folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bulgaristan Çifte Vatandaşlık

Bulgaristan Çifte Vatandaşlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

çifte vatandaşlık bazı özel şartlara bağlı bi durum. arkadaşın dediği gibi yıl önemli. sizinkiler orda hiçbi sıkıntı yokken gelip buraya yerleştiyse işin zor. buhranlı dönemlerde geldilerse, özellikle kaçak geldilerse mümkün.

en kesin bilgiyi bulgaristan konsolosluğuna mail atarak alabilirsin. önce babanda iyice öğren ne zaman gelmişler neden gelmişler. sonra ara konsolosluğu veya mail at.

hocam bizimkiler baskılardan kaçıp gelmişler gece resmen köy komple türkiyeye kaçmak için yola çıkmış eğer duruyosa ki duruyo bildiğim kadarıyla bazı osmanlı tapuları vardı dedemde küçükken görmüştüm onlardan yola çıkarım elçiliğe mail veya randevuyla görüşürüm

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

Arkadaşın anne babası bulgar, burada doğdu çifte vatandaşlık aldı. Bunun gibi bissürü var

hocam dediğim gibi dedem ve babaannem orda doğma babam burda doğmuş kaçmak zorunda kalmışlar bulgaristandan benim bayağıdır aklımdaydı ama şimdi araştırmaları yapıyorum gereken evrak vs ne lazımsa hepsini yapmaya çalışıcam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

İstanbul Kartal'da ikamet ediyorum eğer bu tarafa gelme şansın olursa Balkanlılar Kültür ve Dayanışma derneği üyesiyim seni orada avukat arkadaşlar ile görüştürebilirim. Konun ehli birçok kişi var, zaten dernek bu konuda çok yardımcı oluyor. Ama sanıldığı kadar basit bir olay değil.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    Ozden bunu yazdı

İstanbul Kartal'da ikamet ediyorum eğer bu tarafa gelme şansın olursa Balkanlılar Kültür ve Dayanışma derneği üyesiyim seni orada avukat arkadaşlar ile görüştürebilirim. Konun ehli birçok kişi var, zaten dernek bu konuda çok yardımcı oluyor. Ama sanıldığı kadar basit bir olay değil.

hocam ankaradayım ben ankarada bağlantı kurabileceğim birisi yokmu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

Ben gün içinde size PM'den bir numara vereceğim arkadaş sizi bilgilendirir ararsanız.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    Ozden bunu yazdı

Ben gün içinde size PM'den bir numara vereceğim arkadaş sizi bilgilendirir ararsanız.

teşekkür ederim hocam sağol

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Benden önceki tüm aile fertleri bulgaristan doğumlu.

18 yaşını geçtiysen (şimdi nasıl bilmiyorum benim aldığım dönemde farklıydı) vatandaşlık alma hakkını biraz zorlaştırıyorlar.

Ben vatandaşlığı alırken 18 yaşından küçüktüm.

Bulgaristandan agzarajdene diye söylenen :D bir doğum kağıdı aldık.

Önceden istanbul beşiktaştaydı diye hatırlıyorum bayındırlıktan isim denklik kağıdı ve biz 89 göçmeni olduğumuz için soyadı alırken bir belge verilmiş tam hatırlamıyorum o belgeyi istemişlerdi.

Bu belgeleri topladıktan sonra Bursa'daki bulgaristan konsolosluğundan sıra aldık tam 6 ay sonraya sıra verdiler.

Sıramız geldiğinde belgeleri, harç, biometrik foto cart curt ne istendiyse hepsini verdik tam 6 ay sonra kırmızı pasaportu yolladılar. (Çift vatandaşların kullandığı)

Pasaport geldikten sonra bulgaristana gidip Bulgaristan Kimlik Kartı "Licna Karta"yı alarak vatandaşlığı tamamladık.

Ama ben onlarla uğraşamam cart curt dersen konsolosluk civarlarında bu işleri koşturan kişiler çok oluyor. Gerekli komisyonu verdikten sonra bütün evrak işlemlerini hallediyor.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    Branxian bunu yazdı

Benden önceki tüm aile fertleri bulgaristan doğumlu.

18 yaşını geçtiysen (şimdi nasıl bilmiyorum benim aldığım dönemde farklıydı) vatandaşlık alma hakkını biraz zorlaştırıyorlar.

Ben vatandaşlığı alırken 18 yaşından küçüktüm.

Bulgaristandan agzarajdene diye söylenen :D bir doğum kağıdı aldık.

Önceden istanbul beşiktaştaydı diye hatırlıyorum bayındırlıktan isim denklik kağıdı ve biz 89 göçmeni olduğumuz için soyadı alırken bir belge verilmiş tam hatırlamıyorum o belgeyi istemişlerdi.

Bu belgeleri topladıktan sonra Bursa'daki bulgaristan konsolosluğundan sıra aldık tam 6 ay sonraya sıra verdiler.

Sıramız geldiğinde belgeleri, harç, biometrik foto cart curt ne istendiyse hepsini verdik tam 6 ay sonra kırmızı pasaportu yolladılar. (Çift vatandaşların kullandığı)

Pasaport geldikten sonra bulgaristana gidip Bulgaristan Kimlik Kartı "Licna Karta"yı alarak vatandaşlığı tamamladık.

Ama ben onlarla uğraşamam cart curt dersen konsolosluk civarlarında bu işleri koşturan kişiler çok oluyor. Gerekli komisyonu verdikten sonra bütün evrak işlemlerini hallediyor.

78 yılının öncesindeki döneme ait vatandaşlıkları doksanlı yıllarda koşturanlar alabildi ve ardından da pek çok taşınmaz için davalar başladı, zira gelenlerin hepsinin orada arazileri vardı. Bu durum elbette onlar için hoş olmadı artık iyice zorlaştırdılar. Ama yine de belli olmuyor, zor olabilir ama bence başvur. Şayet olanağım olsa inan başvururum, orada yaşamak cidden çok ucuz, kaldıki kalabalık yok tam inzivalık, kafa dinlemelik yer, üzerine birde Schengen olayı var:)

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

forumda amma gocmen varmis :D hocam ayrica burda yasamak ucuz deil eski laflara bakmayin burasi turkiyeden assa kalir yani yok bunu bilin hatta alinan maaslara gore pahali bile ucuzluk eskidendi hocam millet burda turkiyeye gore anlatirsak asgari ucret 450 lira falan yapior 1 litre benzin 3.5-4 lria arasi biseye denk gelior gida ucuz hic bir yani yok tek ucuz gelen sey et ve ickidir bir malbro 7 liraya falan denk geliyor turkiye ile kiyaslandiginda asla ucuz deil

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

Burda doğduysan olmaz diye biliyorum hocam , millet gidiyo çocuğunu dışarda doğuruyor çifte vatandaşlık almak için benimde annanemin annesi rus mesala kalkıpda bana rus vatandaşlığı veremzler herhalde : ) Bilen biri çıkar belki du bakalım.

Anneannenin annesi rusya vatandaşlığı varsa anneannen vatandaş olur sonra  annen olur sonra sen olursun.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 4594 Toplam Mesaj: 26