folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Böcüklerin Efendisi
  krypt
  krypt's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Mart/2004
  Erkek

  Neyse. Ben genel olarak değilde, üstüne alınması gerekenlere ama muhtemelen üstüne alınması gerektiğini anlayamayacak olanlara bir karikatür yollayıp toz olayım. İçimde kalmasın. Kendinize şu kadarcık saygınız olsaydıda, hiç değilse siz de saygı GÖRSEYDİNİZ.

  normal_bilgiyok.JPG%20%28395×399%29


  while (1<2)
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mustaphachan
  mustaphachan's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Haziran/2009
  Erkek

  KrypT bunu yazdı:
  -----------------------------
   

  Neyse. Ben genel olarak değilde, üstüne alınması gerekenlere ama muhtemelen üstüne alınması gerektiğini anlayamayacak olanlara bir karikatür yollayıp toz olayım. İçimde kalmasın. Kendinize şu kadarcık saygınız olsaydıda, hiç değilse siz de saygı GÖRSEYDİNİZ.

  normal_bilgiyok.JPG%20%28395×399%29


  -----------------------------

   

  üstüne bir de bunu eklemek lazım sanırım hocam..


  # birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  samurai
  samurai's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ekim/2005
  Erkek

  AMpul bunu yazdı:
  -----------------------------

  samurai bunu yazdı:
  -----------------------------

  insan vücudunun gen haritası tam olarak çözülemediği için net bi cevap veremezsin ama

   

  ademle havvanın çocuklarının sonra onların kendi aralarındaki çocuklarının bazı çekinik genlerinin birleşip öyle yapılar (zenciler, çekikler sarışınlar ) ortaya çıkması amipten insan vücudunun oluşması ihtimalinden çok daha yüksek


  -----------------------------

   

  http://www.tahribat.com/Forum-Bu-Soruya-Cevap-Verecek-Birisi-Var-Mi-Evrim-138693/3/#1612632

  şu mesajda gayet açık olarak çekinik gen meselesini söyledim. Daha da sorun varsa okuduktan sorna sor.


  -----------------------------

   

  okudum,hocam sonuçta fasülye çaprazlamıyoruz tek bir genle oluşmuyor deri rengi,  yanlış oldugun bi nokta var deri rengi geni birbirinden ayrı değildir, birbirini etkileyen genlerdir, melezler de bunun kanıtıdır. onun dışında yazdığın herşey benim dediğimi destekliyor bi sorun göremedim

   

  edit: biraz daha açıklayayım diyelimki ademde çekinik olarak siyah deri rengi vardı bu gen yine çekinik olarak 2 çocuguna geçti ,bu iki çocugun birleşmesi sonucu zenci bi birey oluştu..

  hava da çekinik olarak çekik gözlülük vardı bu da kendi 2 çocuguna geçti sonra bu iki çocuk çiftleşince safkan çekik oluştu,

   

  aynı şekilde sarışın, esmer, yeşil gözlü bunlar oluştu. sonra bunlar dünyanın farklı yerlerine dagılıp kendi içlerinde çiftleşip o bölgede genlerini sağlamlaştırdılar.  daha fazla bi sorun varsa sor çekinme.


  Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cran_s
  cran_s's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Haziran/2006
  Erkek

  Prometheus bunu yazdı:
  -----------------------------

  cran_s bunu yazdı:
  -----------------------------

  Prometheus bunu yazdı:
  -----------------------------

  bilimin söyledikleri yüzbinlerce bilimadamının söyledikleri ortada ve bunlar tekrar tekrar deneylerle gözlemlerle ispatlanabiliyor

   

  diğer yanda ne olduğu belli olmayan biri/birileri bişeyler demiş ve hiçbir şekilde ispatlanma deney yapma imkanı yok üstelik bilime aykırı

   

  hangisine inanacağımızı seçmeye bile gerek yok. gerçek ortada.


  -----------------------------
  ispatlanmışsa neden hala teori?

