folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Buds/Pods Tipi Bluetooth Kulaklık Kullanıcı Yorumları Ve Tavsiyeleriniz.

Buds/Pods Tipi Bluetooth Kulaklık Kullanıcı Yorumları Ve Tavsiyeleriniz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. (Biliyorum forumda birçok konu var bu hususta ama her gün yeni bir cihaz çıktığı için konular hep eski ürünlere dair kalmış.)

Bu airpods, buds, earbuds her neyse artık bunların adı bu tarz kulaklıkar bakımından hangi marka modelin hangi ürününü kullanıyorsunuz yorum ve tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Benim için en önemli iki detay var :
    1. si konuşmada karşıya giden ses kalitesi, dış seslerin karşıya ne kadar gittiği konusu. Sesimizi gürültülü ortamda dahi en iyi ileten hangisi. Bu kulaklıklar ilk çıktığında Huaweinin kulaklığını almıştım benden çok dış sesi iletiyordu karşıya...

2.si de malum bu ürünlerin iyilerinin fiyatları arttığı için bari müzik dinlerken de iyi performans vermesi. 

Özetle %60 konuşma ve sesi iletme kalitesi %40 müzik diyebiliriz.

Üst segment ve tuzlu fiyatıyla akılları karıştıran şu iki ürün bana çok önerildi. İnceleme videolarını da izledim açıkçası ancak düz kullanıcı yorumlarına daha değer veriyorum. 

- Sennheiser momentum true wireless 3 (Piyasası 4.5k falan olmuş. İnceleme videolarında kalitesi iyi gibi geldi.)
    - Samsung Galaxy buds 2 pro ( 3.5k falan fiyatı var. Çok övülen bir alet ama sanki inceleme videolarındaki ses iletme kalitesi bana çok boğuk ve vasat geldi. Emin de olamadım.)

Bu iki cihaz ve daha önerebileceğiniz bu klasmanda iyi cihazlar varsa yorum ve tavsiyelerinizi alırım.

Selamlar.

Edit : Bana direkt öneride bulunacak olanlara bilgi olarak, telefon Samsung S20FE kullanıyorum.

EDİT GÜNCEL : SENNHEISER MOMENTUM TRUE WIRELESS 3 ALDIM. İNANILMAZ BİR KULAKLIK. DAHA ÖNCE KULAKLIK KULLANMAMIŞIM. MÜZİK PERFORMANSI OLSUN, KONUŞMA PERFORMANSI OLSUN, BİLGİSAYAR KULLANIMI, OYUNLARDAKİ PERFORMANSI FALAN NERESİNİ ÖVSEM AZ KALIR. PARAYA KIYDIK AMA ACAYİP İYİ BİR ÜRÜN. PARANIZ VARSA ALIN GEÇİN.

Ephesus tarafından 01/Şub/23 13:48 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonamebiri
    nonamebiri's avatar
    Homo

hocam dediklerin çok pahalı 1 kulaklığa o kadar verilmez bence 1.kalite airpods pro ayarlarız o tarz bişiler arıyorsan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam orjinal ve çakma olarak 10-15 tane kulaklık denedim.

xiaomi apple samsung orjinal ve çakmaları.

en son airpods 2. nesil kullanıyordum.

1 ay önce 3. nesil airpods aldım. şu saatten sonra başka kulaklık kullanmam.

aldığım hepsini iade ettim edemediğimi de birine hediye verdim. müzik konusunu bilemem dinlemem pek ama denediklerim arasında airpods konuşmada açık ara önde.

Sennheiser Samsung vb o parayı verene kadar airpods alırım dedim öyle aldım ve çok memnunum :)

bu arada silikon uçlu kulaklık hiç sevmem o yüzden de çok model bulamadım alacak.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

ben 1 senedir huawei freebuds 4 kullanıyorum muazzam derecede memnunum gürültü önleyicisi çok iyi çalışıyor ve aktif olarak 2 telefonumda bağlı , çağrı hangisine gelirse otomatik cevaplayabiliyorum tavsiye ederim

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Kulaklik fikri bende de bayagadir vardi ama ustune dusmemistim,dun ankerin r100 modeli 500 liraya dusmus diye indirim bildirisi gorunce dur iyiyse alayim dedim ve biraz arastirmaya basladim sonra youtube'da enes ozen diye birinin testinde konusmanin cok boguk geldigini farkettim sonra adamin onerilerini videolari gezerken honor x3 lite modelini gordum 619 liraya dun hepsiburada'dan aldim daha kargoya verilmedi ama konusma testi air pod ile yarisiyordu videoda. O kanala bakabilirsin hocam hatta adamin testini o kadar begendim ki yararim olsun diye onun referansi ile aldim x3 lite'i.

