folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bugün Babalar Günü !

Bugün Babalar Günü !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Antik Roma'dan bugüne BABALAR GÜNÜ

Anneler Günü kadar eski olmasa da Babalar Gününün de bir geçmişi var. Bazı tarihçiler, Babalar Gününün Antik Roma'da bile kutlandığını belirtiyor. Bazı araştırmacılar tarih belirtmezken Babalar Gününün Batı Virginia'da ortaya çıktığını savunuyor. Batı Virginia'da yaşayan John Dowdy'nin annesi öldükten sonra onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını istediği söyleniyor. Diğer araştırmacılar ise 1910 yılında Washington'daki John Bruce Dodd'un 6. çocuğunun doğumu sırasında hayatını kaybeden annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smart'a özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attığını belirtiyor.

Dodd, anneler günü kutlanırken babalar gününün olmayışını büyük bir haksızlık olarak nitelendirmiş. Hemen babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın babalar günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış. Ama bu çalışmalar bir sonraki yılın 19 Mayıs'ına kadar sürmüş.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmış. Daha sonra diğer eyaletlere yayılmış. Ancak Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge'in desteğiyle kutlandı. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımladı.

Nerede olurlarsa olsunlar, babalarımıza bugün sevgimizi gönderelim. Tüm babaların ve baba adaylarının bu özel gününü candan kutlarız.

(Babalar Gününde Babanıza Ne Alıcaksınız?)

--Evet ben halen düşünüyorum inş gidip alacam bişey =)

össdekilerde İnşaAllah çıkışlarında mutlu çıkıp herzanmankinden iyi bir sonuç alıp bunu hediye olarak verebilirler.. 

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Ben anneler gününde anneme hediye aldım, o anneme olmadı değiştirmeye gittim bu sefer beğendiğim şeyin üzerinden para arttı ona da babama hediye aldıydım. Veririz uyanınca.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:
    -----------------------------
    Ben anneler gününde anneme hediye aldım, o anneme olmadı değiştirmeye gittim bu sefer beğendiğim şeyin üzerinden para arttı ona da babama hediye aldıydım. Veririz uyanınca.

kaç paralık bişey aldın be :D

üstüne artan parayla babana hediye alacak kadar :/ 

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Ne alacaz olm altına bmw çekecek halimiz yok ya, bi gömlek+kravat parası arttı işte :D Annemede bluzumsu bişey almıştım. Hiç öyle anlamam hediyeden falan ömrüm boyunca arkadaşlarıma doğum günlerinde oyun aldığımdan böyle özel günlerde yada hatunlara falan hediye alırken elim ayağım dolaşıyor en sonunda gidip giyilecek bişeyler alıyorum :\

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

ŞÖYLE ne uzun ne kısa orta boy 3-4 satırlık babalar gnü mesajı elinde olanlar yazabilirmi acilen çok sevinirim :/

örn :

EVİMİZİN GÜNEŞİ , BİR TANESİ OLAN CANIMIZ BABAMIZ !

KUCAK DOLUSU SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA , BABACIĞIMIZ BİR GÜNÜMÜZDE DEĞİL HER GÜNÜMÜZDESİN !

TATLI BABACIĞIMIZ SABAH YAĞAN ÇİĞ KADAR SAF AKŞAM GÜN BATIMINDA İSE RÜZGAR KADAR ÇILGIN , OKYANUSUN DERİNLİKLERİNDEKİ İNCİ KADAR GÜZELSİN.SENİNLE GURUR DUYUYORUZ  BABALAR GÜNÜN KUTLU OLSUN !!!

BİZİM BU GÜNLERE GELMEMİZİ SAĞLAYAN VE HAKKINI HİÇBİR ZAMAN ÖDEYEMEYECEĞİMİZ BABACIĞIMIZIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN !

ÜZERİNE SABIR TOHUMLARI  EKİP SEVGİNLE SULADIĞIN GÜLLERİNİN BİLMENİ İSTEDİĞİ BİR ŞEY VAR :

SENİ ÇOK SEVİYORUZ BABA !

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Ben babama bunu yazsam babam bana kıçıyla güler la, üstüne küfür eder :D Dünkü sperm büyümüşte edebiyat yapar olmuş der haorhaor. Ciddiyim :D

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:
    Ben babama bunu yazsam babam bana kıçıyla güler la, üstüne küfür eder :D Dünkü sperm büyümüşte edebiyat yapar olmuş der haorhaor. Ciddiyim :D

hoca ßSG örnek verdim zadece bul bişeyler işte =)

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickhel
    nickhel's avatar
    Erkek
    anadolu babasının istediği tek hediye itaat ve evladını hayırlı bi noktada görmekmiş öyle buyurdu peder bey :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

nickhel bunu yazdı:
    anadolu babasının istediği tek hediye itaat ve evladını hayırlı bi noktada görmekmiş öyle buyurdu peder bey :|

ahahahahaha :D 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    babama babalar günnde babalar gibi bi hediye aldım ÖSS

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    sevgimi her zaman gösterdiğim için bir günün önemi yok benim  için hem anneler hem babalar günü için..  her saniye aklımdalar çünkü..

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
Toplam Hit: 1947 Toplam Mesaj: 19