   

  ispatlanması için en önemli etken fosiller

  dinozorların fosilleri ortadayken ortak atanın fosilleri nerede?

  ara geçiş formlarının fosilleri nerede?

  inananları küçümsüyorsunda

  2 3 tane ucube fotoğrafıyla fosiliyle insanlığın varoluşunu açıklamak nekadar mantıklı

  yobaz dediğiniz insanlardan ne farkın var ?


  -----------------------------

   

   

  ilkokuldaki teori tanımıyla yaşarsan tabi teori adını yanlış anlarsın. teori; gerçekleri bir araya toplayan bir platformdur. evrim bir teoridir. birçok gerçeği evrim başlığıyla kataloglar. yaradılış bir iddiadır. hipotez bile olacak nitelikte değildir.

  en önemli etken fosiller değil, genetik bilimi çok önemli ispatlar sağladı evrim teorisine. ama illa fosilleri ve geçiş formlarını soruyorsan dünyanın birçok yerinde sırf araformların sergilendiği evrim müzeleri var. kitaplarda da sayısız araform fosilleri açıklanıyor. ufak bi araştırmayla bilgi edinebilirsin.

  araform yok masalı dincilerin uydurmasıdır. gerçekte binlerce araform bulundu ve sürekli bulunuyor.


  -----------------------------

  elbette birakç ucube fosili mevcuttur

  mozaik canlıları araformlarla karıştırmayalım

  bana maynunun ve insanın ortak atasının fosillerini göstermelisinki öyle bir canlının yaşadığına inanayım

  genetiğinin insan ve maymun türlerinin ortak genetiğine sahip olduğunu ispatlamalısınki bahsettiğiniz ortak ata olduğuna ikna olayım

  bahsettiğin binlerce araform balık kuş vs ortak ata nerde

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Zodiac
  Zodiac's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Mayıs/2010
  Erkek
  Prometheus bunu yazdı:
  -----------------------------

  Kurtcebe bunu yazdı:
  -----------------------------
  Prometheus bunu yazdı:
  -----------------------------

  @kurtcebe yıllardır kuran okuyorum. şu an evimde 4 kuran meali var. yani kör cahil konuşmuyorum. saygı konusunda da şunu söyleyebilirim, kuranda sayısız yerde inanmayanlara (ateist olsun hristiyan, pagan vs) birçok hakaret eder ve sırf inanmadıkları için bizi akılsızlıkla aptallıkla suçlar.

  yani kuran bana saygılı değilken nasıl benden saygı bekler? mesela bak ben saygı duymuyorum dedim sen de hemen o zaman ben de sana duymam dedin. anlatabildim mi? kuran daha ben doğmadan bana hakaret etmiş. benden hiçbir şekilde saygı beklemeye hakkı yok.

   

  @inception hangi verilere dayanarak evrimin bilimde yeri olmadığını söylüyorsun anlamıyorum. çok komik bir cümle sarfettin. harun yahya ile mi öğrendin biyolojiyi anlayamadım. yanlış konşuyuosun.


  -----------------------------

  Kördürler sağırdırlar hayvandan daha aşşağıdırlar diyor değil mi :) Evet bir müslümana göre Kur'an ın delillerine çarpıtma yada yalanlama getirenlere göre böyledir ama bir müslüman sadece ateist yada gayrimüslim olduğu için bir insanı öldürmesi cinayettir, gayrimüslim bir insanın öldürülme hükmü sadece ırza vatana dine müdahale durumunda olur vede gene hatırladığım bir ayette derki Allah sizi kesinlikle müsüman olmayanlarla olan münasebetinizden dolayı kınamaz..

  Lakin bir adam çıkıpta sırf inamadığı bir şey diye bütün müslümanları aşşağılamaktan daha öte  müslümanın kutsalına söver sayarsa durum vahim olur buda klavye başında vatan kurtarmaya benzemez..


  -----------------------------

   

  hocam yanlışın var; işte açıkça senin dediğin gibi hayvandan daha aşağı diyor inanmayanlara. sen diyosun ki reddedenlere. e aynı şey. ben kuranı bi insanın yazdığını ve yanlışlarla dolu olduğunu görüyorum. şimdi kuranı reddetmeden nasıl bunu anlatabilirim?

