folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Tabloyu Buzdolabınızın Üstüne Yapıştırın!

Bu Tabloyu Buzdolabınızın Üstüne Yapıştırın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:
    -----------------------------

dreamth bunu yazdı:

Addict bunu yazdı:

listedeki biçok şirket el konulan firma ve devlet şirket işletmez hocam :) iktisat okumadıysan bunu tartışamam senle :)

bunu yazan yazarla hele hiç tartışmam :) devlet KİT kurar piyasada  para yoksa istihdam sağlar belli olguya ulaştıktan sonrada KİT'i ortadan kaldırması gerekir.

KİT'ler kullanım amaçları doğrultusunda kullanılmadığı için de tyyeap buraları satın demiştir.bunu da yapması senin için iyidir.çünkü kit'ler her sene devlet bütçesine eksi para takar :D

açık arttırmaya çıkan firmayı da sabancı koç almamışsa bunda tyyeapin ne suçu war :)

bu devleti yılda bilmem kaç milyar dollar borca çiller ve süleyman abi zamanında girdi :) bence tam devlet ilişkilerini öğrenmeden konu açmayın ;)

İktisatı sana kim okuttuysa ona yazık. Sorun özelleştirmek değil, yabancı sermaye. Adamlar bizim ödediğimiz telekom fatura paralarının hepsini memleketine götürüyor buna da iyi güzel diyoruz. Tatlı tatlı sömürüyor adamlar bizi hala bunu savunuyoruz. Vallahi çok yazık... Ha olur senin de yurtdışı pazarın Amerika kadar Almanya kadar Japonya kadar büyür tamam açalım kapılarımızı yabancı sermayeye ama durum şu an böyle değil...

benim ülkemin insanını alıp istihdam sağlıyosa ve 49 yıl kiralamışsam karın'da bi %49'unu türkiye alıyosa sen iktisattan bi bok anlamıyosun yorum da yazma derim.

telekomda köyden şehre inmiş insanlar zamanında kablo döşedi networkun hali belli Allahını sewersen bana kit kurumlarını savunma :)

Ben diyorum yabancı sermaye, sen diyosun bana kit kurumlarını savunma. Sen benim yazdıklarımı okuduğuna emin misin? Özelleştirme karışıtı değilim yabancı sermaye karşıtıyım. İktisatı bile geçtim senin şu ilkokuldaki Türkçe kitaplarının sonundaki "Okuduğumuzu anladık mı? Cevap verelim." kısımlarında bile eksiğin var :) Kızma la şaka yapıyorum :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

devlet elindeki kurumu özelleştirirken "ihale" denen oturum açar :D

5 harfli 3 heceden oluşan bu kelimemizin içeriğine parası olan godoşlar katılır :)

bunlar arap şeyhidir ingiliz atıdır  vesairedir :) parayı fazla basan da alır cebe koyar :)

senin memleketinde parası olan insan yok :) diyorum yaa fıstık fındık satmışız 1965 lere kadar ciddiyim amk :|

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:

listedeki biçok şirket el konulan firma ve devlet şirket işletmez hocam :) iktisat okumadıysan bunu tartışamam senle :)

bunu yazan yazarla hele hiç tartışmam :) devlet KİT kurar piyasada para yoksa istihdam sağlar belli olguya ulaştıktan sonrada KİT'i ortadan kaldırması gerekir.

KİT'ler kullanım amaçları doğrultusunda kullanılmadığı için de tyyeap buraları satın demiştir.bunu da yapması senin için iyidir.çünkü kit'ler her sene devlet bütçesine eksi para takar :D

açık arttırmaya çıkan firmayı da sabancı koç almamışsa bunda tyyeapin ne suçu war :)

bu devleti yılda bilmem kaç milyar dollar borca çiller ve süleyman abi zamanında girdi :) bence tam devlet ilişkilerini öğrenmeden konu açmayın ;)

kardeş görüşüne saygı duymakla kalıyorum sadece lakin okudun iktisat veya işletmeyi boşa okumuşsun yada yanlış okutmuşlar evet kitler ve özelleştirilme muhabbeti devlet için faydalıdır devletin üstündeki kamburu alır lakin özelleştirme devletin ne emekle oluşutrduğu kit leri yabancılara peşkef çekmekle olmaz neden böle dedim çünki hiçbirini denetleme imkanımız kalmamıştır çünki satış sözleşmelerinde böyle bir madde koymamışsın sana örnek verim telekom' git de bakalım ben bukadar kota kullanmadım hatta modemim kapalıydı ne yanıt alacaksın neyse bu kısmıda gectik tekel işçilerinide mi görmedin bastı parayı aldı yabancı firmalar hani koç sabancı almadı diyorsun ya noldu 693 tl çalıştır adanadaki tekel fabrikası boş içindeki makinaları bile attılar yani anlıyacağın para verip aldılar ama çalıştırmıyorlar bile yani büyük puntoyla yazim ÜLKENİN GELİR KAYNAKLARI ELE GEÇİRİLDİ ......... rte ilk zamanlar sattı kasa parayla doldu bol keseden atıp tutuyordu şimdi kasadakiler de tükendi yani sattığımız kitlerin parasınıda yedik sence bu özelleştirilen kurumlar devlete dogru düzgün vergi ödüyormu ?? denetleme memurun yanından bile geçemiyor

