu ne ya?  (16 GB SSD ) Anlamadım bunu ben?

İmza YOK !!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

irem27 bunu yazdı:

i3 , i5 ve i7 islemcili bilgisayarlari goruyoruz , hangisi daha iyi diye sorsak tabi i7 dir ama aralarindaki farklari gidip extra magazalarda fark odeyip daha iyisi olsun diye alanlar bakimindan sormak istiyorum , i7 ile ne yapabiliriz de i5 ile yapamayiz , i5 ile ne yapabiliriz de i3 ile yapamayiz ? yani aralarindaki siz profesyonel bilgisayar kullanicilari acisindan farklari nelerdir ? Diger sorum da siradan kullanicilar icin i3 ile i7 arasinda ne fark olabilir ? Gozle gorulur bir fark varmi ?

Mesela 3Dmax ile çalışırken i3 işlemcili bir makina ile renderi 30 dk da alıyorsak, i7 işlemcili bir makinada aynı render 5 dakika sürer. Grafik tasarımcıların zamandan yana en iyi dostu olabilir.

Sonuç olarak biri eşşek diğeri at. Hangisi daha pratik ve hızlı iş yapar sen düşün. Eğer işin aciliyet ve pratiklik gerektiriyorsa atı, eğer işin aciliyet ve pratiklik gerektirmiyorsa ucuz olan eşeği tercih edersin.

Toplam Hit: 2166 Toplam Mesaj: 16