  öldürme durumu hakkında iddian da yanlış. sayısız ayet var, hiç senin dediklerin gibi değil.

  son olarak kafirlerle münasebete değinelim; diyor ki :

  Mü'minlerden başkasını, kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a apaçık bir delil kılmak mı istiyorsunuz?

  ( kaynak :http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/144.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx )

  gördüğün gibi mesela benim müslüman arkadaşlarım sırf benimle arkadaş diye her saniye günaha giriyr kurana göre.

  yani bahsettiğin hiçbişey aslında dediğin gibi değil tam tersi. bunun bilincinde olduğunu sanmıyorum, iyi niyetli olduğun düşünüyorum ama yanılıyorsun maalesef.

   

  -----------------------------

  Dost diyor dost! Müslümanın aleyhine ateisti bırak ehli kitaptan olanların bile dinen ve fikren münasebetini yasaklıyor ardından gelen mealden sen ne anlıyorsun? Ki bu ayetin indirilişi sahabelerden birinin bir tevrat nüsahını okumasıyla birlikte geliyor, bu bugünden bir örnek verirsek sen kalkıp yılbaşını anlamını bil yada bilme kutlarsan bu seni İslam dışı bir çembere sokar niye? Tanrının yeryüzüne inişi niyetiyle kutlamasan bile bu seni o çembere sokar.

  Bu arada bu ayetin bir sürü meali varda gitmiş iskender ali mihr gibi sapık bi dallamadan almışısın :) Vay benim başım üstüne.
  mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  billdays
  billdays's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Ocak/2010
  Erkek

  gençler şunu bir okuyunuz gerçektende güzel ve çok güzel bir bilgi...

   

  Sual: Bir yazar, (Kur’anda bütün insanların Âdem ile Havva’dan yaratıldığı şeklinde bir söylem yoktur. Allah, ilk hücreyi yaratıp bütün canlıları bu hücreden yaratmıştır. Değişik kıtalarda insanların evrimleşerek yaratılış aşamalarına gelindiğinde Allah, kudreti ile çeşitli insanlar yaratmış olabilir. Bir tek ana babadan gelindi denirse, kan gruplarının ve deri renklerinin farklılığı izah edilemez. Hiç iki kişiden dört kan grubu meydana çıkar mı? İki insandan siyah, beyaz, sarı renkli çocuklar olur mu? Âyetlerde, insanın aşamalardan geçip evrimleşerek yaratıldığı bildirilmektedir) diyerek hem insanoğlunun Hazret-i Âdem’den geldiğini inkâr etmekte, hem de evrimden söz etmektedir. Bu iddiaya nasıl bir cevap verilebilir? 
  CEVAP
  Bu kimselere göre, sanki Peygamber efendimiz hiç dünyaya gelmedi, hiçbir âyeti açıklamadı. Kasten Resulullahın açıklamalarına hiç yer verilmemektedir. Sanki bu dinin sahibi, peygamberi yok. Her kafadan bir sesin çıkması normal mi? Ne diye Resulullahın açıklaması ve vârisleri olan müfessir âlimlerin nakli alınmaz ki? Şimdi Kur’an-ı kerime bakalım:

  (Sizi bir tek candan yaratan, ondan da eşini var eden, ikisinden de birçok erkek ve kadın yaratan Rabbinizden korkun.)
   [Nisa 1] 

   

  (Sizi bir tek candan [Âdem’den], ondan da eşini [Havva’yı] yaratan Allah’tır.) [Araf 189]

  (Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık.)
   [Hucurat 13]

  (Allah, birbirinden gelme bir nesil olarak Âdem’i, Nuh’u, İbrahim ve İmran ailesini seçip âlemlere üstün kıldı.) 
  [Âl-i İmran 33]

  (Ey Âdemoğulları, şeytan, ana-babanızı
  Cennetten çıkardığı gibi, sizi de aldatmasın.) [Araf 27] [İlk ana babamızın Hazret-i Âdem ile Hazret-i Havva olduğunu kâfirler dahil herkes bilir.]