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

yukarda petkimde çalışan arkadaşın yorumunu oku gel hoca yanıma ;)

o kitlerin başına geçen müdürler zamanında fabrikaya bile gitmiyodu ne gelir sağlıyodu amk devlete :)

bi git Allahını seversen telekom özelleşmeden dial up kullanmıyo muydun :)

networku yapan insanları gel bana sor sen :) daha neler neler war bu kurumlar gibi :)

benim anlatmak istediğim asıl mesele ise daha işin başında bizim paramız yoktu ve borç içindeydik

ve şuan ödediğimiz borç faizi de öyle ülke ekonomisiyle ödenecek cinste değil bunu anla sonra benim yorumlarımı anla hacı sen ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

ozamanlar belki birileri işe gitmiyordu onlarıda bilimekteyiz ama birileri gitmez keyf yaparken binlerce garibanda üretiyor ekmek yiyordu bu gun o ekmek yenen kit ler yok bitti yabancı aldı kapısına kilidi vurdu sende bunu anla yoksa senın o gördüklerinide görebilmekteyiz hocam telekom tmm adls gectik ama adamlar anamızı belliyor farkında değilsin galiba ve senin ülkenden kar ediyor geliride dış kaynaklara akıyor kör değiliz anlamaya çalış bu olayları yoksa kimse özelleştirmeye daha iyi daha güzel hizmete karşı değil senin belki gelirin iyi işin gücün vardır ama bugun bir çok insanımız malesef işsiz ve bugun bizim işl teker teker kapanırken  yabancı patronlar Türkiye de nekadar işletme varsa alın diyor haber oluyor tvlerde sence neden onlar çok zekide biz salakmıyız bir işletmeyi idare edemiyecek kdr devletin denetim mekanizması yeteri kadar iyi olmadığından o dönemler bu sorunlar yaşandı yoksa yabancılar aldı feraha kavuştuk iyi hizmet alıyoz bunları savunuyorsan dicek söz bulamıyorum

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Okudum ben bunu...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

abi yabancı parasını verdikten sonra ister kapısına kilit wurur ister götüne sokar :)

yabancı sermaye böyle şöyle diyon da senin istanbulunda gökdelenleri devlet mi yaptırıyo yoksa yerli sermaye mi :)

yerli sermaye falan yok hoca ok :) devlet biçok insana imkan veriyodu diye her zaman verecek diye bişey yok ;)

telekomdan abilerimiz var mesela bizim adliyede o dönem ki  maaşlarından düşük alarak şimdi de çalışıyolar eskiden telekomun işçisiydi

şimdi tekel olayında da adamlar aldıkları maaşın düşmemesi için çırpınıyo ki o da sendikaları var diye

gerekiyosa düşük maaş alacaklar artık benim onun bunun fazla vergisinden gelen maaştan biraz az alacaklar işlerine geliyosa

herkes 2 milyar maaş alacak diye kaidemi var ? ülkede para yok olay bu kadar basit

ekmek elden su gölden devri bitmiştir ve bitmelidir de artık

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

2 senedir memleketimin guzide bir devlet kurumunda çalışıyorum. bu memur denen bir grup var bunlar sürüler halinde yatan tipler. bu adamlarla memleketin bir yere gelme olasılığı ya da kar etme olasılığı 300 trilyonda 1. hiçbirinizin aklına gelmiyormu bu satılan yerler nasıl oluyorda dün zarar ederken bugün kar ediyor.

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tayyip Allah belanı versin emi la şu lafları bu veletlere yazdırıyon ya alacağın olsun

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

tagext bunu yazdı:

2 senedir memleketimin guzide bir devlet kurumunda çalışıyorum. bu memur denen bir grup var bunlar sürüler halinde yatan tipler. bu adamlarla memleketin bir yere gelme olasılığı ya da kar etme olasılığı 300 trilyonda 1. hiçbirinizin aklına gelmiyormu bu satılan yerler nasıl oluyorda dün zarar ederken bugün kar ediyor.

ben bunu anlatmaya çalıştım canlı bi örnek daha çıktı umarım bu sefer kalın kafalar anlar bişeyleri :)

Toplam Hit: 3594 Toplam Mesaj: 35