folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Bugüne Kadar Gördüğüm En Aptalca Ubuntu Hatası

Bugüne Kadar Gördüğüm En Aptalca Ubuntu Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

bir linuxcu mürid olarak hep linuxun yanında olmuşumdur. fakat bu gece karşılaştığım hata bana yuh dedirtti.

ubuntu 9.04 64-bit kullanıyordum, python 2.6 yüklüydü fakat ben 2.5 e geri dönmek istedim. olan işte burda oldu, sympatic managerdan python 2.6 yı kaldır dediğimde çok uzun sürmüştü bende nedenini anlayamamıştım.

silme işlemi devam ederken bir anda ubuntu dondu bende güç düğmesine basılı tutup kapattım. ubuntu yeniden açıldığında ise bir süprizle karşılaştım; gnome silinmişti. daha başka neler silindi bilmiyorum ama emin olduğum birşey varki oda kesinlikle sadece python2.6 yı kaldırmak için işaretlediğimdi.

şimdi 64-bit unubtuyu silip ubuntu 9 32-bit kurmayı düşünüyorum, ubuntuya böyle bir hata yaptığına inanasım gelmiyor umarım hata bendedir. ama o oturumda yaptığım tek şey python ile bişeler yazdım ve nette gezindim.

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
    8.04 kullanıyorum ubuntu açıkken ubuntuya format bile atsam gıgını çıkarmıyo, 9.04 e geçicektim çok hata  var dediler fln bide burda görünce şimdi vazgeçtim 8e devam

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek
    işin komik tarafıda az önce gnome yi geri yükledim meğer python 2.6 hala silinmemiş :)

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

konsol ekranından kursaydın tekrar gnome u hiç format atmadan, 9.04 32 bit kurmadan...

sanırım öyle yapmışsın da =))

keşke pc yi kapatmak yerine çıktılara baksaydın, olmadı ctrl-c yapsaydın ama neyse artık bende debian da iken nasıl yaptığımı bilmeden gdm yi silmiştim...

böyle hataları forum ortamında dile getirmeyelim ki linux un karizması dağılmasın :P =)))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

Yeah bunu yazdı:
    -----------------------------

konsol ekranından kursaydın tekrar gnome u hiç format atmadan, 9.04 32 bit kurmadan...

sanırım öyle yapmışsın da =))

keşke pc yi kapatmak yerine çıktılara baksaydın, olmadı ctrl-c yapsaydın ama neyse artık bende debian da iken nasıl yaptığımı bilmeden gdm yi silmiştim...

böyle hataları forum ortamında dile getirmeyelim ki linux un karizması dağılmasın :P =)))

ubuntu hatası sonuçta hocam linuxa laf yok. naparsın garibanlar yeni sürüm çıkarmışlar 1-2 hatada oluversin :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek
    yok hocam artık deli olcam bu seferde linuxda nekadar program varsa hepsini silmeye kalkışıyo. kerneli bile silcem diyo. ne yapmam lazım illa format mı atcam?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hacı bu durum python'a bağlı olan programlardan kaynaklanıyor,

aslında sana sormuştur, kaldırcaan zaman, 'bu bu bu programlar da gitçek bak' die, sen umursamamışındır :D

ubuntuda kullandığımız çoğu programlar python'a doğrudan yada dolaylı olarak bi şekilde bağlıdır.

pyhon2.6'yı kaldırmadan 2.5'i yükle gitsin hacı.

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

evet python2.6 yı kaldırırken söyledi ben umursamadım python modülleri felandır diye.

üstüne python 2.5 yüklesemde hiçbir değişklik olmadı.

şuanda cd den çalışan ubuntuya(8.10 32-bit) format atıyorum .

hocam tamam hadi gnome yi sildi gtk modülü var diye(ki buda olmaması gereken şey) neden linux kernelinide silmeye çalışıyor?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    ehuehhehe ben bu yüzden windowsu seviyorum...
    sdkgfdshgfkasyegfluasgeflkugalsgfaslhegflshvcjlasyefl x)

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

karaconda bunu yazdı:

bill gates de seni seviyodu :) burada windows hatalarını vermeye başlarsak millet sana kıçıyla güler.

not:şuanda stabil sürüm ubuntu 8.10 a geri döndüm. umarım 9.10a sorunu halletmiş olurlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

celoron bunu yazdı:

karaconda bunu yazdı:

bill gates de seni seviyodu :) burada windows hatalarını vermeye başlarsak millet sana kıçıyla güler.

not:şuanda stabil sürüm ubuntu 8.10 a geri döndüm. umarım 9.10a sorunu halletmiş olurlar.

yeahahahaha süper =))))

@cel

hocam niye xorg-safe yapıp konsoldan gnome u tekrar yüklemedin ki, sonra 2.6 yı kaldırırdık gnome a dil uzatmadan O.o

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
Toplam Hit: 4150 Toplam Mesaj: 23