  (Rabbin, Âdemoğullarının neslinden soyunu çıkardı.) 
  [Araf 172]

  (Allah indinde İsa’nın durumu, Âdem’in durumu gibidir. Allah onu
  [Âdem’i] topraktan yarattı. Sonra ona ol dedi ve oluverdi.) [Âl-i İmran 59]

  Allahü teâlâ, insanlara hitap ederken buyuruyor ki: (Ya benî Âdem’e = Ey Âdemoğulları) [Araf 26, 27, 31, 35, 172] (Bu âyetler de herkesin Hazret-i Âdem’in neslinden geldiğini göstermektedir.)

  (Velekad keremnâ benî Âdem’e = 
  Âdemoğullarını şerefli kıldık) [İsra 70] Bu âyet de, insanların Hazret-i Âdem’den geldiğini göstermektedir.

  İlk insan çamurdan, nesli, nutfeden yaratıldı; nutfe, çeşitli devrelerden sonra et, kemik ve insan haline geldi. (Müminun 12-14, Secde 7-9, Hac 5, Mümin 67) Yazar, bu devrelere, evrim aşaması diyor.

  Şimdi de kan gruplarına gelelim:
  Yazar biyoloji bilmeyebilir. Ama bilen birisine soramaz mıydı? Sordu da kasten mi yanlış yazıyor? Biyologlar diyor ki:

  Çocuğun kan grubu ana-babasına benzemeyebilir: Çocuğun kan grubu, baba veya anasınınkine benzer. Bazen her ikisine de benzer veya her ikisine de benzemez. Eğer çocuğun kan grubu, ana-babasının kan grubundan başka türlü olmasaydı, yeryüzünde yalnız iki çeşit kan grubu bulunurdu. Çünkü bütün insanlar, bir erkekle bir kadından meydana gelmişlerdir. 

  Âdem aleyhisselamın kan grubu (A), Hazret-i Havva validemizin kan grubu (B) veya tersi ise; (A) grubunda, (B) grubunda ve (AB)grubunda çocukları olacağı gibi, 0 (Sıfır) grubunda da çocukları olabilir. Çünkü ve kan grupları ya saf (homozigot-AA veya BB) veya melez (heterozigot -A0 veya B0) olur. 

  Saf A ve saf B kan gruplu anne babanın çocukları her zaman saf A ve saf B şeklinde olur. Hazret-i Âdem aleyhisselam ve Hazret-i Havva validemizin kan grupları saf A ve saf olsaydı bütün insanların kan grupları yalnız A , veya AB şeklinde olurdu. Fakat kan grupları melez (AO ve B0) olduğu takdirde şimdiki gibi her çeşit (A,B,AB,0) kan gruplu insanlar olurdu. Çünkü heterozigot (melez) A ve B kan gruplarının genotip yapısının yarısı 0 (Sıfır) geni taşır. Yani A’nın genetik yapısı A0 ve B’nin ki B0 şeklindedir. Rh faktörüne göre de (Rh+) ve (Rh-) olmak üzere iki tip kan grubu mevcuttur. (Rh+) de saf (RhRh) veya melez (Rhrh) şeklindedir. (Rh-) ise daima saf (rhrh) halde bulunur. 

  Melez (Rh+) anne babanın çocukları hem (Rh+) hem de (Rh-) doğabilir. O halde melez (Rh+) ve melez (A) ve melez (B) kan gruplu anne babadan; (Rh+), (Rh-), (A), (B), (AB), (0) kan gruplu çocuklar doğabilir. Hazret-i Âdem ve Hazret-i Havva validemizin kan grupları (Rh+), (A), (B) olduğu takdirde de günümüzdeki gibi her çeşit kan grubu ortaya çıkabilir. Yani birinin (Rh+), diğerinin (Rh-) olmasına lüzum yoktur. 