Bir de adamin demesine gore bu cihazlar omurluk degil ve parayi bir fiyattan sonrasinda ekosisteme odemis oluyorsunuz yani atiyorum 3500 liralik ile 1500 lira arasi harcanan para marka ve ekosistem farki,bunlari da duyunca zaten 1000 lira ustunu kafamdan atmistim testlerde bu modeli de gorunce direk aldim

_ICEMAN_
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Japon dan şaşma ömürlük şeyler bazan Apple dan pahalı olabilir ama sesin ulaştığı son noktadalar.

-Yamaha

-Sony

Vs

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Hocam orjinal ve çakma olarak 10-15 tane kulaklık denedim.

xiaomi apple samsung orjinal ve çakmaları.

en son airpods 2. nesil kullanıyordum.

1 ay önce 3. nesil airpods aldım. şu saatten sonra başka kulaklık kullanmam.

aldığım hepsini iade ettim edemediğimi de birine hediye verdim. müzik konusunu bilemem dinlemem pek ama denediklerim arasında airpods konuşmada açık ara önde.

Sennheiser Samsung vb o parayı verene kadar airpods alırım dedim öyle aldım ve çok memnunum :)

bu arada silikon uçlu kulaklık hiç sevmem o yüzden de çok model bulamadım alacak.

android kullandığını şimdi fark ettim androidse airpodsa gerek yok.

ablam 1 aydır Huawei freebuds SE kullanıyor. yeni modelmiş daha kılıfını bile bulamadım. dediğine göre şarjı iyi gidiyor.

ses kalitesini denedim mikrofonu beklediğimden iyiydi.

kulakiçi dert etmem diyorsan samsungun küçük olanını kullandım tatmin ediciydi sesi.

https://www.hepsiburada.com/samsung-buds-2-pro-beyaz-bluetooth-kulaklik-samsung-turkiye-garantili-sm-r510nzwatur-p-HBCV00002QNCNX

şundan arkadaşta var çok iyi diyor ben denemedim silikonlu sevmiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Müsadenizle bi up atmak istiyorum kesin alacağım bir kulaklık belli oldu bi kaç gün içinde belki fikir veren olur.

Yorum yapan hocalara teşekkür ederim.

Avukat/Hukukçu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

TaoTronics SoundLiberty 53 PRO kullanıyorum memnunum geçen sene 220 tl ye almıştım şuanda 500 gibi birşey.

Bu tarz ürünler bluetooth yani bataryalı ürünler yaklaşık 2-3 yıl ömürleri var kablolu kulaklıklar gibi ömürlük değil bu sebeple sarf malzeme sınıfına giriyor benim için , çok para vermemek lazım maksimum 750-1000 tl çünkü ölecek yada kaybolacak.

apple airpods alanlara selamlar müzik kalitesi rezalet bir kulaklık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Samsung ürün danışmanı arkadaşla geçen hafta yaptığım sohbette konuşmada hiçbir modeli önermemişti.

İlk bakacağım husus silikonlu mu silikonsuz mu önce ona karar ver.

Konuşma öncelikse aktif gürültü engelleyici iyi bir faktör, yapay olupta tatmin edecek modellerde çıkıyor.

1 senedir oppo air kullanıyorum, görüşmede de müzikte de beni mutlu ediyor, hiç eksiklik yaşamadım.

Geçen yeni çıktığı için air2 modelini deneme fırsatım oldu, konuşma deneyimi ve müzik kullandığım modelden çok daha iyiydi.

Deneyim olarak söyleyebilirim ki silikonsuz istiyorsan oppo enco air2 mutlu edecek bir kulaklık.

1100 lira marketlerde fiyat. Piyasada nedir bilmiyorum.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Bende sporda kullanmak için kulaklık arıyorum..

Taotronics almıştım 2-3 sene evvel artık yavaş yavaş miyadını dolduruyor. Terli terli kullanıyouz iyi bile gitti zaar..

Tavsiyesi olan varsa aydınlatabilir.. teşekkürler şimdiden.

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 1431 Toplam Mesaj: 16
bluetooth kulaklık