  Önceki yıllarda ÖSS Biyoloji sorularından birinde hangi anne-babanın kan grubundan her çeşit kan grubu çocukları doğabilir şeklinde bir soru çıkmıştı. Bugün adli tıpta da, babalık tespitinde de kan grupları önemli rol oynamaktadır.

  Hamilelik, lohusalık, narkoz, radyoterapi ve arsenikli ilaçlar bazen kan grubunu değiştirir. Bir insanın kan grubu değişince anasının da, babasının da kan grubuna benzemeyebilir. Bu bakımdan da aynı anne-babadan meydana gelen çocukların kan grupları iki çeşit değildir. Kan grupları sistemler şeklinde incelenmektedir. Mesela,AB0, Rh sistemi gibi başka kan grubu sistemleri de bilinmektedir. Daha başka bilinmeyenlerin de bulunduğu söylenmektedir. Her kan grubu sistemi, diğer sistemlerden müstakil olarak çalışmaktadır. Tıbbi tatbikatta, yani hastalık ve tedaviyi ilgilendiren kan grubu uyuşmazlıklarında herkesin bildiği yukarıdaki AB0 ve Rh sistemleri önemlidir. 

  Dört çeşit kan grubu 
  AB0
   sisteminde dört çeşit kan grubu vardır: 

  1- Sıfır (0)
   grubunda, kişiler 0 ve 0 genlerini (00) taşır ve homozigottur. (İki geni aynı). 

  2- A
   grubundakinin genleri, A ve 0’dır (A0) (Heterozigot = iki geni farklı = melez), 
  veya A ve A’dır (AA) (Homozigot = saf). 

  3- B
   grubundakiler, ya B ve B’dir (BB) (Homozigot) veya B ve 0’dır (B0) (Heterozigot). 

  4- AB
   grubundakinin genleri ise, A ve B’dir (AB) (Heterozigot). 

  Mesela, A grubundaki heterozigot (A0) bir erkeğin toplam sperm sayısının yarısı A, yarısı da 0 genini taşır. Mesela 500 adet sperminin 250 adeti (A), diğer 250 adeti ise (0) genini taşır. B grubundaki heterozigot (B0) bir dişinin toplam yumurta sayısının yarısı B, yarısı da genini taşır. Bu vasfa hâiz kimseler, evlendiklerinde, ABOsisteminin dört grubunda da, yani ABAB0 gruplarında da çocukları olabilir. 

  Bunu açıklayalım: 
  1- Birinin A genini taşıyan yumurta veya sperm, diğerinin 0 genini taşıyan üreme elemanı ile bir embriyon yaparsa bundan A grubunda (A0) çocuk olur. 

  2- B geni 0 ile birleşince B grubunda (B0),

  3- A geni B geni ile birleşince AB grubunda, 

  4- geni 0 geni ile birleşince 0 grubunda (00) çocuk veya çocuklar olur. 

  Rh sisteminde de Rh (+) olan bir kimse, heterozigot ise, yani genlerinden biri (+), diğeri (-) ise, kan grubu Rh (-) olan biri ile evlenince, çocukların kan grubu Rh (+) da olabilir, Rh (-) de olabilir. Heterozigot Rh (+) iki birey evlendiklerinde de hem Rh (+) hem de Rh (-) çocukları olabilir.

  Yukarıdaki sistemde genlerin AB ve (+) genleri, 0 ve (-) genlere karşı baskın (dominant) olup, onların özelliklerini örter (yani gizler). 

  Diğer kan grubu sistemlerinde de durum böyledir.

  Yani dediğiniz gibi Adem ve Havva dan bütün bu kan grupları ve çeşitliliği çıkardık ha bide arkadaşlar konu güzel hatta müthiş ne olur konuyu başka yerlere kayırmayalım! 

   


  Yaralanmış temiz alnından uzanmış yatıyor; Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor! Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer. Unutma,Unutturma...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tekken'deki Eddy
  Prometheus
  Prometheus's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Aralık/2002
  Homo

  cran_s bunu yazdı:
  -----------------------------

   

  elbette birakç ucube fosili mevcuttur

  mozaik canlıları araformlarla karıştırmayalım

  bana maynunun ve insanın ortak atasının fosillerini göstermelisinki öyle bir canlının yaşadığına inanayım

  genetiğinin insan ve maymun türlerinin ortak genetiğine sahip olduğunu ispatlamalısınki bahsettiğiniz ortak ata olduğuna ikna olayım

  bahsettiğin binlerce araform balık kuş vs ortak ata nerde


  -----------------------------

  "ucube fosilden" ve "birkaç"tan kastın en anlamadım. belli ki harun yahyadan besleniyorsun =)

  dediğin şeylerin hepsi mevcut. "sayısız" kitap ve ansiklopedi mevcut. herhangi bi kütüphaneye git, herhangi bir biyoloji sitesine gir. hepsi mevcut.

  googleda ara insanın evrimi diye falan. kolay ulaşılan şeyler bunlar.


  ________ inspired by love and guided by knowledge _______
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  crimeangel
  crimeangel's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Ocak/2004
  Erkek

  arkadaş evrimle doğal seleksiyon konularını karıştırmış gibi gibi. evrim, bir canlının genlerinde değişiklikler meydana gelip, başka canlı ortaya çıkması, doğal seleksiyon ise kullanılan-kullanılmayan organların özelleşmesi ( mesela filin hortumu, zürafanın boynu gibi) değilmiydi yahu?


  ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  samurai
  samurai's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ekim/2005
  Erkek

  benimde anlamadığım kısım bütün canlılar tek bir atadan gelip çatallaşarak evrimleşiyor, mesela insanla maymunun atası aynı, peki soruyorum size bu insanla maymunun atası madem ortaktı madem evrim  hep en iyiye dogru gelişti neden genler rastlantısal olarak maymun olmayı seçti, sonuçta insan daha akıllı bi varlık eğer dediğiniz gibi hep güçlü olana dogru bir yönelme varsa neden daha güçsüz olan maymunlar oluştu,

   

  eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı dünyada tek ve mükemmel bir canlı kalırdı.. Evrim teorisine göre güçlü olan güçsüz ırkları herzaman yok eder, şuanda dünyadaki bütün çeşitlilik nasıl oluştu? sonuçta atıyorum aslanlar tırtıllardan daha güçlü neden aslan ırkı dünyadaki bütün tırtılları yok etmedi?


  Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cran_s
  cran_s's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Haziran/2006
  Erkek

  Prometheus bunu yazdı:
  -----------------------------

  cran_s bunu yazdı:
  -----------------------------


  elbette birakç ucube fosili mevcuttur

  mozaik canlıları araformlarla karıştırmayalım

  bana maynunun ve insanın ortak atasının fosillerini göstermelisinki öyle bir canlının yaşadığına inanayım

  genetiğinin insan ve maymun türlerinin ortak genetiğine sahip olduğunu ispatlamalısınki bahsettiğiniz ortak ata olduğuna ikna olayım

  bahsettiğin binlerce araform balık kuş vs ortak ata nerde


  -----------------------------

   

  "ucube fosilden" ve "birkaç"tan kastın en anlamadım. belli ki harun yahyadan besleniyorsun =)

  dediğin şeylerin hepsi mevcut. "sayısız" kitap ve ansiklopedi mevcut. herhangi bi kütüphaneye git, herhangi bir biyoloji sitesine gir. hepsi mevcut.

  googleda ara insanın evrimi diye falan. kolay ulaşılan şeyler bunlar.


  -----------------------------

  bu dediklerini bir sen yapıyorsun sanki

  harun yahya denen adamın bir makalesini bile okmuş değilm ama neden küçümsediğini anlamadım belki senin gibi düşünmediği içindir 

  sen savunduğun teoriyi kendinmi yazdın sen kimseden beslenmiyormsun

  ben insan evrimini çok araştırdımda goril resimlerinden başka bişey bulamadım

  siz ispatlamışsınız ya aydınlatın bizi

Toplam Hit: 13635 Toplam Mesaj: 129